Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


DANIŞMA KURULU

Yusuf Azoz
Yusuf Azoz
Kariyer.net Genel Müdürü

Hakkında

Azoz, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik/Elektronik Müh. Bölümü'nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini ABD Pennsylvania State Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği alanında tamamladı. İş hayatına ABD'de başlayan Azoz, Telcordia Technologies’de üst düzey danışmanlık yaptı. Türkiye'ye döndükten sonra Turkcell’de farklı görevler üstlenen Azoz, internet ve mobil ortamda yenilikçi uygulamalara imza attı. Azoz, Kariyer.net'te Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Prof.Dr. Zuhal Baltaş
Prof.Dr. Zuhal Baltaş
Baltaş Grup Şirketleri Kurucu Ortağı

Hakkında

Prof. Dr. Zuhal Baltaş, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda psikolog olarak görev yapmış, farklı dönemlerde; Westminster Hastanesi’nde, Londra Üniversitesi St. George Tıp Fakültesi’nde ve Londra UCL’de bulunmuştur. İş hayatında sağlıklı ve verimli insan olmak ve başarı sağlamak gibi kişisel gelişim, kurumsal yapılanma konularında yazılmış 13 kitabı vardır ve pek çok eğitim programı ile kurumsal projede danışman olarak yer almıştır. Baltaş Grubu şirketlerinin kurucu ortağıdır.

Dr. İlhami Fındıkçı
Dr. İlhami Fındıkçı
Değer Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

Dr. İlhami Fındıkçı, İstanbul Üniversitesi Ede. Fak. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden dönem birincisi olarak mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri Bölümü’nde Yüksek Lisans ve doktora yaptı. Burslu olarak gittiği Hertfordshire Üniversitesi’nde (Londra) Doktora Sonrası Çalışma (Post Doctorate) çerçevesinde “Kurum Kültürü” konusunda araştırma yaptı, Yaşadıkça Eğitim Dergisi’nde Yayın Yönetmeni ve Yazı İşleri Müdürlüğü, Kültür Koleji’nde İnsan Kaynakları Merkezi – Ar-ge Yöneticiliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Eroğlu Şirketler Grubu’nda (Colin’s – Loft) başladığı Yönetim Kurulu Üyeliği görevi devam etmektedir.

Hakan Alp
Hakan Alp
Finansbank İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Hakkında

Alp, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Garanti Bankası çeşitli bölümlerinde görev yapan Alp sırasıyla, Humanitas Doğuş İnsangücü Yönetimi A.Ş., Tansaş Perakende Mağazacılık ve Tic. A.Ş. ve Sütaş'da İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2007 yılında Finansbank A.Ş'de İnsan Kaynakları Grup Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Alp, 2010 Haziran ayında getirildiği İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine devam etmektedir.

Özgür Burak Akkol
Özgür Burak Akkol
Koç Holding Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Koordinatörü

Hakkında

Akkol, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirmiş, Koç Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Nautilus Foods’ta Üretim ve Verimlilik Uzmanı olarak başlayan iş yaşamına başlayan Akkol, sonrasında sırasıyla Koç Holding bünyesinde Yetiştirme Elemanı, İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı, İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2005 yıllarından itibaren Koç Holding A.Ş. Denetim Grubu Başkanlığı’nda Denetim Uzmanlığı ve Kıdemli Denetim Uzmanlığı görevlerini sürdüren Akkol, sonrasında Sistem Geliştirme ve İK Yöneticisi görevine gelmiş olup, 2010 yılı Kasım ayından itibaren görevine Koç Holding A.Ş. Sistem Geliştirme ve İK Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.

Erkan Ataman
Erkan Ataman
Ciner Yayın Holding A.Ş. İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Hakkında

İşletme Yönetimi alanında Doktora yapmakta olan Ataman, 1992 yılından beri İnsan Kaynakları alanında çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. Ekim 2007’ den itibaren Ciner Yayın Holding A.Ş’ de İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Otomotiv, Lojistik ve Medya Sektörlerinde elde ettiği 20 yıllık İnsan Kaynakları ve İşletme Yönetimi alanındaki tecrübelerine akademik yorumlar katarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Grafolojik incelemeler ile kişilik analizi konularında çalışmalar yapmaktadır. İşletme Yönetimi Eğitimi ve deneyimleri çerçevesinde İnsan Kaynakları Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Medya İletişimi, İşletme Yönetiminde İnsan Kaynaklarının yeri...gibi konularda Arel Üniversitesi sürekli eğitim merkezi bünyesinde eğitimler vermektedir. Akademi İstanbul bünyesinde düzenlenen İnsan Kaynakları Sertifika programında İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı olarak eğitim ve danışmanlık alanlarında da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Utku İlik
Utku İlik
Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 1992 yılından mezun olan İlik, 1992 yılında Koç Grubu’na MT olarak girdi ve 1992-1996 yılları arasında Beko Elektronik Sanayi A.Ş.’de görev yaptı. Aynı dönemde, 1994 - 1996 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans (MBA) programını tamamladı. 1997 yılında Eczacıbaşı Topluluğu’na katıldı. Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı’nda 2000-2007 yılları arasında İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan İlik, 2007 yılından bu yana İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

İbrahim İnceçam
İbrahim İnceçam
Zorlu Holding İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

ABD’de, Bowling Green State Üniversitesi’nde Organizasyon Geliştime ve Değişim Yönetimi Master’ı ve MBA yapan İnceçam, iş hayatına İş Bankası, Eğitim Müdürlüğü’nde başladı. Sırasıyla Interbank’ta Eğitim Müd. ve İK Grup Müdürlüğü, Körfezbank’ta, İK, Eğitim, İletişim, İdari İşler ve Organizasyon’dan sorumlu Gn.Md. yardımcılığı, Barilla Türkiye İK, Eğitim, İdari İşler ve IT’den sorumlu Gn. Md. yardımcılığı görevlerinde bulundu. İnceçam, 2008’den bu yana Zorlu Holding İK Direktörü olarak çalışmaktadır.

Ela Kulunyar
Ela Kulunyar
Doğuş Otomotiv İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Direktörü

Hakkında

Ela Kulunyar, Saint Benoit Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Okul biter bitmez Beymen’e Management Traniee adayı olarak kabul ediliyor ve dört aylık bir MT eğitimden sonra Beyoğlu Mağazası’na Müdür Yardımcısı olarak atandı. 23 yıl boyunca Koç Grubu’nun farklı şirketlerinde ve departmanlarında görev aldı. Kulunyar, Doğuş Otomotiv İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Direktörlüğü görevini sürdürüyor.

İdil Türkmenoğlu
İdil Türkmenoğlu
Boyner Holding İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi İşletme’den mezun olduktan sonra Garanti Bankası, Garanti Sigorta, Humanitas ve NTV Yayın Grubu'nda İK, Eğitim ve Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştı.Bank of America'da iş üzerinde eğitim amacıyla bulundu ve Wharton Business School'da Stratejik İKY eğitimi aldı. Boyner Grubu'na Benkar'la geçti. Daha sonra Beymen'in İK ve Eğitim Yöneticiliğini üstlendi. 2003-2005 arasında gazeteci eşinin kazandığı “sabbatical" nedeniyle University of Michigan'da bulundu. Burada temeli atılan, Pozitif Psikoloji ile İşletme’yi biraraya getiren “Positive Organisational Scholarship”in çalışmalarına katıldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji lisansüstü çalışmasını "İyimserlik ve Başarı" konusuyla tamamladı. 2005’ten bu yana Boyner Holding İK Koordinatörü olarak esnek zamanlı çalışıyor. Achieve Global ve Baransel ile seminerler veriyor. Çeşitli internet sitelerinde, Milliyet İnsan Kaynakları'nda, Yenibiriş, Boğaziçi Dergisi'nde ve Cosmopolitan'da sayısı bini aşan köşe yazısı yayımlandı. İlk kitabı "Ofis Hikayeleri" Kasım 2005'te yayımlandı. “İşyerinde Eğlence/Olumlu Duygular ve Başarı” adlı ikinci kitabı üzerine çalışıyor. PERYÖN ve ÖSGD Yönetim Kurulu Üyesi, Boğaziçi Dergisi Editörü.

Bahattin Aydın
Bahattin Aydın
Avea İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

Avea'da 2010 Aralık ayından bu yana görev yapmakta olan Bahattin Aydın Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, 1997 yılından bu yana Yıldız Holding A.Ş. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nde sırasıyla İşe Alım Müdürlüğü, Uluslar Arası Operasyonlar ve Bilişim Şirketleri İnsan Kaynakları Grup Müdürü ve Perakende Grubu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmıştır. Yüksek Lisans'ına Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi alanında devam etmiş olan Sn.Aydın, INSEAD Liderlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi programlarına katılmıştır. 2007 yılından itibaren Yıldız Holding Hızlı Tüketim Ürünleri Grupları'nda İnsan Kaynakları uygulamalarının stratejik iş planlarıyla uyumundan sorumlu olarak başta işgücü planlama, yetenek yönetimi, organizasyonel gelişim ve yedekleme olmak üzere İnsan Kaynakları fonksiyonlarının yönetiminden sorumlu olarak çalışmış olan Sn. AYDIN, AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş.'ye katılmadan önceki son görevinde Yıldız Holding A.Ş. Şeker, Sakız, Gıda, İçecek ve Pazarlama Grupları İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktaydı.

M. Adnan Aktan
M. Adnan Aktan
Efes Türkiye Operasyonları İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Muhasebe Bölümü mezunu olan Aktan, iş yaşamına Set İnşaat’ta Muhasebe Müdür Yardımcısı olarak başladı. 1981 yılında Türkiye’nin lider bira şirketi Efes ailesine Muhasebe Şefi olarak katılan Aktan, ardından İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Mali ve İdari İşler Müdürlüğü gibi üst düzey görevler yürüttü. 2003 yılından bu yana Efes Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini sürdüren Aktan, Kalder üyesi ve Peryön Ankara şubesi kurucularındandır.

Melis Aslanağı
Melis Aslanağı
Aksigorta İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden alan Aslanağı, Organizasyon Psikolojisi alanında yüksek lisansını 1996 yılında New York Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyer hayatına dayanıklı tüketim alanında hizmet veren Arçelik A.Ş’de başlayan Melis Aslanağı sırasıyla servis, telekom ve ilaç sektörlerinde, İK alanında çeşitli sistem geliştirme ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2008 yılında Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren AvivaSA Emeklilik ve Hayat şirketine katılan Aslanağı, halen Sabancı Holding ve Ageas ortaklığındaki Aksigorta A.Ş’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Hakan Onel
Hakan Onel
Abdi İbrahim İlaç İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Onel, Döktaş A.Ş.'de Endüstri Mühendisi olarak iş hayatına atıldı. Burada “Organizasyon ve iş değerlendirme projesi Ekip Üyesi” olarak rol alan Onel, Demirdöküm A.Ş.'de Personel Sorumlusu, ardından Türk Siemens'te Personel Müdürlüğü ve Yerel Yönetim sorumluluğu görevlerini üstlendi. 1998 yılında SIEMENS-SIMKO San. ve Tic. A.Ş.de Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne tayin oldu. Ardından, Dardanel Şirketler Grubu’nda İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalıştı. 2000 yılında tekrar Koç Grubu’nda görev alan Onel, sırasıyla Birmot – Birleşik Motor Sanayi Ticaret ve A.Ş.’de Yönetim Koordinatörü, Koç Holding İK Koordinatörü olarak çalıtı. Onel, 2008 Mart’tan beri Abdi İbrahim İlaç A.Ş.’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak iş yaşamına devam etmektedir.

Erkan Dündar
Erkan Dündar
Yıldız Holding Öğrenme ve Gelişim Yöneticisi

Hakkında

Yılmaz, ODTÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur. Kariyer hayatı boyunca Yapı ve Kredi Bankası, Humanitas Doğuş İnsan Gücü Yönetimi ve Türkiye Garanti Bankası’nın eğitim departmanlarında görev yaparak çeşitli gelişim projelerini yönetmiştir. 2007 yılından bu yana Yıldız Holding Öğrenme ve Gelişim Müdürü olarak 70 kadar holding şirketinin öğrenme ve gelişim sistem ve ihtiyaçlarının yönetiminden sorumludur.Eğitim ve Gelişim Yönetimi ve Yetenek Gelişimi konularında eğitimler veren Erkan Dündar , aynı zamanda TEGEP (Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği) kurucu üyeleri arasındadır.

Yavuz Elkin
Yavuz Elkin
Denizbank İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grup Müdürü

Hakkında

1993 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Elkin, Bankacılık kariyerine 1993 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda Müfettiş olarak başladı. 2000 yılında Fortis’te “Ticari Pazarlama Direktörü” olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında “Ticari Bankacılık Satış ve Pazarlama Grup Müdürü” olarak DenizBank’a geçti. 2007 yılında Deniz Akademi’yi kurma misyonunu üstlenen Elkin’in görevine 2008 yılında İnsan Kaynakları yöneticiliği de eklenmiş olup, halen İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Grup Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Haydar Haydaroğlu
Haydar Haydaroğlu
Halkbank İnsan Kaynakları Bölüm Müdürü

Hakkında

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesinde, yüksek lisans eğitimini ise Gazi Üniversitesinde tamamlamıştır. T. Halk Bankası A.Ş. şubelerinde Uzman Yardımcılığı, Uzmanlık, Müdür Yardımcılığı ve Şube Müdürlüğü yapmıştır. Halen aynı bankanın İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'nda İK Planlama Bölüm Müdürü olarak görevine devam etmekte olup, aynı zamanda performans yönetimi, ücret yönetimi ve kurum kültürü yaygınlaştırması gibi insan kaynakları uygulamaları ile diğer kişisel gelişim konularında eğitimler vermektedir.

Erdal Serbest
Erdal Serbest
AXA SİGORTA Eğitim Gelişim ve İç İletişim Müdürü

Hakkında

Çukurova Üniversitesi Turizm Otelcilik ve Anadolu Üniversitesi İşletme Mezunu olan Serbest, 6 yıl otel yöneticiliği tecrübesi sonrası, sırası ile Universal Sigorta, Commercial Union Sigorta ve Boyner Sigorta’da çalışmıştır. Serbest 12 yıldır AXA SİGORTA’da Eğitim Gelişim ve İç İletişim Müdürü olarak görevine devam etmektedir.