Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


PROGRAM

(08:20-08:45) Kayıt

(08:50-09:05) Pharma Power Başlıyor / Açılış Konuşmaları ve Ödül Töreni

(09:05-09.50) İlaç ve Sağlık Sektörlerinde Mevcut Küresel Durum, Türkiye Analizi ve 2018 Yılı Beklentileri

Dr. Pınar Ateş (Oturum Başkanı)
Dr. Pınar Ateş (Oturum Başkanı)
Amrop Partner

Hakkında

Ateş, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur ve Tıp Doktoru ünvanını taşımaktadır. Uluslararası ve yerel kuruluşlarda yaşam bilimleri alanında 20 sene tecrübe edinmiştir. Mezuniyetini takiben Houston Texas’ta “Kalp Transplantasyon Birimi”nde çalışmıştır. Aynı zamanda Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı ile işbirliği halinde olan Futures Group’ta tıbbi danışman olarak görev almıştır. Amrop’a katılmadan once, uluslararası bir farmasötik şirkette 13 sene çalışmış, bu çalışma süresinin son 5 senesinde şirketin Türkiye Medikal ve Pazarlama Direktörü olarak görev almıştır. 2011 senesinden beri Amrop Türkiye Ortağı’dır. Ateş, Fransa’da koçluk ve mentorluk üzerine kendini geliştirmiş ve onlarca genç profesyonele kariyerleri ve kişisel gelişimleri konusunda koçluk yapmıştır. Kendisi Avrupa Profesyonel Kadınlar Ağı’nın bir üyesi olup, bu kuruluşun gönüllü Mentorluğunu yapmaktadır. Amrop Sağlık Bilimleri Küresel Çalışma Grubu’nun asil üyesi olup, grubun Pazarlama faaliyetlerinden sorumludur.

Dr. Oğuz Mülazımoğlu
Dr. Oğuz Mülazımoğlu
Bayer İlaç Genel Müdürü

Hakkında

Çapa Tıp Fakültesi'nden mezun olan Mülazımoğlu, Boğaziçi Üniversitesi'nde Executive MBA ve İstanbul Üniversitesi'nde Hastane Yönetimi Yüksek Lisans'ını tamamladı. Knoll Alman İlaç şirketinde Ürün Yöneticisi olarak ilaç sektörüne başladı. Almanya'da 35 ülkeden sorumlu Global Ürün Yöneticisi olarak çalıştı. Görev süresinin bitiminde, Knoll Alman'a Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Abbott-Knoll birleşmesinden sonra, Abbott'ta, Ulusal Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. Bu pozisyondan sonra, Schering-Plough şirketine Bölüm Direktörü olarak geçti ve 2007 yılında Schering Plough'un Orta Asya Genel Müdürlüğü'nü üstlendi. 2008 yılından sonra Bayer Türkiye’de Genel Tedaviler-Kadın Sağlığı Bölüm Direktörlüğü'nü yürüttü. 2014’de, Bayer İlaç Merkez Ofis’de EMEA bölgesinin Genel Tedaviler-Kadın Sağlığı Pazarlama Bölge Başkanlığı’nı yaptı. 1 Ekim 2015 tarihinden bu yana Bayer Türkiye’de İlaç Ülke Müdürü görevini yürütmektedir.

Şehram Zayer
Şehram Zayer
Merck Türkiye Genel Müdürü

Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Zayer, profesyonel iş yaşamına BDO Denetim firmasında başladı. Johnson&Johnson Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri ve daha sonra Siemens Health Care (Dade Behring) firmalarında finans alanında çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. Merkezi ABD’de bulunan Institute Management Accountant (Yönetim Muhasebesi Enstitüsü) CMA ve CFM (Finans Yönetimi ve Yönetim Muhasebesi) Sertifikalarına sahiptir. Ayrıca Institute Management Accountant İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi olan Zayer, AIFD’de de Denetleme Kurulu üyesidir. 2006-2014 yılları arasında Merck Group Türkiye’de CFO olarak görev yapan Zayer, 2014 yılı sonundan bu yana şirketin Genel Müdürlüğü’nü üstlenmiştir.

Pınar Üstündağ
Pınar Üstündağ
Novartis Onkoloji Genel Müdürü

Hakkında

Üstündağ, İstanbul Üni. Biyoloji Bölümündeki lisansının ardından Boğaziçi Üni.’nde İşletme programını tamamladı. Profesyonel iş hayatına Eczacıbaşı Rhone Poulenc’te Onkoloji alanında başladı. Eczacıbaşı Rhone Poulenc, Aventis Pharma ve Sanofi Aventis’te 10 yıl boyunca Onkoloji ve Merkezi Sinir Sistemi alanlarında pazarlama ve stratejik yönetim pozisyonlarında görev aldı. 2008 yılında Novartis Grup’un Amerika organizasyonuna CML Rekabet Stratejileri Global Lideri olarak katıldı. Ardından yine Novartis Grup Amerika organizasyonunda stratejik ürün olarak belirlenen Tasigna’nın lansman süreçlerinin Global Lideri olarak görev yaptı. Üstündağ, 2010 yılında Novartis Onkoloji Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı.

Aslı İrengün Erden
Aslı İrengün Erden
BBraun Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi

Hakkında

2001’de University of Virginia’da Uluslararası İlişkiler Bölümünde Lisansını, 2003’te Georgetown University; İletişim, kültür ve teknoloji branşında lisansüstü eğitimini tamamlayan İrengün Erden, yaklaşık 14 yıldır B.Braun bünyesinde farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2009 yılından beri B.Braun Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

(09:50-10:05) Tedavi Uyumunu Arttırmada Dijital Çözümler

Dr. Hüseyin Kurt
Dr. Hüseyin Kurt
Artı Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve İ.Ü İşletme İktisadı Enstitüsü Sağlık Yönetimi mezunu olan Kurt, Evde Bakım Hizmetleri, Hastalık Yönetimi ve Mobil Sağlık sektöründe faaliyet gösteren Medplus A.Ş., Artı Sağlık A.Ş. ve Mobil Sağlık A.Ş. (Dr.Hause) şirketlerinden oluşan Artı Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanıdır.

(10:05-10:20) Healthcare in 10 Years From Now

Adriano Treve
Adriano Treve
Roche Türkiye Genel Müdürü

Hakkında

Roche ailesine 1985 yılında katılan Treve, kariyerinin başlangıcında Orta Doğu ülkeleri Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. 1999’dan itibaren Avrupa Pazar Geliştirme Müdürü olarak İsviçre Basel’de görev yaptı. 2001’de Portekiz, 2008’de ise Brezilya Genel Müdürü oldu. Treve, halen Roche Türkiye Genel Müdürlüğü görevine devam etmektedir.

(10:20-10:40) Kahve Arası (Networking Coffee)

(10:40-11:00) Farmakovijilans: Baş Belası mı, Yoksa Baş Tacı mı?

Dr. Ecz. N. Demet Aydınkarahaliloğlu
Dr. Ecz. N. Demet Aydınkarahaliloğlu
Farmakovijilans ve Kontrole Tabi Maddeler Dairesi Başkanı

Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalında, doktorasını Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalında tamamladı. Sağlık Bakanlığında hastane eczacısı olarak görev yaptı. 2002 yılında Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğünde çalışmaya başladı. 2004-2012 yıllarında İlaç Güvenliliği İzleme, Değerlendirme Şube Müdürü olarak görev yaptı. 21 Mart 2012 tarihinden bu yana Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda Farmakovijilans ve Kontrole Tâbi Maddeler Dairesi Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

(11:00-11:15) Hasta Destek, Klinik Destek ve Risk Yönetim Programlarının Stratejik Değeri

Şahin Nail
Şahin Nail
Innovex Türkiye Genel Müdürü

Hakkında

Nail, çalışma hayatına 1994 yılında Roche İlaç’da başladı. Satış ve Pazarlama bölümlerinde aldığı farklı görevlerden sonra 2006 yılında İş Birimi Tanıtım Müdürlüğü görevinden ayrılarak, sırasıyla Bilim İlaç, Sanovel İlaç ve Drogsan İlaç’da İş Birimi Tanıtım Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Sonrasında Operasyon ve İş Geliştirme Müdürü olarak Ashfield Türkiye’ye katılan Nail, halen Innovex Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

(11:15-11:30) İş Kariyerinde Hedeflere Ulaşmak ve Zirveye Çıkmak

Serkan Barış
Serkan Barış
AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı

Hakkında

İstanbul Üni. Eczacılık Fakültesi’nde lisans ve İstanbul Üni. İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan ve daha önce Deva Holding ve Bayer’de pazarlama rollerinde görev almış olan Barış, 2002 yılından bu yana AstraZeneca’nın tanıtım faaliyetlerinde bulunduğu tüm tedavi alanlarında farklı görev ve pozisyonlarda çalıştı. AstraZeneca Türkiye’de Ürün Yöneticiliği, Grup Ürün Yöneticiliği, Pazarlama Müdürlüğü, Pazarlama Direktörlüğü, Ticari Satış Kanalları Direktörlüğü ve İş Birimi Direktörlüğü yapan Barış, Haziran 2017’den beri AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı olarak görev yapmaktadır.

(11:30-12:15) Düşünce Gücünü Aktive Etmek

Metin Hara
Metin Hara
Yazar (Yol ve Dem adlı kitapların yazarı)

Hakkında

Dünyanın dört bir yanında aldığı eğitimlerle birçok enerji tekniğinin bilgisini modern tıp bilgisiyle sentezleyerek etkin bir tedavi ekolü benimseyen Hara, sevginin ve düşünce gücünün neler yapabileceğini bilimsel ve uygulamalı olarak göstermektedir. 12 yaşında kendi içsel yolculuğuna başlayan Hara, bu süre boyunca birçok farklı öğretide eğitimler almış, ezoterik anlamda kendini geliştirmiştir. İstanbul Üni. Çapa Fak. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümüne girmiştir. Üniversite hayatı boyunca reklam oyunculuğu yapmıştır. 2000 yılından itibaren insanların yaşamlarını dönüştürebilmesi için insanlara konuşmalar ve bireysel seanslar yapmaya başlamıştır. 2007 yılında ''Dinle Neyden'' adlı filmin başrol oyuncularından biri olarak 2008'de Uluslararası Ankara Film Festivalinde en iyi genç yetenek ödülüne layık görülmüştür. 2008 yılında “Trusthuman - İnsanagüven” projesini hayata geçiren Hara “Başka Bir Dünya Mümkün” felsefesiyle bireysel seanslar ve toplu etkinliklerle insanların hayatına dokunmaya devam etmiştir. 2014 yılından itibaren ise bireysel seanslara ara vererek sadece “İllüzyonu Aşmak”, “İç Ben’le Tanışma”, "Aşkın Simyası" ve Kurumsal etkinlikleri ile insanların hayatını dönüştürmeyi sürdürmektedir. 2014 yılında üç kitaptan oluşacak ''Aşkın İstilası'' serisinin ilk kitabı olan “Yol”, sadece ilk 3 ayda 100.000’in üzerinde satmış, yaklaşık 8 ay boyunca en çok satanlar listelerinde kalmıştır. 2016 yılının Ekim ayında ise serinin 2. kitabı olan “Dem” okuyucuları ile buluşmuştur. 2014 yılında Tedx konuşmacısı seçilip 126 ülkede yayınlanan “Başka Bir Dünya Mümkün” adlı konuşmayı yapmıştır.

(12:15-13:30) Öğle Yemeği

(13:30-13:50) İlaç Dünyasında Kariyer ve Başarı Yolculuğu / Doğal Pazarlama Yeteneği

Ecz. Berat Beran
Ecz. Berat Beran
Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

Beran, 1972 yılında da Marmara Üni. Eczacılık Fak.'nden mezun oldu. 1973 yılında Diyarbakır’da Beran Eczanesi’ni açan Beran, işlerini geliştirerek Beran Laboratuarı’nı kurdu. 1980 yılında Beran Laboratuarı’nı İstanbul’a taşıdı ve 1984 yılında Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.’yi kurarak ilaç sanayine geçti. Beran, “Seçtiği kulvarda ilk ve tek olma” yaklaşımıyla, daha önce düşünülmemiş ve sağlık sektöründe ilk olan inovatif ürünleri, ambalaj ve pazarlama uygulamalarını Türk tıbbına kazandırmıştır. Halen Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekte olan Beran, ilaç sanayindeki başarılarının yanı sıra, “Henek” kitabıyla girdiği edebiyat dünyasında, mizah alanında güçlü bir kalem olduğunu kanıtlamış; “Henek II” ile bu başarısını devam ettirmiştir. Beran’ın ayrıca “Güle Güle Sevgili Arkadaşım” adında bir romanı, “Asmin” ve “Asmin 2” adında iki şiir kitabı bulunmaktadır. Yakın zamanda “Nenem, Babam ve Ben” isimli biyografisini kaleme alan Beran, en kısa sürede yeni kitabını sağlık sektörü paydaşlarıyla buluşturacaktır.

(13:50-14:05) Sağlıkta Değişim Yönetimi

Canan Bademlioğlu
Canan Bademlioğlu
Eczacıbaşı ilaç Pazarlama Genel Müdürü

Hakkında

Bademlioğlu, lisans eğitimini ODTÜ Biyoloji Bölümü’nde tamamladı. İş yaşamına Eczacıbaşı-Baxter’da Kalite Güvencesi Uzmanı olarak başlayan Bademlioğlu, aynı kuruluşta Ürün Müdürü, Pazarlama ve Satış Müdürü (Biyolojik Ürünler), Pazarlama ve Satış Direktörü (Biyolojik Ürünler) ve tüm iş birimlerinden ve ticari operasyonlardan sorumlu Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yaptı. 2016 yılında ise sırasıyla İngiltere’deki Baxalta Hemofili iş biriminde Obizur Global Pazarlama Direktörü ve Eczacıbaşı-Baxalta Genel Müdürü olarak görev yaptı, ardından Eczacıbaşı Sağlık Grubu İş Geliştirme ve Stratejik Planlama Direktörlüğü görevine atandı. Bademlioğlu, Nisan 2017 tarihinden itibaren ise görevine Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Genel Müdürü olarak devam etmektedir.

(14:05-14:50) Akılcı ve Güvenli İlaç Tedavisinde Global ve Yerelde Hasta Odaklı Uygulamalar

Güldem Berkman (Oturum Başkanı)
Güldem Berkman (Oturum Başkanı)
Amgen ve Mustafa Nevzat Türkiye Genel Müdürü

Hakkında

Boğaziçi Üni.’nden Kimya Mühendisi olarak mezun olan Berkman, ilaç sektörüne başlamadan önceki iş hayatının ilk 10 yılında Danone ve Eczacıbaşı Procter & Gamble'da Hızlı Tüketim sektörlerinde tecrübe edinmiştir. Novartis’de Macaristan ve ardından Türkiye Ülke Başkanlığı son olarak da Novartis’in Basel’deki ana merkezinde Novartis Değişim Programı Global Liderliği görevini yürütmüştür. İlaç endüstrisindeki deneyimlerinin yanı sıra, önemli sivil toplum kuruluşlarında da liderlik pozisyonlarında görev alan Berkman, AİFD Başkanlığı, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkan Yardımcılığı, İsviçre Ticaret Odası Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Berkman, 1 Temmuz 2017'den beri Amgen ve Mustafa Nevzat Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Süleyman Değirmenci
Süleyman Değirmenci
Merck Group İş Birimi Direktörü

Hakkında

İstanbul Tıp Fak.’ni bitiren Değirmenci, iş hayatı süresince aralarında Koc University Executive Program, Advanced Management Program, GRID gibi yönetim, pazarlama alanında 20’nin üstünde eğitim ve programa katılmıştır. Çalışma hayatına ilk olarak hekim olarak başlamıştır. Sonrasında Bilim İlaç’ta Ürün Müdürü olarak başladığı ilaç sektörü yaşamına, daha sonra Serono İlaç ve Merck İlaç firmalarında Grup Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü, Medikal Müdür ve BU Head olarak çeşitli pozisyonlarda ve ürün gruplarında devam etmiş olup, halen Merck İlaç'ta Nöroloji, İmmunoloji, Endokrinoloji ve Genel İlaçlar gruplarının İş Birimi Direktörlüğü’nü yapmaktadır.

Ayça Öztürk Orhun
Ayça Öztürk Orhun
Amgen İlaç Genel Tedaviler İş Birimi Müdürü

Hakkında

Öztürk Orhun, Boğaziçi Üni. Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra ilaç sektörüne Wyeth İlaçları’nda tıbbi satış temsilcisi olarak başladı. Lundbeck İlaçları ve Janssen’de ürün müdürlüğü, grup ürün müdürlüğü, stratejik planlama müdürlüğü, iş geliştirme müdürlüğü gibi farklı görevlerde bulundu ve çalışırken Boğaziçi Üni. Executive MBA Programı’nı tamamladı. İngiltere’de Janssen EMEA Bölge’de ağrı alanı Pazarlama Lideri olarak görev yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra Janssen’de Onkoloji, Hematoloji, Ağrı alanı Pazarlama ve İş Birimleri Müdürü görevini üstlendi. 2013 yılında Amgen İlaç’a katıldı ve EEMEA Bölge Yönetimi’nde Stratejik Planlama ve Operasyonlar Müdürü olarak çalıştı. Sonrasında Amgen Türkiye’de İş Mükemmeliyeti Departmanı’nı yönetti. 2016 yılından bu yana Amgen İlaç Genel Tedaviler İş Birimi Müdürü olarak çalışıyor.

Emrah Tulum
Emrah Tulum
Novartis Ülke Uyumluluk Sorumlusu

Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitiren Tulum, 2009 yılında katıldığı Novartis ailesinde finans ve iç kontrol alanında çeşitli görevler almış olup, 2015 yılından bu yana “Tedaviz Hizmetleri” bölümünün de içerisinde bulunduğu “Uyumluluk” departmanının sorumluluğunu taşımaktadır.

(14:50-15:20) Kahve Arası (Networking Coffee)

(15:20-16:05) Hasta Odaklı Programların İş Birimleri İçin Temel Önemi ve Öncelikleri

Ecz. Gülberk Kavsuk (Oturum Başkanı)
Ecz. Gülberk Kavsuk (Oturum Başkanı)
Abbott Nutrisyon Genel Müdürü

Hakkında

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni bitiren Kavsuk, sırasıyla Bristol-Myers Squibb, Ashfield Healthcare’de çalıştı. 1 yıldır Abbott Nutrisyon Türkiye’nin Genel Müdürlüğünü yürütmektedir.

Dr. Deniz Karagülle
Dr. Deniz Karagülle
Gen İlaç Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı

Hakkında

İstanbul Üni. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan, sonrasında Marmara Üni. Aile Hekimliği A.B.D.’den uzmanlığını alan Karagülle, ilaç sektörüne adımını Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri A.Ş.’de Ürün Müdürü olarak atmıştır. AstraZeneca’da önce Medikal Danışman olarak, daha sonra Klinik Araştırmalar Hekimi olarak görev almıştır. Novartis’te HEOR (Health Economics & Outcome Research Manager) olarak görev alan Karagülle, sonrasında AstraZeneca’daki Klinik Araştırmalar Hekimi görevine dönmüş, aynı yıl ise Gen İlaç’a dönerek, Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atanmıştır. Halen bu görevi sürdürmektedir.

Dr. Süleyman Kentli
Dr. Süleyman Kentli
Actelion Satış Direktörü

Hakkında

Hacettepe Üni. Tıp Fak. İngilizce Bölümü’nden mezun olan Kentli, sonrasında Dokuz Eylül Üni. Tıp Fak.’nde Radyasyon Onkolojisi ihtisasını tamamladı. 1 yıl kadar İzmir’de uzman hekim olarak çalıştıktan sonra ilaç sektörüne geçti. İlk olarak AstraZeneca’da medikal departmanda muhtelif görevlerde çalıştı, yöneticilik yaptı. Sonrasında, Actelion İlaç bünyesinde Medikal Direktör olarak göreve başladı. Şirket içyapısındaki değişiklik ile Medikal, Ruhsat ve Pazar Erişim Direktörlüğü’ne atandı. Sektörel kariyeri boyunca Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği bünyesinde Etik, Pazar Erişim ve Nadir Hastalıklarla ilgili değişik komite ve çalışma gruplarında görev aldı. Kentli, Eylül 2017’den itibaren Actelion İlaç Satış Direktörlüğünü yürütmektedir.

Uzm.Dr. Feyza Üstündağ
Uzm.Dr. Feyza Üstündağ
Sanofi & Genzyme Medikal Alan Müdürü

Hakkında

Üstündağ, İstanbul Üni. Tıp fakültesinden mezun olmuştur. 2006 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlığını bitirmiş ardından Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesin’de mecburi hizmetini tamamlamıştır. 2009 yılında Pfizer'e katılmış, sırasıyla Medikal Müdür ve Kıdemli Medikal Müdür pozisyonlarında çalışmıştır. 2016 yılında Sanofi’deki yöneticilik görevine Kardiyovasküler Grup Medikal Alan Müdürü olarak başlamıştır. Sonrasında, Sanofi Genzyme Medikal Alan Müdürlüğü'nü de üstlenmişitr. Şu an halen Sanofi Genzyme Medikal Alan Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

(16:05-16:50) Risk Yönetim Programlarının Akılcı ve Güvenli İlaç Kullanımına Etkileri

Dr. Serkan Vatansever (Oturum Başkanı)
Dr. Serkan Vatansever (Oturum Başkanı)
Alexion Türkiye Genel Müdürü

Hakkında

Ege Üni. Tıp Fakültesi’nden mezun olan Vatansever, ilaç endüstrisindeki kariyerine Servier ilaç firmasında satış temsilcisi olarak başladı. Ardından Janssen ve Daiichi‐Sankyo firmalarında satış müdürlüğü ve pazarlama müdürlüğü görevlerinde bulundu. Sonrasında Alexion ilaç firmasında Pazarlama Müdürü ve ardından iş birim direktörlüğü görevlerinde bulunan Vatansever, 2015 yılı Eylül ayından itibaren Alexion Türkiye Genel Müdürü ve bölge başkan yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Dr. Recep Erşahin
Dr. Recep Erşahin
Alexion Kıdemli Medikal Direktör

Hakkında

Öğrenimini İstanbul Üni. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde 1994 yılında tamamlayan Erşahin, iş yaşantısına tıp doktoru olarak başlamıştır. Sonrasında ilaç sektörüne adım atan Erşahin, Eczacıbaşı Baxter’da sırasıyla medikal müdür, medikal ilişkiler müdürü ve eş zamanlı şekilde Renal Tedavi Hizmetleri şirketinde medikal ilişkiler yöneticisi olarak görev almıştır. Sonrasında iş yaşantısına Alexion’da devam eden Erşahin, halen Kıdemli Medikal Direktör olarak görevine devam etmektedir.

Dr. Ecz. Emel Mashaki Ceyhan
Dr. Ecz. Emel Mashaki Ceyhan
Alexion Ruhsatlandırma Direktörü

Hakkında

İstanbul Üni. Eczacılık Fak.'nden mezun olmuştur. Sırasıyla Yeditepe Üni.'nde MBA programını, Marmara Üni.'nde Klinik Farmakoloji alanında yüksek lisans programını, Bilgi Üni.'nde Stratejik Yönetim Doktora programını ve İngiltere Cardiff Üni.'nde Ruhsatlandırma, Eczacılık Bilim ve Politikalar konularında doktora programlarını tamamlamıştır. İlaç sektöründeki kariyerine ilk olarak 2001 yılında Novartis Ruhsat ve Kalite departmanında başlayan Mashaki, 2002 yılında HEXAL’de AGE&Ruhsatlandırma departmanında devam etmiştir. Yeditepe Üni.'nde öğretim görevlisi olarak 3 yıl boyunca Klinik Eczacılık dersleri verdikten sonra Bristol-Myers Squibb ilaç firmasında ülke Farmakovijilans Müdürü olarak çalışmıştır. Novo Nordisk ilaç firmasında firmasında Yakın Doğu Bölgesinin Ruhsat ve Farmakovijilans’tan sorumlu Bölgesel Müdür olarak çalışmıştır. Yine aynı firmanın Danimarka da bulunan merkezinde Klinik Geliştirme ve Ruhsatlandırma Müdürü olarak toplam 5 yıl boyunca görev yapmıştır. 2015 yılından bu yana Alexion İlaç Ruhsatlandırma Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Süha Yüksel
Süha Yüksel
Novartis Sağlık Çözümleri Birim Müdürü

Hakkında

Ege Üniversitesi Çevre Biyolojisi mezunu olan Yüksel, 2000'den bu yana Satış Sorumlusu Bölge Müdürü, Tedavi Servisleri Proje Müdürü, son olarak da Tedavi Servisleri Birim Müdürü olarak Novartis'te çalışmaktadır.

(16:50-17:00) Kapanış