Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


DANIŞMA KURULU

Yusuf Azoz
Yusuf Azoz
Kariyer.net Genel Müdürü

Hakkında

Azoz, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik/Elektronik Müh. Bölümü'nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini ABD Pennsylvania State Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği alanında tamamladı. İş hayatına ABD'de başlayan Azoz, Telcordia Technologies’de üst düzey danışmanlık yaptı. Türkiye'ye döndükten sonra Turkcell’de farklı görevler üstlenen Azoz, internet ve mobil ortamda yenilikçi uygulamalara imza attı. Azoz, Kariyer.net'te Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Acar Baltaş
Prof. Dr. Acar Baltaş
Psikolog-Yazar (Stres ve Başa Çıkma Yolları, Üstün Başarı, Bedenin Dili, Ekip Çalışması, Liderlik Hayalini Yorganına Göre Uzat ve Türk Kültüründe Yönetmek kitaplarının yazarı)

Hakkında

Prof. Dr. Baltaş, Türkiye’de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm olduğunu gösteren bir öncüdür. Baltaş, 1985 yılından bu yana çeşitli sektörlerde insan kaynakları yapılanması ve şirket birleşmeleri, değişim yönetimi konularında yönetim danışmanı olarak çalışmaktadır. Türkiye’deki etkili konuşmacılardan biri olan Baltaş, “21 yy. da iş hayatı”, “değişim”, “ekip çalışması”, “liderlik”, “yürekten adanma”, “potansiyeli hayata yansıtmak”, “Türk kültür değerleriyle yönetmek” konularında yazılı ve görsel medyada çok sayıda röportaj ve program yapmıştır. 1996–1999 yılları arasında ve 2005 yılında Türk A Milli Futbol Takımı’nın, 2002–2003 sezonunda Galatasaray Futbol Takımı’nın psikolojik danışmanlığını yapmıştır.

Bülent Şenver
Bülent Şenver
Duayen Bankacı - Türklider Merkezi Kurucu Başkanı ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Hakkında

Şenver, uluslararası bir bağımsız dış denetim şirketinde on bir yıl görev yaptıktan sonra bankacılık hayatına atıldı. Yirmi beş adet Türk bankasının bağımsız dış denetiminde görev aldıktan sonra çeşitli bankalarda sırasıyla önce Genel Müdür Yardımcısı, sonra Genel Müdür ve daha sonra da Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı. Şenver iki kez “Yılın Bankacısı” seçildi. Şirket sahiplerine ve üst yönetimlerine “Koçluk ve Danışmanlık” hizmetleri veren Şenver, çeşitli üniversitelerde de “Bankacılık” konularında dersler vermektedir. Şenver, “Türkiye Etik Değerler Merkezi” ve “Türklider Merkezi”’nin kurucusudur. Kitapları: Banka Bilançoları Nasıl Analiz Edilir, Kulağınıza Küpe Olsun ve Gençlere Mektup

Emre Konuk
Emre Konuk
Psikolog / Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurucu Başkanı

Hakkında

Konuk, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Derecesi’ni Boğaziçi Üniversitesi’nden, Aile terapisi eğitimini Mental Research Institute, Palo Alto - Kaliforniya’dan aldıktan sonra burada terapist olarak Brief Therapy uygulamaları yaptı. Türkiye’de verdiği eğitimlerle, psikolojik terapi mesleğinin gelişmesine katkıda bulunacak DBE Davranış Bilimleri Ensititüsü’nü kurdu. Bu kuruluşta, yetiştirdiği geniş psikolog kadrosu ve kurumsal danışmanlarla, çocuk ve ergen, yetişkin ve aile bölümlerinde bireysel psikolojik terapi, kurumsal gelişim merkezinde de kurumlara danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Prof.Dr. Turgay Biçer
Prof.Dr. Turgay Biçer
M.Ü. BESYO Öğretim Üyesi ve Eğitmen-Danışman-Mentor (NLP ve Kişisel Liderlik, Doruk Performans, Kazanmak Beyinde Başlar ve Daha Zeki, Daha Cesur, Daha Mutlu Kitaplarının Yazarı)

Hakkında

1988 – 2002 arasında akademik çalışmalar için İngiltere ve Amerika’da bulundu. TRT 2’de 4 yıla yakın bir süre devam eden ve alanında rekorlara imza atan, ülkemizin yetiştirdiği değerli ve önemli insanların liderliklerini ve başarı öykülerini model alan liderlik üzerine program yaptı ve sundu. Biçer 7 kitap yazmış, 15 kitabın da editörlüğünü yapmıştır. Türkiye’ de NLP ve mentorluğun öncüsüdür. Kurum eğitmenliği ve danışmanlığının yanı sıra şampiyonluklara imza atan birçok sporcu ve kulüplerin mentorluğunu yapmıştır. Biçer, ayrıca iş, siyaset ve eğitim sektöründeki üst düzey yöneticilerin ve liderlerin, danışmanlığını, Koçluğunu ve Mentorluğunu yapmaktadır. Biçer halen Marmara Üniversitesi BESYO Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekle birlikte ulusal basında bazı gazete ve dergilerde yazılar yazmakta, Radyospor’da “Turgay Biçer’le Futbol ve İnsan” adlı programı yapmakta ve sunmaktadır.

Prof.Dr. Haluk Gürgen
Prof.Dr. Haluk Gürgen
Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı

Hakkında

Gürgen, 1987 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde hazırladığı “Televizyon Reklamlarında Yaratıcı Strateji” başlıklı teziyle İletişim Bilimleri Doktoru ünvanı aldı. 1989 yılında San Francisco State Üniversitesi’nde alanıyla ilgili çalışmalar yaptı. 1990 yılında İletişim Sanatları doçenti, 1997 yılında profesör oldu.
Gürgen’in Reklamcılık ve Metin Yazarlığı, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler Ortam ve Araçları, Örgütlerde İletişim Kalitesi adlı kitapları ile çok sayıda proje ve makaleleri bulunmaktadır.
Prof. Dr. Haluk Gürgen halen Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı görevini sürdürmektedir.

Dr. Sedef Kabaş
Dr. Sedef Kabaş
İletişim Danışmanı, TV Haberci ve Yazar

Hakkında

Londra'da doğan Kabaş 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Fulbright bursu ile okuduğu Boston Üniversitesi’nde “televizyon gazeteciliği” üzerine yüksek lisans yaptı. Marmara Üniversitesi Genel Gazetecilik Bölümü’nden doktora derecesi alan Kabaş, halen Bahçeşehir Üniversitesi’nde “etkili iletişim” dersleri vermektedir. CNN International'ın haber merkezi Atlanta’da yapımcı olarak çalışan, 1997 yılından beri NTV, ATV, TV 8, Sky Türk kanallarında sayısız haber - röportaj programına imza atan Kabaş, TRT 2’de yayınlanan Medya Medya adındaki programı hazırlayıp sundu. (Kitapları: Sesli Düşünenler, Zamanı Dize Getirenler, İpek Dokulu Başarılar, Soru Sorma Sanatı ve Hayatını Soran Kadın)

Özlem Çakır
Özlem Çakır
Profesyonel İmaj ve İletişim Danışmanı-Yazar

Hakkında

Çakır, İzmir Amerikan Kız Lisesi ve Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nda okudu. İmaj Danışmanlığı eğitimini New York’ta Fashion Institude of Tecnology arkasından da Atlanta’da London Image Institude’da tamamladı. 1998 yılının sonunda Türkiye’ye gelerek kendi işini kurdu. Çakır, kendi adını taşıyan şirketinde kurumlara yönelik kişisel imaj, iletişim becerileri, sunum becerileri, medya iletişimi, serbest giyim ve uluslararası iş etiketi konularında eğitim vermektedir. Çakır, aynı zamanda üst düzey yöneticilere ve politikacılara kişisel imaj danışmanlığı yapmaktadır. Özlem Çakır, Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği’nin(A.I.C.I) Türkiye’den ilk profesyonel üyesi ve başkanıdır. Mayıs 2005’de P&G Beauty ödül töreninde sektörün basın mensupları tarafından yılın en başarılı kişisel imaj danışmanı seçilmiştir. Çakır, Mayıs 2006’da, 82 farklı ülkeden 832 üyesi bulunan AICI’ın yönetim kurulu tarafından 2006 senesinin en başarılı yabancı imaj danışmanı ödülü olan Jane Segestron ödülüne layık görülmüş ve ödülünü Las Vegas’taki senelik kongrede almıştır. Çakır, PY Dergisinde ve bazı internet sitelerinde uzmanlık alanıyla ilgili yazılar yazmaktadır. Kitapları: ''Profesyonel Yaşamda Kişisel İmaj'' ve ''Sosyal Yaşam Etiketi''.

Yasemin Sungur
Yasemin Sungur
Marka ve İletişim Danışmanı, Kariyer Koçu, Eğitmen

Hakkında

Yasemin Sungur, 1977 yılında çalışma hayatına Ankara'da başladı, Finans, Danışmanlık, Tekstil, Turizm sektörlerinde İnsan Kaynakları, Eğitim ve Halkla İlişkiler, Pazarlama İletişimi alanlarında görev yaptı. Sungur, eğitmenlik, koçluk, marka, imaj ve iletişim danışmanlığı yapmaktadır.

Aylin Obalı
Aylin Obalı
Garanti Bankası Eğitim ve Gelişim, Birim Müdürü

Hakkında

Obalı, İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra, İşletme Yüksek lisansını İngiltere’de University of Birmingham’da tamamladı. Kendisi ROI alanında CRP sertifikasına sahiptir.
17 yılı aşkın tecrübesini Garanti Bankası bünyesinde ,ağırlıklı satış, pazarlama ve eğitim alanında geçirmiştir. Kariyeri boyunca iş süreçleri ,yetenek yönetimi ve performans gelişimine yönelik projelerde farklı seviyelerde aktif rol almıştır. Şu anki görevi öncesinde Şube Müdürlüğü yapan Obalı, son 7 yıldır Eğitim ve Gelişimden Sorumlu Birim Müdürü olarak kariyerine devam etmektedir.

Tankut Sur
Tankut Sur
Shaya İK Direktörü

Lami Yağcılarlıoğlu
Lami Yağcılarlıoğlu
Bosch A.Ş. İK Direktörü

Hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Yağcılarlıoğlu, istatistik alanında yüksek lisans yaptı. Çeşitli kurumlarda bilgi işlem programcılığı, sistem ve metod geliştirme uzmanlığı ve yöneticiliği, eğitim müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra, 1996 yılından itibaren Bosch San. Ve Tic. A.Ş. de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev aldı. Halen Bosch Ülke İK direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Yağcılarlıoğlu ayrıca BUSİAD, KALDER başta olmak üzere çeşitli iş, meslek ve sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği, ve başkanlığı görevlerini yürütmüştür.