Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


11.PHARMA POWER CONFERENCE

(08:30-08:55) Kayıt

(09:00-09:10) Pharma Power Başlıyor / Açılış Konuşmaları ve Ödül Töreni

(09:10-09:45) Dünya ve Türkiye İlaç Pazarında Değişen Dinamikler ve Beklentiler

Seda Mızraklı Ferik (Oturum Başkanı)
Seda Mızraklı Ferik (Oturum Başkanı)
KREA Digital & MICE Founder & CEO

Hakkında

Mızraklı Ferik, Boğaziçi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yeditepe Üniversitesi’nde MBA’e devam etti. 2002’de kurmuş olduğu KREA Direct bugün KREA Events, KREATIF, KREA Digital gibi alt markalarıyla lider markalara hizmet veriyor.

Dr. Emin Fadıllıoğlu
Dr. Emin Fadıllıoğlu
GlaxoSmithKline Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı

Hakkında

İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Fadıllıoğlu, 1993 yılında Marmara Üniversitesi'nde MBA'ini tamamladı. Fadıllıoğlu kariyerine Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde başladı. Abbott International Türkiye'de Pazarlama Bölümünde çalıştıktan sonra, Japonya'da Abbott Diabetes Care Divizyonu'nda (ADC) çeşitli görevlerde bulundu. Türkiye'ye döndükten sonra ADC Güney, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Bölge Direktörü, ADC Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Divizyon Başkan Yardımcısı ve ADC Kuzey Avrupa & Kanada Divizyon Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2008 yılından itibaren 4 yıl süreyle Abbott Türkiye Genel Müdürlüğü’nü sürdüren Fadıllıoğlu, Mart 2012 itibariyle GlaxoSmithKline Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Dr. Pelin Eriştiren İncesu
Dr. Pelin Eriştiren İncesu
AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı

Hakkında

Eriştiren İncesu, tıp eğitiminin ardından uzmanlığını psikiyatri alanında tamamladı. AstraZeneca Türkiye’ye 2000 yılında katılan Eriştiren İncesu, önce pazarlama alanında çeşitli yönetici pozisyonlarında çalıştı, ardından AstraZeneca Türkiye’nin Pazar Erişimi Departmanı’nın kuruluşunda görev aldı ve 2012 yılına kadar Pazar Erişimi Direktörü olarak görevini sürdürdü. Sonrasında Medikal ve Dış İlişkiler Direktörü olarak atanan Eriştiren İncesu, 2014 yılı başından bu yana Pazar Erişim ve Kardiyovasküler, Metabolizma, Onkoloji’den Sorumlu İş Birimi Direktörü olarak görev yaptı. 2014'dan beri AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Dr. Ali Akyıldız
Dr. Ali Akyıldız
IMS Health Genel Müdürü

Hakkında

Akyıldız, Türkiye'de İşletme öğreniminden sonra, Almanya'da Marburg Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde "Gelişmekte Olan Ülkeler Ekonomisi" alanında doktorasını tamamladı. Daha sonra Bilgi İşlem Teknolojileri dalında eğitim gördü ve IMS Almanya'da bilgi işlem ve yazılım uzmanı olarak çalıştı. IMS Türkiye organizasyonunu 1991 yılında kurdu. 2006 -2008 yılları arasında IMS Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölge müdürlüğünü yürüttü. Halen IMS Türkiye genel müdürlüğü görevine devam ediyor.

(09:45-10:00) Global Markaların Pazarlama Stratejileri ve Uygulamaları

Dr. Oğuz Mülazımoğlu
Dr. Oğuz Mülazımoğlu
Bayer İlaç Genel Müdürü

Hakkında

Çapa Tıp Fakültesi'nden mezun olan Mülazımoğlu, Boğaziçi Üniversitesi'nde Executive MBA ve İstanbul Üniversitesi'nde Hastane Yönetimi Yüksek Lisans'ını tamamladı. Knoll Alman İlaç şirketinde Ürün Yöneticisi olarak ilaç sektörüne başladı. Almanya'da 35 ülkeden sorumlu Global Ürün Yöneticisi olarak çalıştı. Görev süresinin bitiminde, Knoll Alman'a Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Abbott-Knoll birleşmesinden sonra, Abbott'ta, Ulusal Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. Bu pozisyondan sonra, Schering-Plough şirketine Bölüm Direktörü olarak geçti ve 2007 yılında Schering Plough'un Orta Asya Genel Müdürlüğü'nü üstlendi. 2008 yılından sonra Bayer Türkiye’de Genel Tedaviler-Kadın Sağlığı Bölüm Direktörlüğü'nü yürüttü. 2014’de, Bayer İlaç Merkez Ofis’de EMEA bölgesinin Genel Tedaviler-Kadın Sağlığı Pazarlama Bölge Başkanlığı’nı yaptı. 1 Ekim 2015 tarihinden bu yana Bayer Türkiye’de İlaç Ülke Müdürü görevini yürütmektedir.

(10:00-10:20) Doğal ve Sağlıklı Yaşam

Dr. Ender Saraç
Dr. Ender Saraç
HAY Sağlık Merkezi Kurucusu

Hakkında

1989 yılından bu yana doğal tıp ve Ayurveda çalışmaları yapan Dr. Saraç, 1994 yılında Türkiye’nin ilk doğal tıp ve estetik merkezi olan Hay Sağlık Merkezi’ni kurdu. "Ayurveda”, "Sağlıklı Zayıflamanın Yolları”, "Doğan’nın Şifalı Eli”, "Ramazanda Sağlıklı ve İnce Kalın”, "Ruhsal Gelişim ve Kader”, "İlaç Gibi Yemekler”, "Artık Ruhunu da Besle” gibi çok satanlar listesinde yer alan kitapların yazarı olan Dr. Saraç, Posta Gazetesi’nde yazılarına devam etmektedir. Birçok televizyon kanalında programlar gerçekleştiren Dr. Saraç, halen Kanaltürk’te yayınlanan "Ender Saraç’la Sağlıklı Günler" adlı programı sunmaktadır. Aile Hekimliği uzmanlığı dışında sağlık bakanlığından onaylı estetik medikal, Akupunktur, iş yeri hekimliği sertifikası ve ayurveda eğitim ve sertifikalarına sahiptir. Ayrıca, Türkiye’nin ilk diplomalı astrologlarındandır. Dr. Saraç halen firmalara danışmanlık ve eğitim vermeye, Özel Hay Polikiliniği’nde hasta kabulüne ve konferanslarına devam etmektedir.

(10:20-10:35) Sürdürülebilir Sağlık Çözümleri ve Yenilikçi İlaç Endüstrisi

Dr. Mete Hüsemoğlu
Dr. Mete Hüsemoğlu
AbbVie Genel Müdürü ve AİFD Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

Trakya Üni. Tıp Fakültesi’nde öğrenimini tamamlayan Dr. Hüsemoğlu, kariyerine 1995 yılında Bilim İlaç’ta başlamış, ardından MSD Türkiye’de pazarlama ve satış alanında çeşitli roller üstlenmiş ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgelerinde pazarlama alanında farklı uluslararası görevlerde bulunmuştur. Baltık Ülkelerinden sorumlu Bölge Direktörlüğü'nden sonra, 2005 yılında MSD Türkiye Genel Müdürü, 2009 yılında EEMEA Bölgesinden sorumlu Strateji ve İnovasyon Lideri, 2010 yılından itibaren ise Santa Farma Türkiye’de Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 2012 yılında AbbVie Türkiye’ye Genel Müdür olarak atanmıştır. Şubat 2016 tarihinden itibaren Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin (AİFD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

(10:35-11:05) Kahve Arası (Networking Coffee)

(11:05-11:20) Sağlık Sektöründe Lider Hizmet Sağlayıcı Şirket Olmak

Şahin Nail
Şahin Nail
Innovex Türkiye Genel Müdürü

Hakkında

Nail, çalışma hayatına 1994 yılında Roche İlaç’da başladı. Satış ve Pazarlama bölümlerinde aldığı farklı görevlerden sonra 2006 yılında İş Birimi Tanıtım Müdürlüğü görevinden ayrılarak, sırasıyla Bilim İlaç, Sanovel İlaç ve Drogsan İlaç’da İş Birimi Tanıtım Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Sonrasında Operasyon ve İş Geliştirme Müdürü olarak Ashfield Türkiye’ye katılan Nail, halen Innovex Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

(11:20-11:45) İlaç ve Sağlık Dünyasında Etkili Yönetim Uygulamaları ve Başarılı Yöneticilik

Tuna Yavuz
Tuna Yavuz
Abdi İbrahim Otsuka Şirket Müdürü

Hakkında

Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olan Yavuz, Sağlık Bakanlığı bünyesinde sekiz yıl yönetici olarak çalıştıktan sonra ilaç sektörüne geçti. 1995 yılından bu yana AİO ile birlikte dört ilaç firmasında yöneticilik yaptı. 2012'nin yıl sonunda AİO’nun kuruluşunda görev alarak şirketin ilk Şirket Yöneticisi oldu.

Dr. Erhan Baş
Dr. Erhan Baş

Hakkında

İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitiren Baş, Boğaziçi Üniversitesi’nden Biomedikal Mühendisliği master derecesini almıştır. Sonrasında yıllarında Boğaziçi Üniversitesi “İş İdaresi” ve Marmara Üniversitesi “Stratejik İşletme Yönetimi” programlarını bitirmiştir. 2000 yılında Harvard Business School’da “Genel Müdürlük”, 2002 yılında London Business Scholl’da “Senior Executive Programme”, 2006 yılında ise Wharton Business School’da “Executive Development Programme” eğitimlerini alan Baş, 1990 yılında Product Manager olarak başladığı ilaç sektörü yaşamında çeşitli kademelerde yönetici olarak görev aldıktan sonra Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Genel Müdürlük yapmıştır. Aynı zamanda profesyonel bir basketbol oyuncusu geçmişi olan Baş,1978-1984 yılları arasında Beşiktaş Basketbol A takımında basketbol oynamıştır. Halen birçok sivil toplum kuruluşunda görev almakta ve topluma katkı getirmeye devam etmektedir.

(11:45-12:00) Doktorum

Prof. Dr. Murat Aksoy
Prof. Dr. Murat Aksoy

Hakkında

İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Aksoy, Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini İ.Ü. Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 2004 yılında Henri Mondor Hastanesi (Fransa) Damar ve Endokrin Cerrahisi Servisi’nde çalıştı. 2006’da doçent unvanı aldı. Bahçeşehir Üni. kadrosuna 2013 yılında geçti ve aynı yıl Genel Cerrahi Profesörü oldu. Aksoy yurtiçinde ve yurt dışında faaliyet gösteren damar cerrahisi derneklerinde görev yapmış ve halen görevlerine devam etmektedir. Halen International Society for Vascular Surgery Doğu Avrupa Temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır. Dr. Aksoy 2011-2012 arasında Amerikan Has.’nde çalışmıştır. Halen Liv Hospital Genel Cerrahi Bölümü'nün Başkanlığını yürütmektedir.

(12:00-13:30) Öğle Yemeği

(13:30-13:50) İlaç Dünyasında Kariyer ve Başarı Yolculuğu / Doğal Pazarlama Yeteneği

Ecz. Berat Beran
Ecz. Berat Beran
Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olan Beran, 1973 yılında Diyarbakır’da Beran Eczanesi’ni açtı. sonrasında işlerini geliştirerek Beran Laboratuarı’nı kurdu. 1980 yılında Beran Laboratuarı’nı İstanbul’a taşıdı ve 1984 yılında Berko İlaç ve Kimya San. A.Ş.’yi kurarak ilaç sanayine geçti. Beran, Berko İlaç ile daha önce düşünülmemiş ve sağlık sektörünün ihtiyacı olan serum fizyolojik ve çinkoyu ürün formunda üreterek Türk tıbbına kazandırmıştır. Berko İlaç, aynı zamanda takviye edici gıda ürünleri alanında T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan ilk ruhsat alan firmadır. Beran, halen Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. "Henek”, “Güle Güle Sevgili Arkadaşım” ve “Asmin” kitaplarının yazarıdır.

(13:50-14:10) Liderlik Yolculuğunda Koçluk

Dr. Zerrin Başer
Dr. Zerrin Başer
PCC, Erickson International Trainer

Hakkında

Dr. Başer, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş ve Aile Hekimliği Uzmanlık ihtisası yapmıştır. 2004 yılında Denge Merkezi Eğitim ve Danışmanlık şirketini kurmuştur. Dr. Başer, yaklaşık 24 yıldır bireysel ve kurumsal gelişim alanında da çalışmakta olup, özellikle kişi ve kurumların potansiyellerini ortaya çıkaran bütünsel metodolojileri, değer ve insan odaklı sistem yaklaşımlarını ve verimli takım süreçlerine yönelik bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır. Dr. Başer, ICF akredite Profesyonel Koç (PCC), eğitmen olarak özellikle üst düzey yönetici ve liderlere yönelik koçluk hizmetleri, liderlik programları uygulamakta, profesyonel koçluk mesleğinin Türkiye’de ve dünyada gelişimi için eğitim ve çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Temmuz 2008’den itibaren Erickson College International’ın Türkiye eğitim ve yapılanmasının temsilciliği ve sorumluluğunu yürütmekte; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve KKTC Erickson Koçluğun Sanatı ve Bilimi Sertifikasyon Eğitimlerini düzenlemektedir. Erickson College International eğitmen kadrosunda olan Dr. Başer Avrupa ülkelerinde uluslararası eğitmen olarak çalışmaktadır. 2008 yılında Lidership Management Intstitute (LMI) Türkiye lisansörlüğü ile Liderlik Üniversitesi ve Liderlik Zirveleri programlarını yürütmeye başlamıştır. 2012 yılında Soulonics ile işbirliği yaparak Spiral Dinamik Bütünsel Değer Sistemlerinin Türkiye’deki temsilcisi ve uygulayıcısı olmuştur.

(14:10-14:55) Hasta Destek ve Eğitim Programları

Cenk Çetin (Oturum Başkanı)
Cenk Çetin (Oturum Başkanı)
Bayer Türkiye İran ve Kuzey Afrika ülkelerinden sorumlu Özel Tedaviler Bölüm Direktörü

Hakkında

Çetin, ODTÜ Biyoloji bölümünden mezun olmadan hemen önce medikal cihaz ve sarf malzeme alanında çalışmaya başlamıştır. Ankara Üni. Tıp Fak. Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Kök Hücre Ayırımı üzerine – hemaferez yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007 yılında Bayer ile birlikte Onkoloji Ürün Müdürü olarak ilaç endüstrisi ile tanışmış, 2010 yılında Onkoloji Satış ve Pazarlama Müdürü, 2014 yılında Hematoloji, Onkoloji, Oftalmoloji, MS ve Pulmoner Hipertansiyon alanlarından sorumlu Özel Tedaviler İş Birim Müdürü olarak atanmış, 2016 yılından bu yana da İran ve Kuzey Afrika ülkelerinden sorumlu Özel Tedaviler Bölüm Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

Dr. Gülşah Nomak
Dr. Gülşah Nomak
Bayer Türkiye, İran ve Kuzey Afrika ülkelerinden sorumlu Medikal Müdür ve Hasta Destek Programları Sorumlusu

Hakkında

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Nomak, ilaç sektörüyle 2006 yılında Bayer’de işe başlayarak tanıştı. Genel Tedaviler Medikal Müdürlüğü, Özel Tedaviler Grup Medikal Müdürlüğü yaptıktan sonra, 2014 yılında Bayer AG Berlin Genel Merkez’de hasta destek programları ile ilgili global bir proje ekibinde yer aldı. 2016 yılı başında Türkiye, İran ve Kuzey Afrika ülkelerinden sorumlu Medikal İşler Müdürü ve Hasta Destek Programları Sorumlusu olarak atandı. Halen bu pozisyonda görev yapmaya devam etmektedir.

Sinan Aktan
Sinan Aktan
Abbott Nutrisyon İş Mükemmelleştirme Müdürü

Hakkında

Aktan, 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra profesyonel iş hayatına Bayer’de Satış Temsilcisi olarak başlamıştır. Bayer ve Sanofi Aventis firmalarındaki Ürün Müdürlüğü tecrübesinden sonra 2011 yılında Abbott’a katılan Aktan; Ürün ve Hizmetler Müdürü ve sonrasında Pazar Geliştirme Müdürü fonksiyonlarını yürüttükten sonra İş Mükemmelleştirme Müdürü olarak atanmış ve halen Satış Gücü Etkinliği, Kongre & Destek Hizmetleri, Eğitim ve Klinik Destek & Hasta Eğitim Programları departmanlarının sorumluluğunu yürütmektedir.

Deniz Ünal
Deniz Ünal
Teva İlaç Hasta Odaklı Hizmetler Kıdemli Müdürü

Hakkında

İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi’nden mezun olan Ünal, Marmara Üniversitesi’nde Halk Sağlığı, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Ünal, iş hayatına Medtronic Medikal’de satış ve eğitim sorumlusu olarak başladıktan sonra Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri’nde Pazarlama ve Satış Müdürlüğü dahil çeşitli kademelerde rol almış, ardından Innovex Sağlık Hizmetleri’nde Operasyon ve İş Geliştirme görevini üstlenmiştir. Sonrasında, Sanofi’de Hasta Destek Programı yöneticiliği yapmıştır. Ünal, Nisan 2016 tarihinden bu yana da Teva Türkiye’de tüm terapötik alanlarla ilgili Hasta Çözümlerinden sorumlu Kıdemli Müdür olarak çalışmaktadır.

(14:55-15:15) “İŞ'te Kişisel Dönüşüm”, “Geleceğe Hazır mıyız? “Hayalleri Hedefe Hedefleri Gerçeğe Dönüştürmek”

Aret Vartanyan
Aret Vartanyan
Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Akademisi Kurucusu, “Bin Yüz Bir insan”; “Gerçekten Yaşıyor Musun?”; “Sen ve Ben”; “Bir Nefes İstanbul” isimli kitapların yazarı

Hakkında

Kitapları ve kurucusu olduğu Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Akademisi ile yurtiçi ve yurtdışında milyonlarca kişiye ulaşan, kurumsal buluşmalarda onbinlerce çalışanla fark yaratan Vartanyan, Bir tek insanı bile dışarıda bırakmadan,her insanın kendini ve yaşam amacını sevgi üzerine kurulu bir zeminde gerçek kılmasını sağlayan bir dünya' kurmayı hedefliyor.

(15:15-15:45) Kahve Arası (Networking Coffee)

(15:45-16:30) Ek İzlem Gerektiren İlaçlar için Risk Yönetim Programları

Dr. Serkan Vatansever (Oturum Başkanı)
Dr. Serkan Vatansever (Oturum Başkanı)
Alexion Türkiye Genel Müdürü

Hakkında

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Vatansever, 8 yıl değişik sağlık ocaklarında hekim olarak görev yaptı. Sonrasında, Servier ilaç firmasınınsatış kadrosunda çalışmaya başladı. Janssen‐Cilag'da sırasıyla ürün uzmanlığı, satış müdürlüğü ve ürün müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra Daiichi‐Sankyo'da sırasıyla ürün müdürlüğü, grup ürün müdürlüğü ve pazarlama müdürlüğü bölümlerinde görev aldı. Alexion ilaç firmasında Pazarlama Müdürü ve ardından iş birim direktörlüğü görevlerinde bulundu ve 2015 yılı Eylül ayından itibaren Alexion Türkiye Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Uzm. Ecz. Emre Yarcı
Uzm. Ecz. Emre Yarcı
Alexion Türkiye Farmakovijilans Sorumlusu

Hakkında

Marmara Eczacılık Fakültesi'ni tamamlayan Yarcı, yine aynı üniversiteden Psikofarmakoloji alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Yarcı, iş hayatına 2009 yılında Novartis Türkiye'de İlaç Güvenliliği Uzmanı olarak başladı. 2014 – 2015 yılları arasında Sandoz'un Münih'teki genel merkezinde Risk Yönetim Müdürü olarak görev yaptı. 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren Alexion Türkiye Farmakovijilans Sorumlusu olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Dr. Gürol Epik
Dr. Gürol Epik
UCB Pharma Nöroloji Hasta Değer Bölümü Medikal Başkanı, Türkiye ve Ortadoğu-Afrika

Hakkında

19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Epik, sonrasında Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Aile Hekimliği ihtisasını tamamlamıştır. 2004 yılında Eczacıbaşı İlaç Pazarlama’da çalışmaya başlamış, sonrasında Sanofi-Aventis ve UCB Pharma’da Medikal Müdür ve Medikal Operasyonlar Müdürü pozisyonlarında bulunmuştur. Şu an UCB Pharma’da Türkiye ve Ortadoğu-Afrika bölgesinden sorumlu Nöroloji Hasta Değer Bölümü Medikal Başkanı olarak kariyerine devam etmektedir.

Doç.Dr. Levent Mert Günay
Doç.Dr. Levent Mert Günay
Pfizer Türkiye İnflamasyon & İmmünoloji Medikal Lideri

Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Günay, sonrasında Hacettepe Üniversitesi’nde üroloji ihtisasını tamamladı. 70. Yıl Tarsus Devlet Hastanesi’nde zorunlu hizmetini yaptı. Hacettepe Üniversitesi’nde fellow, Yakın Doğu Üniversitesi’nde Yrd. Doç., Mersin Sistem Tıp Merkezi’nde üroloji uzmanı olarak çalıştı. Ağustos 2013’te Pfizer Türkiye’de inflamasyon & immünoloji portföyünden sorumlu medikal müdür olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında “üroloji doçenti” ünvanını aldı. Halen, Pfizer Türkiye’de İnflamasyon & İmmünoloji İş Birimi Medikal Lideri olarak görev yapmaktadır.

(16:30-16:55) A’dan Z’ye Pazarlama ve Ürün Yönetimi

Ahmet Örs (Oturum Başkanı)
Ahmet Örs (Oturum Başkanı)
Sağlık İletişimi Genel Müdürü

Hakkında

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Ahmet Örs, üretim yönetimi ve pazarlama alanında yüksek lisans eğitimi aldı. ​Türk Kızılayı'nda kurumsal iletişim uzmanı olarak 5 yıl boyunca birçok ulusal ve uluslararası insani yardım operasyonunda çeşitli pozisyonlarda görev aldı ve Türk Kızılayı'nın 2003 yılından sonraki yeni kurumsal kimliğinin oluşma süreçlerine katkılar sağladı.

2008 yılından itibaren tıbbi yayıncılık alanında uzmanlaşan bir şirkette tıbbi projeler müdürü olarak çalışma hayatına devam eden Örs, 2010 yılında Sağlık İletişimi'nde kurumsal iletişim müdürü olarak göreve başladı. Yaklaşık 2 yıl şirketin kurumsal imajının ve marka bilinirliğinin yenilenmesi ve tanınması konusunda pek çok çalışma yürüttü ve 2012 yılında şirketin grup yayın müdürlüğü görevine getirildi. Bu görevinde Farmagazin, Hastane ve Doktor dergilerinin de Sağlık İletişimi yayın portföyüne kazandırılmasını sağlayan Ahmet Örs, 2013 yılında tüm yayınlardan sorumlu genel yayın yönetmenliğinin yanı sıra şirketin genel müdürlüğüne atandı. 2013 yılından bu yana TOBB ve Harvard Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen organizasyonda Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında 2 kez üst üste yer almak da dahil olmak üzere birçok başarıya ve yeni projelerin gerçekleştirilmesine ekibiyle birlikte imza atan Ahmet Örs, halen Sağlık İletişimi genel müdürlüğü görevine devam ediyor.

Çağlan Kuruner
Çağlan Kuruner
Nobel İlaç Türkiye İş Birimi Direktörü – Akut

Hakkında

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Kuruner, 6 yıl doktorluğun ardından 1996 yılında sektöre Nobel İlaç’ta Ürün Müdürü olarak başladı. Çeşitli firmalarda Ürün Müdürü, Tanıtım Müdürü, Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılından beri Nobel İlaç’ta Türkiye İş Birimi Direktörü olarak görevine devam eden Kuruner, aynı zamanda Türkiye Şampiyonu olarak yelken milli takımında yarışmaktadır.

Enis Aslan
Enis Aslan
Recordati Satış - Pazarlama ve Ticari Direktör

Hakkında

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümünden mezun olan Aslan, Beykent Üniversitesi’nde İşletme Master’ını tamamladı. Profosyonel iş hayatına Roche'da Tıbbi Mümessil olarak başladı. Ardından sırasıyla Wyeth İlaçları A.Ş. ve Johnson & Johnson Medikal’de satış-pazarlama ve ticaret alanlarında birçok pozisyonda görev yaptı. 2009 yılında Recordati İlaç A.Ş’de şirketin Türkiye organizasyonunu yeniden yapılandırma amacıyla göreve geldi. Halen Recordati İlaç A.Ş.’de Satış-Pazarlama ve Ticari Direktör olarak görev yapmaktadır.

(16:55-17:20) Sektöre Özel Satış Reçeteleri ve Müşteri Memnuniyeti

Prof. Dr. Gonca Telli Yamamoto
Prof. Dr. Gonca Telli Yamamoto
Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, “Satış ve Satış Gücü Yönetimi”; “Satışçı Olmak” ; “Bütünleşik Pazarlama” ; “Sosyal Medya ve Blog” isimli kitapların yazarı

Hakkında

Lisans ve Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. Doktorasını Anadolu Üniversitesi’nde Yükseköğretimde Pazarlama üzerine gerçekleştirdi. Yeditepe Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Okan Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Okan Üniversitesi İşletme Bölümü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, ve Uzaktan Eğitim Merkezinin kuruculuğu ve müdürlüğünü yaptı. Halen Maltepe Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesidir. Ayrıca Marmara Fen Bilimleri Enstitüsünde E-marketing ve CRM derslerini vermektedir. Satış, pazarlama, sosyal medya, e-ticaret gibi alanlarda ulusal ve uluslararası 10’dan fazla kitabı 100’den fazla makalesi bulunmaktadır. Ayrıca ulusal ve uluslararası projelerde danışman ve proje yürütücüsü olarak görev almaktadır.

Taner Özdeş
Taner Özdeş
Infonet Genel Müdürü ve "€œSatışın 10 Altın Kuralı" Kitabının Yazarı

Hakkında

University of Miami pazarlama bölümü mezunu olan Özdeş, 100,000’in üzerinde kişiye Satış, Pazarlama, Liderlik ve Müşteri Psikolojisi konularinda seminer ve eğitimler vermiştir. Özdeş, 2012 yılından sertifikali Performans koçu olmuştur. "Satışın 10 Altın Kuralı" adlı kitabın da yazarı olan Özdeş, halen InfoNet Bilgi Teknolojileri’nin Genel müdürlüğünü görevini sürdürmektedir.

(17:20-17:30) Kapanış