Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


DANIŞMA KURULU

Ayşe Çetinel
Ayşe Çetinel
Janssen Kanada Genel Müdürü

Hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi İşletme İhtisası Bölümleri mezunu olan Ayşe Çetinel Sapmaz profesyonel hayatına 1989’da Hazine Analisti olarak Procter & Gamble’da başlamış ve 7 yıl Finans Departmanında çeşitli görevlerde çalışmıştır. Johnson&Johnson’daki iş hayatına 1996’da Finans ve Muhasebe Müdürü olarak başlamış ve 1998 sonunda ilaç bölümü Janssen’i kurmak üzere Finans, İdari İşler ve Lojistik Müdürü olarak geçmiştir. 2001 yılında Janssen Türkiye Genel Müdürlüğüne getirelen Çetinel, Nisan 2013'ten Janssen Kanada Genel Müdürlüğünü sürdürmektedir.

Elçin Ergün
Elçin Ergün
Merck Serono Global Ticari Başkanı

Hakkında

Ergün, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirmiş, Paris’te INSEAD'da MBA derecesi almıştır. Hollanda’da ITT World’de Sistem Yöneticisi olarak iş yaşamına başlayan Ergün, İngiltere ve Türkiye’de de çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. İlaç Sanayiine 1995 yılında SmithKline Beecham Türkiye'nin kuruluşunda Finans Direktörü olarak giren Ergün, 1998 yılında Serono İlaç'ın Genel Müdürü olarak atanmış, 2006 yılında da Merck Türkiye Genel Müdürü olarak görevine devam etmiştir. 2011 yılı sonunda Merck Serono'nun Türkiye, Rusya, Kafkasya, Merkezi Asya Cumhuriyetleri, Orta Doğu ve Afrika’dan oluşan Kıtalararası Bölge Başkanı ve Global Operasyonlar Başkan Yardımcılığı görevine atanmış olup, 69 ülkenin bağlı olduğu bu operasyonu bölge merkezi konumuna gelen Türkiye'den sürdürmektedir.

Dr. Emin Fadıllıoğlu
Dr. Emin Fadıllıoğlu
GlaxoSmithKline Türkiye & Kafkaslar Bölge Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı

Hakkında

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Fadıllıoğlu 1993 yılında Marmara Üniversitesi'nde MBA'ni tamamladı. Fadıllıoğlu kariyerine Haydarpasa Numune Hastanesi'nde başladı. Abbott International Türkiye'de Pazarlama Bölümünde çalıştıktan sonra, Japonya'da Abbott Diabetes Care Divizyonu'nda (ADC) çeşitli görevlerde bulundu. Türkiye'ye döndükten sonra ADC Güney, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Bölge Direktörlüğü, ADC Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Divizyon Başkan Yardımcılığı, ve ADC Kuzey Avrupa & Kanada Divizyon Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Fadıllıoğlu 2008 yılından itibaren 4 yıl süreyle Abbott Türkiye Genel Müdürü olan Fadıllıoğlu, sonrasında GlaxoSmithKlein Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Halen GSK Türkiye & Kafkaslar Bölge Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Dr. Olcay Gündüz
Dr. Olcay Gündüz
Biofarma İlaç San. ve Münir Şahin İlaç San. Grup CEO

Hakkında

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Gündüz, Marmara Üniversitesi Vakfı Pre-MBA ihtisas programına katıldı. Profesyonel yaşamına Servier İlaç’ta Pazarlama Müdürü olarak başlayan Gündüz, Biofarma İlaç’ta Genel Müdür Yardımcılığı, Cegedim A.Ş.’de ve Umut İlaç’ta Genel Müdür görevlerinde bulundu. Rotafarma İlaç’ı kurarak Genel Müdürlüğünü üstlendi. Halen Münir Şahin İlaç ve Biofarma Grup’un İcra Kurulu Başkanı olarak iş kariyerine devam etmektedir.

Dr. Mete Hüsemoğlu
Dr. Mete Hüsemoğlu
AbbVie Türkiye Genel Müdürü

Hakkında

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Hüsemoğlu, 1995 yılında Bilim İlaç'ta Ürün Müdürlüğü görevi ile başladığı kariyerine, Merck Sharp Dohme İlaçları'nda devam etti. Sırasıyla Pazarlama Müdürü, Pazarlama ve Satış Müdürü ve Kardiyo Bölüm Direktörlüğü görevlerini yürüttü. 2005 yılında Baltık Bölgesi Genel Müdürlüğü'nü üstlendi, aynı yıl Kasım ayında Türkiye'ye geri döndü ve 2005-2010 yılları arasında MSD Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. MSD’de son olarak EEMEA (Doğu Avrupa ve Orta Doğu Afrika) bölgesi Strateji ve İnnovasyon Direktörlüğü ve Santa Farma Pazarlama ve Satış İcra Komitesi Başkan Yardımcılığı görevlerinden bulunan Hüsemoğlu, 2012 Nisan ayı itibariyle Abbott Türkiye Genel Müdürlüğüne getirilmiştir.

Ecz. Doğan Varinlioğlu
Ecz. Doğan Varinlioğlu
Türkiye ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı

Hakkında

Varinlioğlu, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İşletme alanında çeşitli programlara katılmıştır. Varinlioğlu, 2001 yılından itibaren ilaç sanayiinde çeşitli görevlerde bulunmuş ve halen DEVA’da Türkiye ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Dr. Oğuz Mülazımoğlu
Dr. Oğuz Mülazımoğlu
Bayer İlaç Bölümü Ülke Müdürü

Hakkında

1991 yılında Çapa Tıp Fakültesi'nden mezun olan Mülazımoğlu, Boğaziçi Üniversitesi'nde Executive MBA ve İstanbul Üniversitesi'nde Hastane Yönetimi Yüksek Lisans'ını tamamladı. Knoll Alman İlaç şirketinde Ürün Yöneticisi olarak ilaç sektörüne başladı. 1996-2000 arası, Almanya'da 35 ülkeden sorumlu Global Ürün Yöneticisi olarak çalıştı. Görev süresinin bitiminde, Knoll Alman'a Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Abbott-Knoll birleşmesinden sonra, Abbott'a, Ulusal Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. Bu pozisyondan sonra, Schering-Plough şirketine Bölüm Direktörü olarak geçti ve 2007 yılında Schering Plough'un Orta Asya Genel Müdürlüğü'nü üstlendi. 2008-2014 arası, Bayer Türkiye’de Genel Tedaviler-Kadın Sağlığı Bölüm Direktörlüğü'nü yürüttü. 2014’de, Almanya Farma Ana Merkeze atanarak, EMEA bölgesinin Genel Tedaviler-Kadın Sağlığı Pazarlama Bölge Başkanlığı’nı yaptı. Ekim 2015’de, Bayer Farma Türkiye Ülke Sorumluluğu’nu üstlenmiştir.

Gökhan Salmanoğlu
Gökhan Salmanoğlu
Pfizer EURIT (Emerging Markets Europe, Russia, India, Turkey) Çok Kanallı Pazarlama Bölge Direktörü

Hakkında

ODTÜ Endüstri Mühendisliğinden onur derecesi ile mezun olan Salmanoğlu, sağlık ve yönetim danışmanlığı alanında Ankara’da çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, çalışma hayatına 2004 yılında Aygaz’da Pazarlama alanında devam etti. İş yaşamına sırasıyla P&G Polonya proje yöneticisi, Pampers (Prima) Polonya marka yöneticisi olarak devam etti. 2009-2012 yılları arasında P&G Türkiye ekibine katılarak, Balkanlar, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgesinden sorumlu Dijital Pazarlama ve Global Mobil İnnovasyon Yöneticisi olarak çalıştı. Mobil Pazarlama Derneği (MMA) Türkiye ve EMEA organizasyonlarında Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif görevler aldı. 2011'de Pfizer Türkiye'de yenilikçi iş modellerinden sorumlu olarak NeoBusiness Koordinatörlüğü rolünü üstlendi. Salmanoğlu, son olarak Pfizer EURIT (Emerging Markets Europe, Russia, India, Turkey) Çok Kanallı Pazarlama Bölge Direktörlüğü pozisyonuna getirildi.

Ömer Faruk Arslan
Ömer Faruk Arslan
GlaxoSmithKline Türkiye Ticari Kanal Direktörü

Hakkında

Arslan, çalışma hayatına 1987 yılında Roche’da başladı. Satış ve Pazarlama bölümlerinde aldığı farklı görevlerden sonra 2001 yılında Grup Ürün Müdürlüğü görevinden, Lundbeck Satış Müdürlüğü görevine transfer oldu. Lundbeck’te en son Pazarlama ve Ticari Operasyonlar Direktörü görevini üstlenen Arslan, İş Birimi Direktörü olarak GlaxoSmithKline’a katıldı. Belirli dönemlerde farklı iş birimlerinin sorumluluklarını üstlenen Arslan, GSK’daki görevine GP, Solunum, CNS, Üroloji iş birimleri ve Satış Pazarlama Mükemmeliyetinden sorumlu Grup İş Birimi Direktörü olarak görev almıştır. Halen, GSK Türkiye Ticari Kanal Direktörü olarak görevine devam etmektedir. 2009, 2010 ve 2011 yıllarında GSK APJEM(Asya Pasifik Japonya Gelişen Pazarlar) “Başkanlık Ödülü”nü kazanmıştır.

Nihal Arslan
Nihal Arslan
Ali Raif İlaç Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Hakkında

İ.T.Ü Kimya Metalurji Fakültesinden Kimya Mühendisi olarak mezun olan Arslan, İstanbul Üniversitesi, İşletme İktisadi Enstitüsünde MBA programını tamamlamıştır. İş yaşamına İlaç sektöründe, Bilim İlaç'ta Planlama Departmanında başlamıştır. Üretim Planlama Şefliği görevini dört yıl sürdürdükten sonra 1990 yılında Ali Raif İlaç'a Planlama Müdürü olarak geçmiştir. 1996 Yılında Pazarlama Müdürlüğüne ve 2003 yılında organizasyonun da gelişmesiyle tüm şirketin Pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinden sorumlu Pazarlama Direktörlüğüne atanmıştır. 2010 yılının başından itibaren Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Feyza Aysan
Feyza Aysan
AstraZeneca İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü

Hakkında

Kariyerine finans alanında başlayan Feyza Aysan farklı sektörlerde Finans ve İnsan Kaynakları alanında yöneticilik yapmıştır. AstraZeneca Türkiye’ye 2009 yılında katılmış olan Aysan son 15 senedir İnsan Kaynakları ve İletişim alanlarında üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır. Feyza Aysan, İzmir Amerikan Kız Lisesi’nin ardından ODTÜ’de İşletme alanında lisans ve Boğaziçi Üniversitesi’nde MBA eğitimi almıştır.

Prof. Dr. Erdal Akalın
Prof. Dr. Erdal Akalın

Hakkında

Prof. Akalın Hacettepe Üniv. Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra USA Illinois Üniv. Hastanesi’nde uzmanlık eğitimleri almıştır. Bu 2 üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapmasının yanı sıra yine Hacettepe Üniversitesi’nde İnfeksiyon Hastalıkları Ünitesi’ni kurmuş ve başkanlığını yapmıştır. Yine aynı üniversitede Tıp Fakültesi Dekan yardımcılığı görevinde de bulunmuştur. Acıbadem Üniv. Rektör Yrd. ve Acıbadem Sağlık Grubu YK Bşk. Tıbbi Konulardan Sorumlu Danış. görevlerinde de bulunan Prof. Akalın’ın 250’nin üzerinde makalesi, 52 kitap bölümü, editörlüğünü yaptığı 8 kitap, kongrelerde sunulan 500’ün üzerinde bildirisi, 11 bilgisayar programı bulunmaktadır. 12 ulusal ve uluslararası derneğin üyesidir. Prof. Enver Tali Çetin Konferansı ödülü (2003), Hastane Dergisi Sağlık Yönetimi Onur Ödülü (2003), Hasta Güvenliğine Katkı Ödülü (2009), Füsun Sayek Bilim ve Hizmet Ödülü (2008), Prof. Dr. M. Şeref Zileli Konferansı Ödülü (2011), ISC Özel Hizmet (meriterous member) Ödülü (2007) ve EFIM Onursal Fellow Ödülünü (2009) almıştır.

Prof. Dr. Yağız Üresin
Prof. Dr. Yağız Üresin
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Ana Bilim Dalı Başkanı

Hakkında

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Prof. Üresin, 1991 yılında doktora ünvanını almıştır. 1993 yılında yard.doç.dr. Unvanı, 1997 yılında doçent ünvanı ve 2004 yılında da profesör ünvanını almıştır. İlgi alanları olan klinik farmakoloji, ateroskleroz (hipertansiyon, dislipidemi), stres üzerine ulusal ve uluslar arası birçok yayını bulunmaktadır.

Metin Özgüner
Metin Özgüner

Hakkında

 İstanbul Çapa Tıp Fakültesi mezunu olan Özgüner, çeşitli kamu sağlık kurumlarında hekim olarak görev yaptıktan sonra 1990 yılında ilaç sektörüne Ürün Yöneticisi olarak adım attı. Sektörde; Tanıtım Müdürü, OTC Satış Pazarlama Müdürü, Grup Direktörü ve Satış-pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Özgüner, 2010 yılı Aralık ayından itibaren Nobel İlaç Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.