Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


7. KİŞİSEL GELİŞİM VE BAŞARI ZİRVESİ

(08:00-08:35) Kayıt

(08:40-09:00) Kişisel Gelişim ve Başarı Zirvesi Başlıyor / Ödül Töreni

Kişisel Gelişim ve Başarı Zirvesi, iş dünyası profesyonellerinin gelişimine öncülük etmeye devam ediyor. 7.si düzenlenen zirvede "Başarı" ödülleri de sahiplerini buluyor.

(09:00-09:40) Özel Söyleşi: Başarılı Girişimcilik ve Etkin Liderlik

İş dünyasında başarılı bir girişimci olmanın yöntemleri, başarılı girişimcilerin ortak özellikleri, etkin liderliğin kuralları, başarılı bir liderin sahip olması gereken özellikler ve yerine getirmesi gereken görev ve sorumluluklarla ilgili eşsiz bir bilgi paylaşımı bu oturumda sizleri bekliyor.
Hamdi Akın
Hamdi Akın
Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Akfen Holding, havalimanı, inşaat, liman yapım, yatırım ve işletmeciliği, enerji, gayrimenkul yatırımı, denizyolu taşımacılığı, su ve atık su yatırım ve işletmeciliği sektörlerinde faaliyet göstermektedir. İş dünyasındaki dinamizmini ve gayretini birçok dernek, vakıf ve meslek odası gibi gönüllü kuruluşlarda kurucu ve yönetici olarak görev alarak sivil toplum örgütlerine de taşıyan Akın, Türkiye’ye iyi yetişmiş insan kaynağı sağlamak amacıyla 1999’da kurmuş olduğu Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı(TİKAV)'nın Onursal Başkanı’dır.

Nejat Çuhadaroğlu
Nejat Çuhadaroğlu
Çuhadaroğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi

Hakkında

Çuhadaroğlu, sırasıyla Çuhadaroğlu Kimya'da Pazarlama Direktörü, yine aynı şirkette Gn.Md.Yardımcılığı, Çuhadaroğlu İnşaat'da Genel Müdür, Çuhadaroğlu Kimya'da Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. 1998 yılında Çuhadaroğlu Holding YK üyesi olarak başlayan üst düzey yönetim süreci 2000'li yıllardan itibaren Çuhadaroğlu Alüminyum'da YK Başkanı olarak devam etmiştir. Çuhadaroğlu halen bu görevi sürdürmektle birlikte aynı zamanda Çuhadaroğlu Holding grubunun diğer şirketlerinin de Yönetim Kurulu üyesidir.

Bülent Şenver (Söyleşi Başkanı)
Bülent Şenver (Söyleşi Başkanı)
Türk Lider Merkezi Kurucu Başkanı, Duayen Bankacı ("Kulağınıza Küpe Olsun" kitabının yazarı)

Hakkında

Şenver, yirmi beş adet Türk bankasının bağımsız dış denetiminde görev aldıktan sonra çeşitli bankalarda sırasıyla önce Genel Müdür Yardımcısı, sonra Genel Müdür ve daha sonra da Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı. Şenver iki kez “Yılın Bankacısı” seçildi. Şirket sahiplerine ve üst yönetimlerine “Koçluk ve Danışmanlık” hizmetleri veren Şenver, çeşitli üniversitelerde de “Bankacılık” konularında dersler vermektedir. Şenver, “Türkiye Etik Değerler Merkezi” ve “Türklider Merkezi”’nin kurucusudur. Kitapları: Banka Bilançoları Nasıl Analiz Edilir, Kulağınıza Küpe Olsun ve Gençlere Mektup

(09:40-10:10) Değişim Zamanı, Değişime Hazır mısınız? /Değişime Önce Kendinizden Başlayın

İş hayatında dinamikler sürekli olarak değişmekte ve gelişmektedir. Değişime ayak uydurmak günümüz çalışanları için artık zorunluluk halini almıştır. İşinde değer yaratmak, başarı ve gelişimi sürekli kılmak için değişim önce kişinin kendisinden başlamalıdır. Bu oturumda bunları nasıl gerçekleştireceğiniz ile ilgili önemli ipuçları kazanacaksınız.
Emre Konuk
Emre Konuk
DBE Kurucu Başkanı, Psikolog

Hakkında

Konuk, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Derecesi’ni Boğaziçi Üniversitesi’nden, Aile terapisi eğitimini Mental Research Institute, Palo Alto - Kaliforniya’dan aldıktan sonra burada terapist olarak Brief Therapy uygulamaları yaptı. Türkiye’de verdiği eğitimlerle, psikolojik terapi mesleğinin gelişmesine katkıda bulunacak DBE Davranış Bilimleri Ensititüsü’nü kurdu. Bu kuruluşta, yetiştirdiği geniş psikolog kadrosu ve kurumsal danışmanlarla, çocuk ve ergen, yetişkin ve aile bölümlerinde bireysel psikolojik terapi, kurumsal gelişim merkezinde de kurumlara danışmanlık hizmeti verilmektedir.

(10:10-10:45) Kahve Arası (Networking Coffee)

(10:45-11:30) İleri Motivasyon ile Yüksek Konsantrasyon Sağlama ve Doruk Performansa Ulaşma

Globalleşen dünyamızda artık yüksek performans sergileyip başarılı olmak, kişinin motivasyon düzeyi ile doğru orantılı hale gelmiştir. İleri motivasyonla birlikte yüksek konsantrasyon sağlamak da başarı için olmazsa olmaz bir koşuldur. Bu oturumda ileri motivasyon ve yüksek konsantrasyonla iş performansını üst düzeye çıkaracak teknikler sizlerle paylaşılacaktır.
Prof.Dr. Turgay Biçer
Prof.Dr. Turgay Biçer
M.Ü. BESYO Bölüm Başkanı ve Eğitmen-Danışman-Mentor ("Doruk Performans", "€œNLP Kişisel Liderlik" ve "Kazanmak Beyinde Başlar" kitaplarının yazarı)

Hakkında

1988 – 2002 arasında akademik çalışmalar için İngiltere ve Amerika’da bulundu. TRT 2’de 4 yıla yakın bir süre devam eden ve alanında rekorlara imza atan, ülkemizin yetiştirdiği değerli ve önemli insanların liderliklerini ve başarı öykülerini model alan liderlik üzerine program yaptı ve sundu. Biçer 7 kitap yazmış, 15 kitabın da editörlüğünü yapmıştır. Türkiye’ de NLP ve mentorluğun öncüsüdür. Kurum eğitmenliği ve danışmanlığının yanı sıra şampiyonluklara imza atan birçok sporcu ve kulüplerin mentorluğunu yapmıştır. Biçer, ayrıca iş, siyaset ve eğitim sektöründeki üst düzey yöneticilerin ve liderlerin, danışmanlığını, koçluğunu ve mentorluğunu yapmaktadır. Biçer halen Marmara Üniversitesi BESYO Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekle birlikte ulusal basında bazı gazete ve dergilerde yazılar yazmakta, Radyospor’da “Turgay Biçer’le Futbol ve İnsan” adlı programı yapmakta ve sunmaktadır.

Dr. Tanju Sürmeli
Dr. Tanju Sürmeli
Uzman Psikiyatrist

Hakkında

Sürmeli, Dokuz Eylül Üni. Tıp Fakültesi’nden mezun olarak ‘’Tıp Doktoru’’ unvanını aldı. Sonrasında ihtisas için gittiği ABD’nde, Amerika’nın ve dünyanın önde gelen Yale, Columbia-NYSPI, NY Medical College, Institute of Living, Ackerman Institute for Family Therapy, Milton Ericson Hypnosis Institute, University of Texas, San Antonio hastanelerinde ve merkezlerinde eğitim aldı. 2001 yılında Sağlıklı Yaşam Kliniği’ni kurdu. Biofeedback, Neurofeedback, Psikiyatride QEEG ve ERP kullanımı Derneği kurucusu ve başkanıdır. Sürmeli’nin uluslararası derneklerde de pek çok üyeliği bulunmakta ve ABD'deki bilimsel tıp dergilerinde yayın eleştirmenliği yapmaktadır.

(11:30-12:00) CEO Forumu: Global Şirket Liderlerinden İş Hayatında Başarılı Olmanın Kuralları: Vizyon Sahibi Olma, Strateji Belirleme, Karar Alma, Planlama, Takım Ruhu ve İletişim

Global şirketlerin yetkinlikleri, iş prosesleri ve kaynakları onları rekabette güçlü kılmaktadır. Global şirketleri güçlü kılan önemli bir husus da şirketleri yöneten liderlerdir. İşte bu oturumda global şirket CEO'ları iş hayatında daha başarılı olmanız için sizlerle önemli paylaşımlarda bulunacaklar.
Willem Rozenberg
Willem Rozenberg
Philips Türkiye CEO

Hakkında

Rozenberg, profesyonel kariyerine Philips Healthcare Teknik Hizmetler Bölümünde başladı. Philips bünyesinde sırasıyla Riyad, Suudi Arabistan Ülke Satış Müdürü, Türkiye’de Ortadoğu Bölgesi İş Geliştirme Müdürü olarak görevine devam etti. 1996 yılında Dubai, BAE Körfez Ülkeleri Bölgesi Genel Müdürü, sonrasında Afrika Bölgesi Genel Müdürü olarak atandı. İstanbul’a döndüğünde Türkiye, Güneydoğu Avrupa ve Kafkaslar Genel Müdürü olarak görevine devam etti. Ocak 2010 itibariyle mevcut bu görevinin yanı sıra Philips Türkiye CEO’su olarak atandı.

Reinhold Jakobi
Reinhold Jakobi
Nestle Türkiye CEO

Hakkında

Jakobi, Almanya’nın Fulda şehrinde Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Gıda ve Beslenme Bölümü’nde okudu ve Lozan’da bulunan ünlü İşletme Gelişimi Enstitüsü’nde (IMD) MBA yaptı. Mezuniyetinin ardından 6 yıl boyunca havayolları catering sektöründe çalışan Jakobi, 2001 tarihinde Nestle’ye katıldı. Nestle bünyesinde Çin bölgesinde (Çin, Hong Kong, Macau ve Tayvan) Nestle Professional Ev Dışı Tüketim Biriminde İş ve Endüstriyel Satışlar bölümünün sorumluluğunu üstlenen Reinhold Jakobi, en son 2009 ortasında Nestlé'nin Vevey'deki Uluslararası Merkezinde Bölgesel Yönetimden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Jakobi Nestle Türkiye CEO’su olarak görevine devam etmektedir.

Prof. Dr. Yeşim Toduk (Forum Başkanı)
Prof. Dr. Yeşim Toduk (Forum Başkanı)
Amrop International Yönetici Ortağı ("Türkiye'nin Gerçek Liderlik Haritası" kitabının yazarı)

Hakkında

ODTÜ İşletme Bölümünü mezunu olan Toduk, Fulbright bursu ile ABD'de, Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde pazarlama ve uluslararası işletme ağırlıklı yüksek lisansı (MBA) yapmış, sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme doktorasını tamamlamıştır. İstanbul'un çeşitli üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Pazarlama ve Yönetim konusunda ders vermiş, araştırmalar yönetmiştir. Dünyanın önde gelen uluslararası üst düzey yönetici ve araştırma şirketi olan AMROP International'ın Türkiye ofisinin 1996 yılında kurucu ortağı olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. 2004 yılında yazdığı "Türkiye'nin Gerçek Liderlik Haritası" isimli kitabında, Türkiye'deki 3000 civarında farklı liderleri incelemiş ve özgün bir liderlik modeli ortaya koymuştur.

(12:00-13:30) Öğle Yemeği

(13:30-14:10) Değerlerle Yaşamak ve Yönetmek

İnsanların karar ve davranışlarına yön veren değerleridir. Her insan kendi değer düzeyinde yaşar, her yönetici de kendi değer düzeyinde yönetir. Gün içerisinde önemli ya da önemsiz verdiğimiz tüm kararların arkasında değerler ve ona bağlı inançlar vardır. Bireyler inanç ve değerlerini değiştirdikleri zaman, karar ve davranışları da değişir. Bu oturumda iş ve özel yaşamınızda başarıyı yakalamanız için değerlerin önemi ve yönetimi ile ilgili bilgilere sahip olacaksınız.
Prof.Dr. Acar Baltaş
Prof.Dr. Acar Baltaş
Psikolog-Yazar (Stres ve Başa Çıkma Yolları, Üstün Başarı, Bedenin Dili, Ekip Çalışması, Liderlik Hayalini Yorganına Göre Uzat ve Türk Kültüründe Yönetmek kitaplarının yazarı)

Hakkında

Prof. Dr. Baltaş, 1985 yılından bu yana çeşitli sektörlerde insan kaynakları yapılanması ve şirket birleşmeleri, değişim yönetimi konularında yönetim danışmanı olarak çalışmaktadır. Türkiye’deki etkili konuşmacılardan biri olan Baltaş, “21 yy. da iş hayatı”, “değişim”, “ekip çalışması”, “liderlik”, “yürekten adanma”, “potansiyeli hayata yansıtmak”, “Türk kültür değerleriyle yönetmek” konularında yazılı ve görsel medyada çok sayıda röportaj ve program yapmıştır. 1996–1999 yılları arasında ve 2005 yılında Türk A Milli Futbol Takımı’nın, 2002–2003 sezonunda Galatasaray Futbol Takımı’nın psikolojik danışmanlığını yapmıştır.

(14:10-14:30) Kahve Arası (Networking Coffee)

(14:30-15:00) Kariyer Mitleri ve Kariyere Yeni Yaklaşımlar: Hibrit Kariyer, PR Kariyer, İkinci Kariyer ve Kariyer Tasarlama

Günümüzde iş hayatında başarılı olmak ve yükselmek geçmişe oranla çok daha zordur. İş hayatında birçok kişi etkili bir kariyer yönetimi yapamadığı için başarısız olmaktadır. Bugüne kadar kariyerle ilgili birçok şey yazıldı ve söylendi. Bu oturumda kariyer, farklı ve yeni bir bakış açısı ile ele alınacak ve iş yaşamınızda kullanacağınız önemli ipuçları sizlerle paylaşılacak.
İdil Türkmenoğlu
İdil Türkmenoğlu
Boyner Holding İK Direktörü ("Ofis Hikayeleri" ve "Pozitif Yönetim" kitaplarının yazarı)

Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi İşletme’den mezun olduktan sonra Garanti Bankası, Garanti Sigorta, Humanitas ve NTV Yayın Grubu'nda İK, Eğitim ve Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştı. Bank of America'da iş üzerinde eğitim amacıyla bulundu ve Wharton Business School'da Stratejik İKY eğitimi aldı. Boyner Grubu'na Benkar'la geçti. Daha sonra Beymen'in İK ve Eğitim Yöneticiliğini üstlendi. 2003-2005 arasında University of Michigan'da bulundu. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji lisansüstü çalışmasını "İyimserlik ve Başarı" konusuyla tamamladı. 2005’ten bu yana Boyner Holding İK Koordinatörü olarak esnek zamanlı çalışıyor. Achieve Global ve Baransel ile seminerler veriyor. Çeşitli internet sitelerinde, Milliyet İnsan Kaynakları'nda, Yenibiriş, Boğaziçi Dergisi'nde ve Cosmopolitan'da sayısı bini aşan köşe yazısı yayımlandı. İlk kitabı "Ofis Hikayeleri" Kasım 2005'te yayımlandı.

(15:00-15:30) Yaratıcılık, Farklılık ve Yenilik / İşlerinizde Yaratıcı Ruhunuzu Açığa Çıkarın ve Farklılığı Yakalayın

İşyerinde hep aynı fikirlerle ve düşüncelerle mi çalışıyorsunuz? Yeni yepyeni iş fikirleri ve düşünceleri aklınızda yok mu? Fark yaratmadan başarının gelmeyeceğini, herkes gibi sıradan olmanın sizi gerilerde bırakacağını bilmiyor musunuz? Yaratıcı fikirler siz onları kışkırtmadıkça ortaya çıkmaz. Bu oturumda işinizde yeni fikirlerle fark yaratmanın teknikleri öğrenecek ve içinizdeki yaratıcı ruhu keşfedeceksiniz. Sıradanlığın yok ediciliğinden uzak bir iş yaşamı sizi bekliyor olacak.
Ufuk Tarhan
Ufuk Tarhan
M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu, Fütüristler Derneği Eski Başkanı ("Düşlediğin Gelecek", "Kişisel Gelecek Planlaması" kitaplarının yazarı)

Hakkında

ODTÜ Ekonomi mezunu olan Tarhan, 2002-Dünya Gazetesi-Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını Ödülü sahibidir. Fütürist ve iş tasarımcısı olan Tarhan, Fütüristler Derneği İstişare Kurulu Başkanı, Tarhan World Future Society ve Association of Professional Futurists üyesi ve The Futurist Türkiye Dergisinin yayıncısıdır. M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucu ortağı olan Tarhan Platin Dergisinde yazılar da yazmaktadır . Tarhan, Düşlediğin Gelecek ve Kişisel Gelecek Planlaması Çalışma Kitaplarının ve To Do or Not to Do'nun da yazarıdır.

(15:30-16:00) Kahve Arası (Networking Coffee)

(16:00-16:30) Sosyal Medya ve Kişisel Reputasyon /Sosyal Medyada Kariyer Yönetimi, Kişisel Pazarlama ve Network Oluşturma

Sosyal medyada Linkedin, Facebook, Twitter gibi birçok sosyal ağ ve mikroblog siteleri bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ABD'de işe alımlarda ve iş bağlantıları kurmada sosyal ağların kullanımı %70'lere ulaşmış durumdadır. Ülkemizde de bu oran hızla artmaktadır. Peki siz kişisel marka olmak, network oluşturmak ve iş kariyeriniz için bunları etkin olarak kullanabiliyor musunuz? Bu oturumda kişisel reputasyon yönetimi ve kişisel tanıtımınız için gerilla pazarlama aktiviteleri hakkında önemli bilgiler sahibi olacaksınız. Böylece sosyal medyada etkin bir kariyer yönetimi yaparak kendinize fırsatlar yaratacak ve network oluşturacaksınız.
Alemşah Öztürk
Alemşah Öztürk
41-29 Ajans Başkanı (Türkiye'de Kristal Elma ve Effie'de olmak üzere 30'dan fazla; Uluslararası ise 40'dan fazla ödül sahibi)

Hakkında

Bir çok yayın kuruluşu tarafından Türkiye’nin marketing alanındaki sözcülerden birisi sayılan Öztürk, dijital dünyadaki yoğun ihtiyacın farkına vararak 2007 yılında 41-29‘u kurmuştur. Bugüne kadar 200’e yakın projeye imza atan, 4 yıl gibi kısa bir sürede 6 katı büyüklüğüne ulaşan Türkiye’de Kristal Elma ve Effie olmak üzere 30’den fazla, Global olarak da 40’tan fazla ödül alan, 41-29, Türk yaratıcı yaklaşımının global alanda bir çok ilk’e ulaşmasını sağlamıştır.

(16:30-17:00) İş Stresi Yönetimi: İş Stresinin Oluşumunun Nedenleri ve Başa Çıkma Yöntemleri

Günümüzün iş dünyası ve sürekli artan beklentiler, siz profesyonellerin her zamankinden daha fazla zaman baskısıyla ve stresle karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Bu oturumda stres baskısıyla nasıl baş edeceğinize dair iş hayatınızda uygulayabileceğiniz değerli bilgilere sahip olacaksınız.
Prof.Dr. Bengi Semerci
Prof.Dr. Bengi Semerci
Bengi Semerci Enstitüsü kurucusu, Psikiyatrist ("Stresle Başa Çıkma Yolları" ve "Duyguların Şifresi, Yaşama, İlişkilerimize ve Duygularımıza Dair" kitaplarının yazarı)

Hakkında

Prof. Dr. Bengi Semerci, serbest hekimliğin yanı sıra, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk ve Ergen ruh Sağlığı Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliği yapmaktadır. 2007 yılında Bengi Semerci Enstitüsünü kurarak, yürüttüğü eğitim çalışmalarını tek çatı altında topladı. Bengi Semerci Enstitüsü’ ünde ekibi ile birlikte kurumlara danışmanlık hizmetlerinin yanında, kurumsal eğitimleri sürdürmektedir. Alanı ile ilgili yurtiçi, yurtdışı yüzlerce makalesi ve kitap bölümleri yazan Prof. Dr. Bengi Semerci’nin yayınlanmış 6 adet kitabı bulunmaktadır.

(17:00) Kapanış