Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


13. LİDERLİK ZİRVESİ

(08:10-08:40) Kayıt

(08:45-09:00) Liderlik Zirvesi Başlıyor / Ödül Töreni

(09:00-09:20) İş Dünyasına Yön Veren Liderlerden Tavsiyeler

Nafi Güral
Nafi Güral
NG Şirketler Grubu Kurucusu

Hakkında

İş hayatının ilk basamakları Ağaç Sanayi ve madencilik oldu. Güral, porselen sofra eşyası üretimi, seramik yer ve duvar karoları üretimi, oluklu mukavva ve Ofset Ambalaj üretimi, makine üretimi, endüstriyel mineral üretimi ve Turizm alanlarında yaklaşık 4000 kişinin çalıştığı NG şirketlerinin kurucusudur. Ayrıca, Nafi Güral Eğitim Vakfı vasıtası ile Sosyal sorumluluk alanında yürütülen çalışmalara büyük önem ve destek veren Güral, Kütahya’da birçok okul ve cami yaptırmıştır. TBMM Üstün hizmet ödülü ile onurlandırılmıştır. “Anadolu’nun En Etkili 50 İş İnsanı - İş Dünyasına Katkı Ödülü’’ ’ne de layık görülmüştür. Güral, halen TOBB yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

(09:20-09:35) Girişimcilik ve Yeni İş Fikirlerinin Hayata Geçirilmesi

Rahmi Çuhacı
Rahmi Çuhacı
TÜGİAD (Türkiye Genç İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

Üniversiteyi Franklin University, Switzerland/Department of International Management (B.A.) tamamlayan Çuhacı, daha sonra University of Wales College of Cardiff’te/Department of Maritime Studies & International Transport Management (M.S.C)’de Master yaptı. 1995 yılında kurmuş olduğu İlhan Uluslararası Taşımacılık ve Metal Tic. Ltd. Şti.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmekte olup aynı zamanda Nuh Ticaret ve Sanayi A.Ş, Nuh’un Ankara Makarnası ve Nuh Grubu'na ait tüm şirketlerin hissedarı ve Nuh Çimento Sanayi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

(09:35-09:50) 40 Yaş Altı En Başarılı Yöneticiler / Hangi Yönetim ve Yöneticilik Yöntemlerini Uygulayarak ve Nasıl Bir Liderlik Sergileyerek Başardılar?

Gökalp Çak
Gökalp Çak
Netlog Lojistik Grubu Başkan Yardımcısı

Hakkında

Üniversite eğitimini Amerika Boston Üniversitesi'nde tamamlayan Çak, Merill Lynch firmasında 6 ay stajyerlik yaptıktan sonra Amerika Boston Logan Havalimanı'nda bulunan ABX Logistics firmasında iş hayatına atıldı. İş hayatının ilk iki senesini Boston'da hava kargo departmanı gece vardiyası şefi olarak çalışıp, sonra sırasıyla hava, deniz kargo ve New England satış sorumlusu olarak sahada görev aldı. Çak, sonrasında Fransa'da tanınmış bir global nakliye firmasının Türkiye, Bulgaristan, Romanya ve Çek cumhuriyeti kara operasyonlar sorumlusu olarak görev yaptı. 2003 senesinde babasıyla birlikte Netlog'u kurmak için Türkiye'ye döndü.

(09:50-10:05) Medyanın Liderleri / Tüketiciyi Tüketen Marka Olmayın. Tüketiciyi Tanıyın, Beklentilerini Anlayın ve Onları Kazanın

Barış Tünay
Barış Tünay
Kanal D Genel Müdürü

Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Tünay, 1992-1995 yılları arasında Denet Yeminli Mali Müşavirlik şirketinde denetçi olarak iş hayatına başladı. Ardından Show TV Mali Kontrol bölümünde görev aldıktan sonra, 2001 yılında kuruluş çalışmalarında bizzat rol aldığı Skytürk kanalının Genel Müdürlüğü görevini 2011 yılına kadar başarı ile sürdürdü. Çalışma hayatına, CNNTÜRK Genel Müdürlüğü görevi ile devam ettikten sonra, Ocak 2016 itibari ile Kanal D Genel Müdürü oldu.

(10:05-10:20) Yerelden Globale Bir Liderlik Yolculuğu

Haluk Yıldız
Haluk Yıldız
Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi CEO'su ve Hayat Holding Ağaç Grubu Başkanı

Hakkında

Yıldız, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Profesyonel iş yaşamına Karadeniz Bakır İşletmeleri'nde başlayan Yıldız, ardından 7 yıl süre ile Aksa Akrilik Kimya Sanayi'nde enerji mühendisliği ve yatırım alanlarında yöneticilik görevlerini üstlendi. Yıldız, 1992 yılından bu yana Kastamonu Entegre Ağaç San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde sırasıyla MDF Tesisi Yatırım Müdürü, Fabrika Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı (Teknik) pozisyonlarında yöneticilik yaptı. Yıldız, 2000 yılından bu yana Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi CEO'su ve Hayat Holding Ağaç Grubu Başkanı olarak görev yapıyor. Yıldız, 2015 yılında Ekovitrin dergisi anketinde 'Rusya'da Yılın Başarılı İşadamı' seçildi.

(10:20-10:40) Liderin Performansı Arttırılabilir mi?

Dr. Tanju Sürmeli
Dr. Tanju Sürmeli
Uzman Psikiyatrist

Hakkında

Dr. Sürmeli, Dokuz Eylül Üni. Tıp Fak.’nden mezun oldu. Sonrasında psikiyatri ihtisas için gittiği Amerika’da, ECFMG sertifikalı olarak Institute of Living/U.Conn., Yale Üniversitesi, Texas Üniversitesi, hastanelerinde Psikiyatri ve Nöroloji ihtisas eğitimi aldı. Harvard Tıp Fak. Bilim Adamı Araştırma Programını bitirdi. New York Medical College’da EEG ve Psikofarmakoloji Araştırma Fellowship yaptı. New York Ackerman Institute for Family Therapy’de Aile terapisti ve New York Milton Ericson Hypnosis Institute’de Hipnoz eğitimi aldı. Türkiye’ye döndükten kısa bir süre sonra Sağlıklı Yaşam Kliniği’ni kurdu. Biofeedback, Neurofeedback, Psikiyatride QEEG ve ERP Kullanımı Derneği kurucusu ve başkanıdır. Amerika’da sertifikasyon eğitimleri veren Biofeedback Certification International Allience’dan Türkiye’de sertifikalı tek kişidir. Amerika'daki Uluslararası Niceliksel Elektrofizyoloji ve Uluslararası Neurofeedback ve Araştırma Birliği, Yönetim Kurulu üyesidir.İş dünyasında Peak performans ve teknoloji kullanımı ile yaptığı çalışmalar ile ulusal ve uluslararası üne sahiptir. İnsan Kaynaklarında işe alım, değerlendirme ve performans arttırmada beyin ölçümlemesi ve fizyolojik Biofeedback yöntemlerinden yararlanılmasının tüm dünyada öncülüğünü yapmaktadır. Sürmeli’nin Uluslararası derneklerde üyeliği bulunmaktadır. A klas hakemli Clinical EEG and Neuroscience, Psychiatry Research, Journal of Child Psychology and Psychiatry ve Journal of Neurotherapy bilimsel dergilerde makale incelemecisi olarak görev almaktadır.2015 yılında İsviçre Bilim Akademisi Vakfı “Şizofrenide Neurofeedback” araştırması yapmak isteyen bilim adamlarının çalışması için gerekli olan Grant (Fon) başvurusunun incelemesi için bilirkişi incelemecisi olmasını istedi. Harvard , Johns Hopkins ve U. Penn gibi presjtijli Üniversitelerdeki bilim adamları Neurofeedback çalışmaları için konsultasyonuna başvurmaktadılar.

(10:40-11:00) Kahve Arası (Networking Coffee)

(11:00-11:15) En Güçlü İş Kadınları / Zirvedeki Kadın Liderler ve Onları Lider Yapan Özellikleri

Elif Çoban
Elif Çoban
Şölen CEO

Hakkında

Çoban, lisans eğitimini ODTÜ’nde Ekonomi bölümünde, şeref öğrencisi statüsünde tamamladıktan sonra Bilkent Üni.’nden gelen asistanlık teklifini kabul etti ve burada yarı zamanlı asistan olarak çalışmaya başladı. Asistanlığını sürdürürken Ekonomi masterını da eş zamanlı olarak aynı üniversitede tamamlamaya karar verdi. Doktora programına iki yıl katıldıktan sonra akademisyenliğin kendisine çok da uygun olmadığına kanaat getirerek üniversiteden ayrıldı. Aile şirketinde çalışmadan önce farklı sektör, şirketler ve görevlerde belirli sürelerde çalıştı. Sonrasında aile şirketine katılmanın vakti geldiğine inanarak kardeşlerinin yönettiği Şölen’de İhracat Müdürü olarak çalışmaya başladı, böylece beş erkek kardeşin yanında tek kadın olarak yer aldı. 2010 yılı sonu itibariyle CEO olarak şirketin İcra Kurulu’nun başına geçti; halen bu görevi sürdürüyor.

Prof. Dr. Yeşim Toduk (Söyleşi Başkanı)
Prof. Dr. Yeşim Toduk (Söyleşi Başkanı)
Amrop International Yönetici Ortağı; "2023 Lideri" Kitabının Yazarı

Hakkında

ODTÜ İşletme Bölümünü mezunu olan Toduk, Fulbright bursu ile ABD'de, Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde pazarlama ve uluslararası işletme ağırlıklı yüksek lisansı (MBA) yapmış, sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme doktorasını tamamlamıştır. İstanbul'un çeşitli üniversitelerinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak Pazarlama ve Yönetim konusunda ders vermiş, araştırmalar yönetmiştir. Dünyanın önde gelen uluslararası üst düzey yönetici ve araştırma şirketi olan AMROP International'ın Türkiye ofisinin 1996 yılında kurucu ortağı olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. 2004 yılında yazdığı "Türkiye'nin Gerçek Liderlik Haritası" isimli kitabında, Türkiye'deki 3000 civarında farklı liderleri incelemiş ve özgün bir liderlik modeli ortaya koymuştur.

(11:15-11:30) Tüketici / Müşteri Odaklı Liderlik

Şahin Nail
Şahin Nail
Innovex Türkiye Genel Müdürü

Hakkında

Nail, çalışma hayatına 1994 yılında Roche İlaç’da başladı. Satış ve Pazarlama bölümlerinde aldığı farklı görevlerden sonra 2006 yılında İş Birimi Tanıtım Müdürlüğü görevinden ayrılarak, sırasıyla Bilim İlaç, Sanovel İlaç ve Drogsan İlaç’da İş Birimi Tanıtım Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Sonrasında Operasyon ve İş Geliştirme Müdürü olarak Ashfield Türkiye’ye katılan Nail, halen Innovex Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

(11:30-12:20) Sporun Liderleri / Zirveye Ulaşmak ve Zirvede Kalmak

Çağla Büyükakçay
Çağla Büyükakçay
Grand Slam Turnuvalarında Tek Bayanlarda Ön Eleme Turlarında Oynayan ve Turu Geçen İlk Türk Tenisçi

Hakkında

Büyükakçay, 8 yaşında tenise başladı. Enka Spor Kulübü’ne transfer oldu. 12-14 yaş Türkiye Şampiyonu oldu. 15 yaşında A milli takıma seçilerek Türk tarihindeki en genç A milli takım oyuncusu oldu. Profesyonelliğinin ilk senesinde Dünya Kadınlar Klasmanında ilk 650 tenisçi arasına girdi. Ukrayna ve İspanya’da ITF 25K seviyesinde iki profesyonel turnuva kazanarak bu seviyede turnuva kazanan ilk kadın tenisçi oldu. Amerika Açık Tenis Turnuvasına, Avustralya Açık, Fransa Açık, Wimbledon ve Amerika Açık Tenis turnuvalarına katılarak Grand Slam oynayan ve tur geçen ilk Türk kadın tenisçi unvanını aldı. Akdeniz Oyunlarında Türkiye’nin kadınlarda ilk gümüş ve altın madalyalarının sahibi oldu. 12-14-16-18 yaş Türkiye şampiyonluklarının yanı sıra 2 kez Büyükler Türkiye şampiyonluğu bulunan Büyükakçay, 12 senedir aralıksız olarak milli formayı taşıyor.

Murat Saygı
Murat Saygı
Ureteam Medya Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

Saygı, Boğaziçi Üni. Makina Mühendisliği bölümü mezunudur. Mezuniyet sonrası iş hayatına Tofaş’ta başlayan Saygı, İktisat Finansal Kiralama’da sürdürdüğü Genel Müdür Yardımcılığı akabinde, 1992 yılında medya sektörüne adım atmıştır. Aloshow ve Show Radyo Genel Müdürlüğü'nü takiben, Show TV Genel Müdürü olarak medya sektöründeki kariyerine devam etmiştir. 2001-2006 yılları arasında görev yapmış olduğu Kanal D Genel Müdürlük görevinden sonra 2006-2010 yılları arasında da Doğan TV ve Dsmart Yayın Grup Başkanlığı’na getirilmiştir. Halen sahibi olduğu Ureteam Medya A.Ş.’de; televizyon yatırımları , yeni tv teknolojileri ile internet alanında program üretimi, dağıtım ve danışmanlık hizmetleri yürütmektedir.

İlhan Uzundurukan
İlhan Uzundurukan
Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Hakkında

Uzundurukan, lisans eğitimini İstanbul Hukuk Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini aynı üniversitenin Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’nde tamamlayarak, 1982 yılında Hürriyet’te gazetecilik hayatına başladı. Uzun yıllar pek çok farklı medya kurum ve kuruluşunda çalışan Uzundurukan, 2010 yılında Sportsnet Group Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Halen Saran Group radyoları yönetim kurulu üyesi ve Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği Genel Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Çağrı Bağcıoğlu
Çağrı Bağcıoğlu
Bilgi Üni. Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı

Hakkında

Bağcıoğlu, North Alabama Üni. Finans ve Ekonomi Bölümleri’nden mezun olmuş, aynı üniversiteden İşletme Yüksek Lisans derecesi almıştır. Şu an Liverpool Üni.’nde doktora tezi çalışmalarına devam etmektedir. Bağcıoğlu, uzun süre ABD’de yükseköğrenim kurumlarında çeşitli görevlerde çalışmıştır. North Alabama Üni.’nde Uluslararası Programlar Direktörlüğü, Arkansas State Üni.’nde Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Provost Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Laureate International Uni.’nin Türkiye ve civar bölgerindeki projelerine halen danışmanlık yapmaktadır. Profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Etik ve İtibar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Balcıoğlu, İstanbul Bilgi Üni. Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı ve Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Zeynep Demirkol
Zeynep Demirkol
Türk Ekonomi Bankası Marka ve İletişim Direktörü

Hakkında

Demirkol, Boğaziçi Üni. Sosyoloji bölümü mezunudur. Mezuniyet sonrası iş hayatına Ogilvy & Mather reklam ajansında başlayan Demirkol, Müşteri İlişkileri Direktörü olarak altı buçuk yıl görev yapmıştır.Sonrasında, RPM Radar reklam ajansında devam eden Demirkol, finans sektörüne TEB Reklam Müdürü olarak adım atmıştır. Demirkol, 2013 yılında Marka ve İletişim Direktörü olarak atanmıştır. Halen, TEB Marka ve İletişim Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

Okyar Tuncel
Okyar Tuncel
Koç Holding Kurumsal Marka Müdürü

Hakkında

Galatasaray Üni. İletişim Fak.’nde eğitim gören Tuncel, Koç Üni. Executive MBA programını tamamlamıştır. İş hayatına lise yıllarında turizm ve etkinlik alanlarında atılan Tuncel, ardından üç buçuk yıl Doğuş Otomotiv’de ve üç yıl Koç.net’te Pazarlama İletişimi alanında kariyerine devam etmiştir. 6 yıldır Koç Holding Kurumsal Marka Müdürü olarak görev yapmaktadır. Tuncel, spor iletişimi alanında yaptığı çalışmalarla kurumun TMOK, TÜSF ve Spor ile ilgili birçok ilişkisinin yönetiminde aktif rol oynamaktadır.

Ahmet Gülüm (Oturum Başkanı)
Ahmet Gülüm (Oturum Başkanı)
Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

Marmara Üni. İİBF Ekonomi Bölümü’nü bitirdi ve İşletme Yönetimi Master’ı yaptı. Gülüm, 23 Yıl profesyonel Voleybol oynadı. 1986-89 yılları arasında üç kez üst üste Türkiye Şampiyonu olan Galatasaray Voleybol Takımının kaptanıydı. Genç, A, ordu ve üniversite takımlarında 158 kez milli oldu. Kaptanlık görevini de üstlendiği milli takımlarla Balkan turnuvalarında, Akdeniz Oyunları’nda, Bahar Kupası’nda ve Ordulararası Dünya Voleybol Şampiyonası’nda uluslararası dereceler kazandı. Aktif spor hayatı sonrasında Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türk Voleybol Vakfı Başkanlıkları yaptı. Beach Volleyball Dünya Konseyi Üyeliği, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Marketing Komisyonu Başkanlığı, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Marketing Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. Fanatik ve Zaman gazetelerinin, Milliyet’in değerlendirmelerinde yılın spor adamı seçildi. Türkiye Milli Olimpiyat Komite Üyesidir. 2001 yılında Sportsnet’i kurdu. Allsports’u, Vo2 ve dünyanın en büyük spor ajansı Octagon’u Türkiye’ye getirdi. 2006 yılında Doğan Grubu ile ortak Türkiye’nin ilk spor kanalı D Spor’u kurdu. Sportsnet Group ve İstanbul Bilgi Üniversitesi ortaklığında kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu projesini hayata geçirdi. Aynı üniversitede Spor Yöneticiliği Bölümü öğretim üyesi olarak da deneyimlerini öğrencilerle paylaşıyor.

(12:20-13:30) Öğle Yemeği

(13:30-13:45) Ekranın Marka Yüzleri / Kişisel Marka Olmak

Nazlı Çelik
Nazlı Çelik
Star Haber Genel Yayın Yönetmeni

Hakkında

Amerika’nın Boston şehrindeki Emerson Üniversitesi'nden televizyon-video ve psikoloji olmak üzere çift dalda, yüksek onur listesinden mezun oldu. 1999 yılında NTV Haber merkezinde polis-adliye alanında uzmanlaştı ve 5 yıl muhabir olarak görev yaptı. Star TV'de iki yıl “Nazlı Öztarhan ile Gece Haberleri”ni, yine 2006’da Erdoğan Aktaş ile “Kırmızı Koltuk” programını sundu. Star TV’de Haziran 2006 -Şubat 2008 tarihleri arasında ana haber bültenini sundu, 2008 Eylül’den 2011 Ekim tarihine kadar Uğur Dündar yönetimindeki haber merkezinin haftasonu ana haber masasındaydı. Aynı kurumda sırasıyla haber müdürü, haber koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. 2011 yılından beri Star ana haberi sunmakta aynı zamanda genel yayın yönetmenliği görevini sürdürmektedir.

(13:45-14:05) Ctrl➕ N: Dijital Çağda Başarının Formülü

Onur Koç
Onur Koç
Microsoft Genel Müdür Yardımcısı, CTO

Hakkında

Koç’un Microsoft yolculuğu 15 yıl önce başladı. İlk görevinde yeni kurulan Microsoft Saudi ofisinde Servis ekibini yönetti. Koç, daha sonra Seattle ana merkezde kurulan özel bir SWAT takıma katıldı, yılda 500,000 km uçarak uluslararası birçok stratejik projeyi yönetti. Daha sonra Microsoft ürün geliştirme ekibine katıldı, HPC, Azure, XboxOne gibi birçok önemli üründe yazılım geliştirme ekiplerini yönetti. Koç, 1.5 yıl önce Türkiye'ye döndü ve halen Microsoft Turkiye’de teknoloji stratejisinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev almaktadır.

(14:05-14:15) Liderlik Ve Değişim

Aslan Kut
Aslan Kut
MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür

Hakkında

Kut, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Eğitimci olarak çeşitli görevlerde bulunan Kut, Kültür Koleji yöneticisiyken 1985 yılında kargo sektörüne geçti. Yurtiçi Kargo’da Teftiş Kurulu üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 1987 yılında Yurtiçi Kargo’nun Genel Müdürü olan Kut, bu görevini 6 yıl sürdürdü. Kut, 1992 ile 2002 yılları arasında sırasıyla Aras Kargo Genel Müdürlüğü ve Aras Holding şirketleri Genel Koordinatörlüğü’nü yürüttü. 2002 yılında MNG Kargo’nun alt yapısını oluşturan Kut, 17 Şubat 2003 tarihinde Şirket Ortağı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kurucu Genel Müdür olarak görevini halen sürdürmektedir. Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği’nin (KARİD) kuruculuğunu yapan ve 4. dönem başkanlığı yürüten Kut, şu anda Yönetim Kurulu Başkanıdır.

(14:15-14:35) Lider Markalar Yaratmak ve Markaları Korumak

Kerem Gökmen
Kerem Gökmen
Dış Patent Avrupa Bölge Müdürü ve Marka Vekili

Hakkında

Trakya Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılından beri Sınai Mülkiyet alanında çalışmaktadır ve halen Dış Patent’te Avrupa Bölge Müdürü ve Marka Vekili olarak görev yapmaktadır. 2014 ve 2015 yılında Sınai Mülkiyet alanının en prestijli yayını olan İngiliz Managing Intellectual Property tarafından sektörün en iyilerine verilen ‘’IP Star’’ ödülünü 2 sene üst üste kazanmış ve Türkiye’nin Marka alanında en iyi 10 danışmanı arasında yer almıştır. Uluslararası alanda ‘’Protecting your Brand when establishing a product distribution arrangement in Turkey’’ ,’’ Registration of Abbreviation marks in Turkey’’ , ‘’Slogan Marks and its effects to the registrability’’ makaleleri yayınlanmış ve son olarak da Constıitutional Court Cancels Article makalesi 15 Eylül 2015 tarihinde yayınlanmıştır.

(14:35-15:10) CEO’lardan Başarılı Yönetim ve Yöneticilik Rehberi

Cemal Onaran
Cemal Onaran
Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü

Hakkında

Yükseköğrenimini ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayan Onaran, aynı yıl Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda müfettiş yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2007 yılına kadar Garanti Bankası’nın İstanbul’daki çeşitli bölge müdürlüklerinde Bölge Müdürü olarak görev alan Onaran, Garanti Bankası’nın mortgage kredileri konusunda faaliyet gösteren iştiraki Garanti Mortgage’ın kurulmasıyla 2007 yılının Ekim ayında şirkete Genel Müdür olarak atanmıştır. Onaran, 1 Ağustos 2012 itibarıyla Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, Türkiye Sigortalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve yine TSB bünyesinde Hayat ve Emeklilik Yönetim Komitesi Başkanlığı devam ettirdiği görevleri arasındadır.

Dr. Tamer Saka
Dr. Tamer Saka
Kibar Holding CEO

Hakkında

Saka; lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İstanbul Üni. İşletme Fakültesi'nde tamamlamıştır. Sırası ile Arthur Andersen ve Ernst&Young şirketlerinde Risk Yönetim Danışmanlığı hizmetlerinden sorumlu Müdür ve Kıdemli Müdür görevlerini yürüten Saka, 2004 yılında Türkiye'nin reel sektördeki ilk Risk Yönetim Direktörü olarak Sabancı Holding bünyesine katılmıştır. Aksigorta, TURSA - Sabancı Enternasyonel Otelcilik, Ankara Enternasyonel ve ADVANSA - SASA Polyester Sanayi şirketlerinde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelikleri görevlerini üstlenmiştir. Sabancı Holding bünyesindeki çalışmalarının ardından, Willis Londra'da, içerisinde Türkiye'nin de yer aldığı yaklaşık 20 ülkenin iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu Yönetici Direktör olarak görev almıştır. Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, TÜSİAD Risk Yönetimi Çalışma Grubu Başkanlığı, Kurumsal Risk Yönetim Derneği Kurucu Başkanlığı görevlerini yürütmüş, aynı zamanda 2010 yılında Avrupa Risk Yönetim Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu'nda Türkiye'yi temsil etmiştir. 2011 yılı itibariyle Kibar Holding Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörlüğü görevini üstlenen Saka, Otomotiv ve Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı ve Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmüştür. 2014 yılında CEO pozisyonuna atanan Saka’nın Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir.

Ümit Karaarslan
Ümit Karaarslan
Suzuki Murahhas Üye ve Genel Müdür

Hakkında

Karaarslan, çalışma hayatına 1980 yılında Advansa’da İş Geliştirme ve Yatırım Projelerinde Şef olarak başladı. Sonrasında, Temsa’da Satış Yönetimi, Toyotasa Satış ve Bayi Ağı Yöneticiliği, Honda Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcı olarak çalışmıştır. Çiftkurtlar Grup’ta Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürlük görevlerini üstlenmiş ve Hyundai Assan’ın Genel Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum'da Yönetim Kurulu Üyesi ve iş ortağı olarak görev yapan Karaarslan; 2012 yılında Fortune Türkiye tarafından en başarılı iş adamlarından biri olarak seçilmiştir.

Bülent Şenver (Oturum Başkanı)
Bülent Şenver (Oturum Başkanı)
Türk Lider Merkezi Kurucu Başkanı, Duayen Bankacı

Hakkında

Şenver, yirmi beş adet Türk bankasının bağımsız dış denetiminde görev aldıktan sonra çeşitli bankalarda sırasıyla önce Genel Müdür Yardımcısı, sonra Genel Müdür ve daha sonra da Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı. Şenver iki kez “Yılın Bankacısı” seçildi. Şirket sahiplerine ve üst yönetimlerine “Koçluk ve Danışmanlık” hizmetleri veren Şenver, çeşitli üniversitelerde de “Bankacılık” konularında dersler vermektedir. Şenver, “Türkiye Etik Değerler Merkezi” ve “Türklider Merkezi”’nin kurucusudur. Kitapları: Banka Bilançoları Nasıl Analiz Edilir, Kulağınıza Küpe Olsun ve Gençlere Mektup

(15:10-15:40) Kahve Arası (Networking Coffee)

(15:40-15:55) Liderlerin İletişim Becerileri / Akla ve Kalbe Giden İletişim Yolları

Dr. Fatoş Karahasan
Dr. Fatoş Karahasan
Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Capital ve Start-Up Dergileri Köşe Yazarı, “Vasat Reklamdan Nasıl Kurtulunur?”; "Taşlar Yerinden Oynarken" ve “Akla ve Kalbe Giden İletişim Yolları Kitaplarının Yazarı

Hakkında

Karahasan İstanbul Bilgi Üni.’nde, Pazarlama İletişimi, Reklam ve Dijital Pazarlama dersleri vermektedir. 14 yıl, uluslararası reklam şirketlerinde tepe yöneticilik yaptıktan sonra, şimdi yönetim danışmanı olarak, yerli ve yabancı kuruşların reklam ajans konkurları, ürün lansmanları, ürün stratejileri ve araştırma projelerinde yer almaktadır. Reklamcılık ve Siyasi Pazarlama konularında iki kitabı Fransızcadan dilimize kazandırmıştır. Katkıda bulunduğu çeşitli kitapların yanı sıra, “Vasat Reklamdan Nasıl Kurtulunur?”, “Taşlar yerinden Oynarken, Dijital Pazarlamanın Kuralları” ve “Akla ve Kalbe Giden İletişim Yolları” başlıklı üç kitabın yazarıdır. Ayrıca, Capital, Tempo, Start Up ve cnnturk.com da köşe yazarı olarak, gündemi izleyen makaleler yazmaktadır.

(15:55-16:05) Pazarlamanın Liderleri /Markanız Pazar Lideri mi Oldu? Ya Sonra?

Eser Hakim
Eser Hakim
Brand Experience Designers Kurucu Ortağı, John Caples Awards Türkiye Başkanı

Hakkında

Brand Experience Designers kurucu ortağı Hakim, marka deneyimi, pazarlamanın yeni oyuncakları, gençlere yönelik pazarlama, yeni pazarlama trendleri, “BEN” markası konularında dersler vermektedir. Caples Awards Türkiye Başkanı olup son 4 yıldır New York’ta yürütülen jürilik görevini üstlenmiştir. Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) için çalışmış, 2008 yılında ödül komitesi başkanlığındayken Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin Türkiye’de başlatılmasında aktif rol üstlenmiştir. Son 10 yılını BBDO, Publicis gibi global iletişim ajanslarında üst düzey yönetici olarak geçirmiş olan Hakim, öncesinde Boğaziçi Üniversitesi Turizm Sertifika Programında Bilgisayara Giriş dersleri vermiştir.

(16:05-16:20) Bir Virüsün Hayatıma Kazandırdıkları

Alper Afşin Özdemir
Alper Afşin Özdemir
Bera Medya Grubu CEO

Hakkında

Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Özdemir, 2011 yılında Krombera markası ile dijital pazarlama alanına adım attı. Krombera, 9. Ayında Facebook tarafından PMD (Preferred Marketing Developer) seçildi. 2013 yılında ise dünyaca ünlü Wired UK dergisi tarafından Hottest Startups of Europe listesindeki tek ajans olma başarısını gösterdi ve 2015 yılında Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 şirketi arasında 34. sırada yer aldı. Krombera’nın yanı sıra Anibera Animasyon Ajansı, Probera Prodüksiyon Ajansı ve Berabera PR&Etkinlik Ajanslarının Ajans Başkanlığını yürütmektedir.

(16:20-16:40) Finans Liderlerinden Türkiye ve Dünyadaki Ekonomik Gelişmelerin İş Yaşamınıza Etkisi / İş Dünyasını Bekleyen Fırsatlar ve Riskler

Hikmet Altan
Hikmet Altan
Yaşar Holding CFO

Hakkında

Altan, 1985 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1985-1988 yılları arasında Yaşar Holding’te görev alan Altan, 1993 yılında yeniden Yaşar Topluluğu’na dönmüş ve çeşitli görevlerde bulunmuştur. Nisan 2009 tarihinden bu yana CFO olarak görevini sürdürmektedir.

Cem Sezgin
Cem Sezgin
Deloitte Danışmanlık Şirket Ortağı ve Deloitte Türkiye CFO Hizmetleri Lideri, “Türkiye’nin CFO’ları” Kitabının Yazarı

Hakkında

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezundur. Deloitte Türkiye’ye 1994 yılında katılan Sezgin, Danışmanlık Bölümü ortaklarındandır ve aynı zamanda Deloitte Türkiye CFO Hizmetleri Lideridir. 22 senelik kariyerinin ilk beş senesinde bağımsız denetim alanında uzmanlaşmış, daha sonra 1999 yılında strateji ve yönetim danışmanlığı ekibine katılmıştır. Geride kalan dönemde 10’dan fazla ülkede; 250’den fazla önde gelen şirketle çalışma fırsatı bulmuştur. Sezgin’in Ekonomi ve İş Dünyasına yönelik Dünya Gazetesi, CFO Magazine Türkiye, BloombergHT, Strategy Dergisi ve Finans Dünyası Dergisinde makaleleri yayınlanmıştır. 2014 yılında, 40 önde gelen CFO ile birlikte ülkemizde CFO’lara yönelik ilk kitap olan “Türkiye’nin CFO’ları” adlı eseri yazmıştır.

(16:40-17:00) Bilişim ve Teknoloji Liderlerinden İş Dünyasındaki Teknolojik Gelişmelere Uzak Kalmayın ve Çağı Yakalayın / İş Dünyasını Değiştirecek Teknolojiler ve Yeni Trendler

Bidar Özgür Ulutaş
Bidar Özgür Ulutaş
Ulkar Holding CIO ve Nobel İlaç İcra Kurulu Üyesi

Hakkında

Ulutaş, İTÜ Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve Marmara Çağdaş Yönetim Vakfı Micro-MBA programını tamamladı.
Lisans eğitimi sonrası, PAK Holding ve AMGEN-Mustafa Nevzat İlaç bünyesinde, sırasıyla Proje Mühendisi, Kontrol Sistemi Müdürlüğü, ERP sistemleri Müdürlüğü ve son olarak Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevlerinde yer almıştır. 2014 yılının Mayıs ayı itibariyle Ulkar Holding CIO ve grup şirketi olan Nobel İlaç’ta İcra kurulunun üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Kerem Özdemir
Kerem Özdemir
Fortune Dergisi Teknoloji Editörü

Hakkında

İTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitiren Özdemir, 20 yıldan uzun bir süredir medya sektöründe çalışmaktadır. Global ve ardından Finansal Forum gazetelerinde dış ekonomi ve şirket haberleri üzerine çalışan Özdemir, kariyerine InformationWeek ve Tempo dergilerinde teknoloji konusunda devam etmiştir. Özdemir, Dünya Grubu içinde PCworld ve MacWorld dergilerinin ve ardından Mynet bünyesinde teknolatte.com’un kurucu yayın yönetmenliğini yapmıştır. 2007 yılından bu yana Fortune Türkiye dergisinde teknoloji editörü olarak çalışmaktadır.

(17:00-17:25) Akademik Dünyanın Liderlerinden İş Hayatında Başarıyı Yakalamak İçin Yeni Yönetim Trendleri

Prof. Dr. Zeynep Aycan
Prof. Dr. Zeynep Aycan
Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Direktörü

Hakkında

Aycan Koç Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında Profesör olarak görev yapmaktadır. Psikoloji ve İşletme Bölümleri öğretim üyesidir. Koç Holding Yönetim ve Strateji Kürsüsü sahibidir. Sosyal Bilimler Enstitüsü Direktörüdür. Doktora ve doktora sonrası çalışmalarını Queen’s Üniversitesi ve McGill Üniversitesinde tamamlamıştır. Aycan’ın araştırmaları uluslararası ve ulusal pekçok ödüle layık görülmüştür; bunlardan bazıları TÜBITAK Bilim Ödülü; Chartered Management Institute (CMI) tarafından verilen yılın en iyi Liderlik ve Yönetim kitabı Ödülü; World Economic Forum Üstün Başarılı Genç Biliminsanı Ödülü.

Dr. Cüneyt Evirgen
Dr. Cüneyt Evirgen
Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) Direktörü

Hakkında

Evirgen, Boğaziçi Üni. Elektrik Mühendisliği ve Matematik bölümlerinden çift lisans diploması, ardından Boğaziçi Üni.’nden MBA derecesi ve en son olarak Michigan State Uni.’den pazarlama alanında doktora derecesini almıştır. Bileşim International Araştırma ve Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürlü’ğünü yürütmüş, Koç Üni. ve Sabancı Üni.’nde lisans ve yüksek lisans programlarında ders verirken aynı dönemde Sabancı Üni.‘nde Perakendecilik Programı Direktörlüğü görevini yürütmüştür. 2004 sonu itibarı ile Sabancı Üni. Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) Direktörü olarak atananEvirgen, halen bu görevde olup, aynı zamanda SÜ EMBA ve MP yüksek lisans programlarında ders vermektedir. 2005 yılından beri Teknosa A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi de olan Evirgen, Teknosa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Carrefoursa A.Ş. ve Çilek Mobilya A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır. Dr. Evirgen, aynı zamanda, TOBB Perakende Sektör Meclisi danışmanı, TÜAD Danışma ve Disiplin Kurulu üyesi ve PERYÖN Kongre Danışma Kurulu üyesi olarak bulunduğu sektörlere de destek olmaktadır.

(17:25-17:30) Kapanış