DANIŞMA KURULU

Hamdi Akın
Hamdi Akın
Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Nafi Güral
Nafi Güral
Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı

Rona Yırcalı
Rona Yırcalı
Yırcalı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

Yırcalı, Ekonomi ve İş İdaresi konularında yükseköğrenimini University of Miami(ABD)’de yapmıştır. Sahip olduğu Yırcalı Grup kuruluşları, enerji (transformatör, hidroelektrik ve rüzgâr enerjisi), gıda, yem, tekstil, sentetik elyaf üretimi, turizm ve finans sektöründe faaliyet göstermektedir. Yırcalı halen, Dünya Odalar Federasyonu (WCF) Başkanı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İcra Kurulu Başkanı, Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Konseyi Üyesi, Milletlerarası Ticaret Odası – Türkiye (ICC Türkiye) Milli Komite Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Dr. Mehmet Aktaş
Dr. Mehmet Aktaş
Yaşar Holding İcra Başkanı

Hakkında

Aktaş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş, Vanderbilt Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde yüksek lisans çalışmasını tamamlamış ve 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden finans alanında doktora derecesi almıştır. 1984 yılında iş hayatına başlayan Aktaş, Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Danışmanı olarak görev yapmıştır. 1995 yılında Başkanlık Danışmanı olarak Yaşar Topluluğu’na katılan Aktaş, topluluk bünyesinde üst yönetimde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra, 2000 yılında Stratejik Planlama, Bütçe ve Kurumsal Finansman Başkan Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır. 2007 yılı Temmuz ayında Yaşar Holding İcra Başkanı (CEO) olarak atanan aktaş, 2009 yılı Mayıs ayından beri Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Mehmet Ali Berkman
Mehmet Ali Berkman
Akkök Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Danışman

Hakkında

Berkman, ODTÜ İdari Bilimler Sanayi Yönetimi Bölümü’nü bitirdikten sonra, ABD Syracuse Üniversitesi’nden Yöneylem Araştırmaları alanında yoğunlaşarak MBA derecesi aldı. 1972 yılında katıldığı Koç Grubu’ndan 2004 yılında emekli olan Berkman, 2005 Eylül ayında Akkök Sanayi Yatırım ve Geliştirme A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanlığı’nı üstlendi. Ayrıca Grup şirketlerinin yönetim kurullarında da üyelik ve başkanlık görevlerini yürüttü. 1 Ocak 2013 itibarıyla Akkök İcra Kurulu Başkanlığı’nı devreden Berkman, Akkök İcra Kurulu Danışmanı olarak görevini sürdürmektedir. Berkman’ın Aksa Akrilik, Akenerji, Akiş GYO ve Aktek’teki Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Akkök Şirketler Grubu’na bağlı diğer şirketlerdeki yönetim kurulu üyelikleri devam etmektedir.

Nusret Cömert
Nusret Cömert
Shell Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Harvard Üniversitesi Kidemli İleri Liderlik Akademi Üyesi

Hakkında

Cömert, 1984 yılından bu yana Royal Dutch Shell'de gerek Türkiye'de, gerekse şirketin Londra'daki merkezi dahil olmak üzere yurtdışında yöneticilik yapmış, 2002 yılından bu yana Türkiye'deki arama ve üretim ile doğal gaz ve enerji faaliyetlerinin Murahhas Azası görevini yürütmüştür. Türkiye'de doğal gaz piyasasının liberasyonu sürecinin öncülüğünü yapmış, kurduğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü Shell Enerji A.Ş. Türkiye'de ilk özel sektör doğal gaz ithalatını gerçekleştirmiştir. TPAO ile ortaklaşa, Akdeniz'de derin deniz ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde shale gaz ve petrol dahil olmak üzere, doğal gaz ve petrol arama faaliyetlerinin öncülüğünü yapmıştır. Harvard Üniversitesi Kidemli İleri Liderlik Akademi Üyesidir. Çeşitli iş ve sosyal sivil toplum kuruluşlarının üyesi olup, TÜSİAD'da çeşitli komisyonların üyesi ve Enerji Çalışma Gurubu Başkan Vekili, PETFORM Yönetim Kurulu üç dönem Eski Başkanı, Enerji ve İklim Değişikliği Vakfı (ENIVA) Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir.

Alp Malazgirt
Alp Malazgirt
Yıldırım Holding CEO

Güneri Civaoğlu
Güneri Civaoğlu
Milliyet ve KANAL D Başyazar, Şeffaf Oda Program Yapımcı ve Sunucusu

Hakkında

Hukuk Fakültesini mezunu olan Civaoğlu, gazeteciliğe 1961 yılında Yeni Tanin’de başladı. 1962’de haftalık siyasi dergi Akis’e geçti.1967–1969 yıllarında YENİ İSTANBUL Parlamento muhabirliği, istihbarat şefliği , Yazıişleri Müdürlüğü. ve TRT’de Olaylar ve Yankılar Programını yaptı. 1969–1971 yıllarında İktisat doktorası için Fransa – Strasbourg’a gitti. Orada Avrupa konseyi nezninde TRT temsilciliği görevinde bulundu. 1971–1973 yıllarında yedeksubaylığını yaptı. 1973-1981 yılları arasında TERCÜMAN GAZETESİ Dış Haberler Sekreterliği – Köşe Yazarlığı – Haber Merkezi Müdürü – Genel Koordinatör – Genel Yayın Yönetmeni ; 1981–1986 yılları arasında GÜNEŞ GAZETESİ Kurucu, hissedar, Murahhas üye, Başyazar, Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı.
1986–1991 yıllarında SABAH Köşe Yazarı, Sabah Holding Yönetim Kurulu Üyeliği ; 1991–1993 yılları arasında SHOW TV Genel Md. ve Murahhas Üye – Basın Kulübü Program yapımcısı ; 1993–1996 ATV Haber Sunucusu, Yorumcu, Kırmızı Dosya ve Galeri Programın yapımcısı ve sunucusu ; 1996-2004 yılları arasında MİLLİYET VE KANAL D’de Başyazar, Siyaset analisti ve yorumcusu olarak görev yaptı. Civaoğlu 2004 yılından beri MİLLİYET VE KANAL D Başyazar, Şeffaf Oda program yapımcı ve sunucusu olarak görev yapmaktadır.

Şerif Kaynar
Şerif Kaynar
Korn/Ferry International Türkiye Bölge Sorumlusu

Hakkında

Saint Joseph Fransız Lisesi mezunu olan Kaynar, Bradford Üniversitesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Londra City Üniversitesi’nde iş idaresi üzerine tamamladı. Kariyeri süresince Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Orta Asya’da bulunan Kaynar, 13 yıl Westinghouse ve 7 yıl Asea Brown Boveri’de görev aldı. İstanbul Bilim Merkezi’nin kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi olan Kaynar, Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYIAD)’nin 1990-1992 dönem başkanlığını yapmıştı. Halen Istanbul Rotary, Propeller Kulubü, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği üyeliklerini de sürdürmektedir. Korn/Ferry International Türkiye Bölge Sorumlusu olan Kaynar, son 17 senedir Korn/Ferry’de görev yapmaktadır.

Adnan Nur Baykal
Adnan Nur Baykal
"Mustafa Kemal Atatürk'ün Liderlik Sırları", "€œMuhteşem Süleyman Devri", "€œAile Şirketlerinde Kurumsallaşma" gibi bir çok kitap sahibi, Yeditepe Üniversitesi'nde, yöneticilikle ilgili alanlarda dersler vermektedir.

Hakkında

Türkiye, Almanya ve Amerika’da yirmi yıl üst düzey yöneticilik yapan Adnan Nur Baykal “Yeditepe Üniversitesinde, yöneticilikle ilgili alanlarda dersler vermektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderlik Sırları”, “Muhteşem Süleyman Devri”, “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma” da dahil olmak üzere toplam 9 kitabın yazarıdır.

Bülent Şenver
Bülent Şenver
Türk Lider Merkezi Kurucu Başkanı (Bir çok kez "Yılın Bankacısı" seçilmiş, Türk Amerikan İşadamları Derneği Genel Başkanı, Amerikan Ticaret Odaları Avrupa Konseyi YK Üyesi, İcra Komitesi Üyesi ve aynı dönemde ECACC Hazine Bşk. olarak görev yapmıştır.)

Hakkında

Şenver, uluslararası bir bağımsız dış denetim şirketinde on bir yıl görev yaptıktan sonra bankacılık hayatına atıldı. Yirmi beş adet Türk bankasının bağımsız dış denetiminde görev aldıktan sonra çeşitli bankalarda sırasıyla önce Genel Müdür Yardımcısı, sonra Genel Müdür ve daha sonra da Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı. Şenver iki kez “Yılın Bankacısı” seçildi. Şirket sahiplerine ve üst yönetimlerine “Koçluk ve Danışmanlık” hizmetleri veren Şenver, çeşitli üniversitelerde de “Bankacılık” konularında dersler vermektedir. Şenver, “Türkiye Etik Değerler Merkezi” ve “Türklider Merkezi”’nin kurucusudur. Kitapları: Banka Bilançoları Nasıl Analiz Edilir, Kulağınıza Küpe Olsun ve Gençlere Mektup

Prof.Dr. Yeşim Toduk
Prof.Dr. Yeşim Toduk
Amrop International Yönetici Ortağı

Hakkında

ODTÜ İşletme Bölümünü mezunu olan Toduk, Fulbright bursu ile ABD'de, Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde pazarlama ve uluslararası işletme ağırlıklı yüksek lisansı (MBA) yapmış, sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme doktorasını tamamlamıştır. İstanbul'un çeşitli üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Pazarlama ve Yönetim konusunda ders vermiş, araştırmalar yönetmiştir. Dünyanın önde gelen uluslararası üst düzey yönetici ve araştırma şirketi olan AMROP International'ın Türkiye ofisinin 1996 yılında kurucu ortağı olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. 2004 yılında yazdığı "Türkiye'nin Gerçek Liderlik Haritası" isimli kitabında, Türkiye'deki 3000 civarında farklı liderleri incelemiş ve özgün bir liderlik modeli ortaya koymuştur.

Dr. İlhami Fındıkçı
Dr. İlhami Fındıkçı
Değer Aile Şirketleri Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

İ.Ü. İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora yapan Fındıkçı, burslu olarak gittiği Hertfordshire Üniversitesi’nde (Londra) Post-Doktora Projesi yaptı. Basılmış 7 kitabı bulunmakta olan Fındıkçı, çok sayıda seminer, konferans ve eğitimler vermektedir. Birçok kurumun aile şirketi danışmanlığını da yapan Fındıkçı, aynı zamanda İ.Ü. İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

Suresh Gunaratnam
Suresh Gunaratnam
Dünyada 100'e yakın şube ile hizmet veren, Franklin Covey şirketinin Managing Partner'ı. Üniversite ve MBA öğrencilerine liderlikle ilgili eğitimler de vermektedir.

Hakkında

Suresh kariyerine ve lisans öncesi çalışmalarına yönetimsel finans konularıyla başladı. Kariyeri ilerledikçe, kişisel profesyonel gelişimi ve insanlara liderlik etmek konularına olan ilgisi onu operasyonların yönetimine eğilmeye itti. Operasyon yönetimine strateji yönetimi konuları da eklenince, Suresh, liderlik ve yönetim becerilerini geliştirmek amacıyla M.B.A yaptı. Birçok farklı ülkede ve farklı sektörlerde yürüttüğü görevlerin ardından, Suresh bireysel ve grup bazında mentorluk, eğitmenlik ve fasilitatörlük konularına eğildi. Suresh, ayrıca birçok şirketin yönetim kuruluna ve stratejik planlama grubuna da danışmanlık vermektedir.
Suresh, Türkiye’de FranklinCovey ve önde gelen üniversitelerle ortak çalışmaları çerçevesinde liderlik yönetimi dersleri verip Executive MBA öğrencilerine mentorluk yaptı.
Mevcut sorumluluklarını yürütmeye devam ederken, Sureh’in aynı zamanda ulusal kültürün liderlik gelişimi üzerindeki etkilerine olan merakı kendisini yönetim alanında Ph.D yapmaya yöneltmiştir.

Yusuf Azoz
Yusuf Azoz
Kariyer.net Genel Müdürü

Hakkında

Azoz, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik/Elektronik Müh. Bölümü'nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini ABD Pennsylvania State Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği alanında tamamladı. İş hayatına ABD'de başlayan Azoz, Telcordia Technologies’de üst düzey danışmanlık yaptı. Türkiye'ye döndükten sonra Turkcell’de farklı görevler üstlenen Azoz, internet ve mobil ortamda yenilikçi uygulamalara imza attı. Azoz, Kariyer.net'te Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Dr. Uğur Zel
Dr. Uğur Zel
Liderlik konularında çok sayıda makalesi ve biri "Kişilik ve Liderlik" olmak üzere toplam dört kitabı bulunmaktadır. Ülkemizin önde gelen şirketlerine liderlik ile ilgili danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir.

Hakkında

Özel ve kamu sektörlerinde büyük ölçekli birçok kurum ve işletmeye “Yetkinlik Belirleme ve Ölçme”, “Performans Değerlendirme”, “Lider Geliştirme” ve “İşe Alma-Seçme Sistemleri”nin oluşturulması sürecinde danışman olarak görev almıştır. Özel sektördeki bazı şirketlerin “kurumsal koçluk” programlarında “yönetici koçu” olarak görev yapmaktadır. Uzel Danışmanlık şirketi bünyesinde başta “Liderlik Akademisi” ve “İçimizdeki Lider©” programları olmak üzere kişisel gelişim ve yönetim becerileri alanlarında değişik başlıklarda eğitimler vermektedir.
2008 yılında “Organizasyon Psikolojisi” alanında “doçent” unvanı almıştır. Doğuş Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi sertifika programını yürütmekte ve aynı alanda dersler vermektedir. Liderlik, Çalışan Motivasyonu, İnsan Kaynakları Yönetimi, Performans Değerlendirme, Toplam Kalite Yönetimi ve İş Etiği konularında basılmış çok sayıda makalesi ve dört kitabı bulunmaktadır.
Stephen Covey International tarafından verilen “Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı” ve “İlke Merkezli Liderlik” eğitimlerinin eğitici sertifikasına sahiptir.