Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


3.HUMAN RESOURCES POWER CONFERENCE

 

(08:00-08:35) Kayıt

(08:40-09:00) HR Power Başlıyor / Ödül Töreni

Misyonu, tüm insan kaynakları profesyonellerinin gelişim ve değişimine öncülük etmek olan HR Power Conference, yaratıcı ve yenilikçi yapısıyla insan kaynakları alanında yeni ufuklar açmaya devam ediyor. Ayrıca "HR Power Ödülleri" de sahiplerini buluyor.

Dr. Erhan Baş

Bilim İlaç Genel Müdürü

Mahmut Demirkan

THY İnsan Kaynakları İstihdam ve Org.ve Projeler Bşk.

Şükrü Kutlu

Türk Telekom İnsan Kaynakları Destek ve Regülasyon Başkanı

Bade Sipahioğlu Işık

Akbank İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Ülkü Akalın

Unilever HR Business Partner

Tapaswee Chandele

Coca-Cola Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü

Salih Ertör

Mercedes-Benz Türk İnsan Kaynakları Müdürü

(09:00-09:30) Özel Söyleşi: Başardın / İş Dünyasında Başarının İpuçları

Aylin Nazlıaka
Aylin Nazlıaka
CHP Ankara Milletvekili, HRM Danışmanlık Kurucu Ortağı

Hakkında

T.E.D. Ankara Koleji ve O.D.T.Ü. Ekonomi Bölümü mezunu olan Nazlıaka, çalışma hayatına Koç Holding’de başladı. 24 yaşındayken Türkiye’nin İK alanında faaliyet gösteren ilk şirketlerinden biri olan HRM Danışmanlığı kurdu. Nazlıaka, Türkiye’de ve yurtdışında birçok ulusal ve uluslararası kongre, seminer ve panele konuşmacı olarak katıldı. 2001′de “Yılın İş Kadını”, 2002′de “ODTÜ Takdir Ödülü”, 2008′de “Yılın Genç İş Kadını”, 2012’de “Yılın Milletvekili”, “Yaşama Dokunan İnsan” ve “Kadın Platformu”, 2013’de “Yılın Politikacısı” ödüllerini almıştır. Cumhuriyet Halk Partisinin gençlere hediyesi olan “GenceArtı İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma Projesi”nin mimarıdır. 2011’de Ankara Milletvekili seçilmiştir. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Karma Parlamentosu üyesidir. CHP İşveren Dünyası Dialog ve Dayanışma Birimi’ndeki görevinin yanısıra TBMM Parlamentolar arası Dostluk ve Dayanışma Grubu temsilcisidir.

Bülent Şenver
Bülent Şenver
Türk Lider Merkezi Kurucu Başkanı, Duayen Bankacı, "Kulağınıza Küpe Olsun" ve "Başardin" Kitaplarının Yazarı

Hakkında

Şenver, yirmi beş adet Türk bankasının bağımsız dış denetiminde görev aldıktan sonra çeşitli bankalarda sırasıyla önce Genel Müdür Yardımcısı, sonra Genel Müdür ve daha sonra da Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı. Şenver iki kez “Yılın Bankacısı” seçildi. Şirket sahiplerine ve üst yönetimlerine “Koçluk ve Danışmanlık” hizmetleri veren Şenver, çeşitli üniversitelerde de “Bankacılık” konularında dersler vermektedir. Şenver, “Türkiye Etik Değerler Merkezi” ve “Türklider Merkezi”nin kurucusudur. Kitapları: “Banka Bilançoları Nasıl Analiz Edilir”, “Kulağınıza Küpe Olsun” ve “Gençlere Mektup”.

(09:30-10:00) CEO Forumu: Enerji Yaratan ve Yayan Liderliğin Sırları

H. Çağatay Özdoğru
H. Çağatay Özdoğru
Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO

Hakkında

Özdoğru, 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, 1991 yılında da George Washington Üniversitesi'nden Telekomünikasyon Yüksek Mühendisliği bölümlerini bitirdi. Esas Holding'e katılmadan önce 2002-2005 yılları arasında Sabancı Holding'de Bilgi ve Telekomünikasyon Şirketleri Başkanlığı görevinde bulunan Özdoğru, 1997-2001 yılları arasında France Telecom Group'ta çalıştı ve en son olarak REEMEA (Rusya-Doğu Avrupa-Orta Doğu-Afrika) Bölgesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Özdoğru, Ocak 2010 itibariyle getirildiği Esas Holding CEO'luk görevine halen devam etmektedir.

Dr. Mehmet Aktaş
Dr. Mehmet Aktaş
Yaşar Holding İcra Başkanı

Hakkında

Aktaş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş, Vanderbilt Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde yüksek lisans çalışmasını tamamlamış ve 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden finans alanında doktora derecesi almıştır. 1984 yılında iş hayatına başlayan Aktaş, Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Danışmanı olarak görev yapmıştır. 1995 yılında Başkanlık Danışmanı olarak Yaşar Topluluğu’na katılan Aktaş, topluluk bünyesinde üst yönetimde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra, 2000 yılında Stratejik Planlama, Bütçe ve Kurumsal Finansman Başkan Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır. 2007 yılı Temmuz ayında Yaşar Holding İcra Başkanı (CEO) olarak atanan Aktaş, 2009 yılı Mayıs ayından beri Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Şerif Kaynar (Oturum Başkanı)
Şerif Kaynar (Oturum Başkanı)
Korn/Ferry International Türkiye Bölge Sorumlusu

Hakkında

Saint Joseph Fransız Lisesi mezunu olan Kaynar, Bradford Üniversitesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Londra City Üniversitesi’nde iş idaresi üzerine tamamladı. Kariyeri süresince Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Orta Asya’da bulunan Kaynar, 13 yıl Westinghouse ve 7 yıl Asea Brown Boveri’de görev aldı. İstanbul Bilim Merkezi’nin kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi olan Kaynar, Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYIAD)’nin 1990-1992 dönem başkanlığını yapmıştı. Halen Istanbul Rotary, Propeller Kulubü, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği üyeliklerini de sürdürmektedir. Korn/Ferry International Türkiye Bölge Sorumlusu olan Kaynar, son 17 senedir Korn/Ferry’de görev yapmaktadır.

(10:00-10:30) Kahve Arası (Networking Coffee)

(10:30-10:50) İnsan Kaynaklarının Gücü: Peak Performans

Dr. Tanju Sürmeli
Dr. Tanju Sürmeli
Uzman Psikiyatrist

Hakkında

Dr. Sürmeli, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sonrasında psikiyatri ihtisas için gittiği Amerika’da, ECFMG sertifikalı olarak Institute of Living/U.Conn., Yale, University of Texas, San Antonio, Psikiyatri ve Nöroloji üniversite hastanelerinde ihtisas eğitimi aldı. New York Medical College’da EEG ve psikofarmakoloji Research Fellowship yaptı. New York Ackerman Institute for Family Therapy (Cornell Üniversitesi)’de Aile terapisti ve New York Milton Ericson Hypnosis Institute’de Hipnoz eğitimi aldı. Columbia-NYSPI’de ve Manik Depresyon Vakfı’nda Prof. Dr. Ronald Fieve’ye başasistanlık yaptı. Türkiye’ye döndükten kısa bir süre sonra Sağlıklı Yaşam Kliniği’ni kurdu. Biofeedback, Neurofeedback, Psikiyatride QEEG ve ERP Kullanımı Derneği kurucusu ve başkanıdır. Türkiye’de BCIAC-EEG sertifikalı tek kişidir. İş dünyasında Peak performans ve teknoloji kullanımı ile yaptığı çalışmalar ile ulusal ve uluslararası üne sahiptir. İnsan Kaynaklarında işe alım, değerlendirme ve performans arttırmada beyin ölçümlemesi ve fizyolojik Biofeedback yöntemlerinden yararlanılmasının tüm dünyada öncülüğünü yapmaktadır. Sürmeli’nin uluslararası derneklerde de pek çok üyeliği bulunmaktadır.A klas hakemli Clinical EEG and Neuroscience ve Journal of Neurotherapy bilimsel dergilerde makale incelemecisi olarak görev almaktadır.

(10:50-11:25) Sürdürülebilirlik ve İnsan Yönetimi

Gülçin Poyraz
Gülçin Poyraz
Aras Holding İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı

Hakkında

Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü ve Gazi Üniversitesi Ekonometri Yüksek Lisans Programını tamamlayan Poyraz. ardından İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü Yönetici Geliştirme Programını bitirmiştir.15 yıl Yapı Kredi Sigorta’da çalışma hayatına devam eden Poyraz sırasıyla, Sistem Araştırma Geliştirme Müdürlüğü bünyesinde Uzman, Müdür Yrd, Müdür olarak görev yapmıştır. 2000 yılında Grup Başkanı unvanına terfi etmiş ve ardından Genel Müdür Yardımcısı olarak İnsan Kaynakları’nı da yönetmeye başlamıştır. 2009 Ağustos ayından beri Aras Kargo bünyesinde İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Bülent Bayram
Bülent Bayram
Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü

Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi eğitimi alan Bayram, iş hayatına 1998 yılında Danone’de İK Uzmanı olarak başlamıştır. 2000-2004 yılları arasında kariyerine İngiltere’de Jacob’s Bakery Ltd.’de devam eden Bayram, sırasıyla İK Yetkilisi, İK Proje Yöneticisi ve İK Müdürü gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur. İngiltere’de bulunduğu dönemde Liverpool Community College’a bağlı The Chartered Institute of Personnel Development (CIPD)’dan Core Management sertifikası almıştır. Kariyerine yine Danone grup bünyesinde Fransa’da devam etme kararı alan Bayram, 2004-2006 yılları arasında Danone merkez ofisinde İK Sistemleri Süreç Tasarımı konusunda çalışmıştır. 2007- 2011 yılları arasında ABD’de bulunan Bayram, The Dannon Company’de sırasıyla Ödüllendirme & İK Teknolojileri ve Servisler Direktörü, Yetenek Direktörü ve Proje Yönetimi Komite Üyesi olarak görev almıştır. 2011 yılının Haziran ayında Türkiye’ye dönen Bayram, Danone Baby Nutrition’da İK Direktörü olarak çalışmıştır. 2012 yılının Şubat ayından bu yana Vodafone Türkiye’de Yetenek Geliştirme Direktörü görevini sürdürmektedir.

Lami Yağcılarlıoğlu
Lami Yağcılarlıoğlu
Bosch A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

ODTÜ İşletme bölümü mezunu olan Yağcılarlıoğlu, istatistik alanında yüksek lisans yaptı. Çeşitli kurumlarda bilgi işlem programcılığı, sistem ve metod geliştirme uzmanlığı ve yöneticiliği, eğitim müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra, 1996 yılından itibaren Bosch San. Ve Tic. A.Ş. de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev aldı. Halen Bosch Ülke İK direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Yağcılarlıoğlu ayrıca BUSİAD, KALDER başta olmak üzere çeşitli iş, meslek ve sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği, ve başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

Dr.İlhami Fındıkçı (Oturum Başkanı)
Dr.İlhami Fındıkçı (Oturum Başkanı)
Değer Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı, "İnsan Kaynakları Yönetimi" Kitabının Yazarı

Hakkında

İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olan Dr.Fındıkçı, İ.Ü. İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora yaptı. Marmara Üniversitesi’nde “İK Yönetimi ve Eğitimi” ve “Yönetim ve Organizasyon” derslerini verdi. Kültür Koleji’nde İK Merkezi/Ar-ge Yöneticiliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Dr. Fındıkçı, 2004’te Değer Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Şirketi’ni kurdu. “İnsan Kaynakları Yönetimi”, “Yaşadıkça Eğitim” gibi birçok kitabın yazarı olan Dr.Fındıkçı’nın, köşe yazıları dışında yerli ve yabancı dergilerde 150’den fazla makalesi yayınlandı. Halen, Eroğlu Holding’de 1996 yılında başladığı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Değer Aile Şirketleri Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na devam eden Dr.Fındıkçı, İ.Ü. İletişim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak ders vermektedir.

(11:25-12:00) Digital İK ve İK Teknolojileri

Seda Kayrak Kızıltan
Seda Kayrak Kızıltan
Doğan Online (DOL) Şirketler Grubu İK Grup Başkanı

Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Kayrak Kızıltan, State University of Newyork / Buffalo’da İK alanında yüksek lisans (MBA) eğitimini tamamladı. İş yaşamına 1998’de Eczacıbaşı-Baxter bünyesinde İK Uzman Yardımcısı olarak başlayan Kayrak Kızıltan, aynı kuruluşta sırasıyla İK Uzmanı, İK Sorumlu Uzmanı ve İK Yöneticisi ve İK Direktörü olarak görev yaptı. 2012 yılı başından bu yana e-ticaret, özel alışveriş ve dijital reklam/pazarlama alanlarında sekiz şirketi ile faaliyet gösteren DOL Şirketler Grubu’nun İK Grup Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Sorumlu olduğu alanlar insan kaynaklarının yanı sıra, kurumsal iletişim ve idari işlerdir.

Ersin Aydın
Ersin Aydın
Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunu olan Aydın, kamu sektöründe geçirdiği 3 yılın ardından insan kaynakları kariyerine 1998 yılında Migros Türk T.A.Ş.’de başlamış, 2003 yılında Turkcell’e katılmadan önce Turkcell Superonline, Profil International ve Odeon Cineplex sinemalarında insan kaynakları alanında uzman ve yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. 2003 yılından bu yana Turkcell Grup bünyesinde çalışan Aydın, şirketin İK bölümlerinde çeşitli yönetici görevlerinde bulunmuş, Kuzey Kıbrıs Turkcell ve şirketin Belarus’taki yatırımı BEST’te İK Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Aydın, Mayıs 2011’den bu yana Turkcell Global Bilgi’de İK Direktörü pozisyonunda bulunmaktadır.

Ebru Selvikavak
Ebru Selvikavak
İK ve Eğitim Teknolojileri Yöneticisi

Hakkında

O.D.T.Ü. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nden mezun olan Selvikavak, 2002 yılında yine O.D.T.Ü. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans programını tamamladı. Kariyerine 1999 yılında Ankara’da Mobilsoft firmasında Eğitim Teknoloğu olarak başlayan Ebru Selvikavak, 2002 yılında Halkbank Eğitim Daire Başkanlığı’nda Yönetmen Yrd. olarak devam etti. 2007 yılından bu yana Türk Telekom Akademi'de Eğitim Teknolojileri Müdürü olarak görev yapmış ve 2013 yılı itibariyle şirketin Ticari ve Destek fonksiyonlarının gelişiminden sorumlu yönetici çalışmıştır. Selvikavak, TEGEP kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.

Ebru Pilav (Oturum Başkanı)
Ebru Pilav (Oturum Başkanı)
Human Resources Director - Deloitte Turkey

Hakkında

 

(12:00-13:30) Öğle Yemeği

(13:30-14:05) Organizasyonel Öğrenme ve Gelişim: E-Öğrenme ve Oyunlaştırma Uygulamaları

Barış Müstecaplıoğlu
Barış Müstecaplıoğlu
TAV Akademi Koordinatörü / TAV Aviation Minds Genel Müdürü

Hakkında

Müstecaplıoğlu, lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Çalışma hayatına 1999 yılında Yapı Kredi Bankası İK Bölümü’nde Management Trainee olarak başladı. 2006-2010 yılları arasında Çukurova Medya Grubu ve Arkas Holding’de İK alanında çeşitli görevlerde çalıştı. 2010 yılında TAV Havalimanları Holding’e katılan Müstecaplıoğlu, uluslararası projelerden ve ihalelerden sorumlu İK Müdürü olarak görev yapmıştır. Müstecaplıoğlu, halen TAV Havalimanları Holding bünyesinde TAV Akademi Koordinatörü ve TAV Aviation Minds Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Deniz Uzunçarşılı
Deniz Uzunçarşılı
Eczacıbaşı Topluluğu Eğitim ve Geliştirme Müdürü

Hakkında

Lisans eğitimini 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlayan Uzunçarşılı. kariyerine bankacılık sektöründe başladı. 1993-2004 yılları arasında Yapı Kredi Bankası’nda eğitim, kariyer planlama ve performans değerlendirme, işe alım fonksiyonlarında görev aldı. Sonrasında Deloitte Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı. Uzunçarşılı, kariyerine 2005’den bu yana Eczacıbaşı Topluluğu Eğitim ve Geliştirme Müdürü olarak devam etmektedir.

Erdal Serbest
Erdal Serbest
AXA SİGORTA Eğitim Gelişim ve İç İletişim Müdürü

Hakkında

Çukurova Üniversitesi Turizm Otelcilik ve Anadolu Üniversitesi İşletme Mezunu olan Serbest, 6 yıl otel yöneticiliği tecrübesi sonrası, sırası ile Universal Sigorta, Commercial Union Sigorta ve Boyner Sigorta’da çalışmıştır. Serbest 12 yıldır AXA SİGORTA’da Eğitim Gelişim ve İç İletişim Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Prof. Dr. İsmet Barutçugil (Oturum Başkanı)
Prof. Dr. İsmet Barutçugil (Oturum Başkanı)
RCBA Danışmanlık Kurucu Ortak ve Genel Müdür, "Stratejik İnsan Kaynakları Yönetim"€, "Eğitim Becerilerinin Geliştirilmesi Eğiticinin Eğitimi" ve "Performans Yönetimi" Kitaplarının Yazarı

Hakkında

İ.Ü. İktisat Fakültesi’nden mezun olan Barutçugil, 1980 yılında Doçent, 1987 yılında Profesör oldu. 1971–2000 yılları arasında Uludağ ve İ.Ü.’nde görev yaptı. Yıldız, Marmara ve Yeditepe Üni’nde yüksek lisans dersleri verdi. ABD, İngiltere ve Hollanda başta olmak üzere çeşitli ülkelerde eğitim ve araştırma projelerine katıldı. 1992-2012 döneminde DOOR Training ile çalıştı. Halen, kurucu ortağı olduğu RCBA Danışmanlık ve Eğitim şirketi bünyesinde yönetim, pazarlama, kişisel gelişim konularında eğitimler veren, danışmanlık ve yönetici koçluğu yapan Barutçugil'in yönetim alanında yayınlanmış 20 kitabı bulunmaktadır.

(14:05-14:25) Kariyer.net Oturumu: İnsan Kaynaklarında 2023 Vizyonu

Yusuf Azoz
Yusuf Azoz
Kariyer.net Genel Müdürü

Hakkında

Azoz, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik/Elektronik Müh. Bölümü'nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini ABD Pennsylvania State Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği alanında tamamladı. İş hayatına ABD'de başlayan Azoz, Telcordia Technologies’de üst düzey danışmanlık yaptı. Türkiye'ye döndükten sonra Turkcell’de farklı görevler üstlenen Azoz, internet ve mobil ortamda yenilikçi uygulamalara imza attı. Azoz, Kariyer.net'te Genel Müdür olarak görevine devam etmektedir.

(14:25-14:50) Kahve Arası (Networking Coffee)

(14:50-15:25) Farklı Kuşakların Yönetimi ve Farklılıklardan Yaratılan Sinerji

Mehmet Adnan Aktan
Mehmet Adnan Aktan
Efes Türkiye Operasyonları İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Muhasebe Bölümü mezunu olan Aktan, iş yaşamına Set İnşaat’ta Muhasebe Müdür Yardımcısı olarak başladı. 1981 yılında Türkiye’nin lider bira şirketi Efes ailesine Muhasebe Şefi olarak katılan Aktan, ardından İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Mali ve İdari İşler Müdürlüğü gibi üst düzey görevler yürüttü. 2003 yılından bu yana Efes Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini sürdüren Aktan, Kalder üyesi ve Peryön Ankara şubesi kurucularındandır.

Özgür Koyuncu
Özgür Koyuncu
Pfizer Türkiye İnsan Kaynakları Yöneticisi

Hakkında

Çukurova Üniversitesi işletme bölümünden mezun olan Koyuncu, Koç Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamlamıştır. 1993’de Pfizer İlaçları’na Tıbbi Satış Mümessili olarak katılan Koyuncu, 1998 yılında yönetici olarak atanmıştır. Satış divizyonunun hemen her kademesinde, farklı bölge ve takımlarda görev alan Koyuncu, sırasıyla Bölge Müdürlüğü, Bölge Ticari İlişkiler Müdürlüğü, Satış Eğitim ve Gelişim Müdürlüğü, Ulusal Satış Müdürlüğü görevlerini yürütmüş; Mayıs 2011’de ise İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevine atanmıştır. Pfizer Türkiye’nin işe alım, performans yönetimi, yetenek değerlendirmeleri, gelişim ve çalışan bağlılığı gibi yetenek yönetimi süreçleri yöneticisi olarak görevine halen devam etmektedir.

Muzaffer Hacıoğlu
Muzaffer Hacıoğlu
Finansbank İnsan Kaynakları - Müdür

Hakkında

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi‘nden mezun olan Hacıoğlu, kariyerine 1998 yılında Garanti Bankası Eğitim Merkezi’nde başladı. 2006 yılına kadar Garanti Bankası ve Humanitas Doğuş İnsangücü Yönetimi A.Ş. bünyesinde çalıştı. 2006-2007 yılları arasında Sütaş'ta İşe Alım Yöneticisi olarak görev alan Hacıoğlu, 2007 yılından bu yana Finansbank’ta çalışmakta; görevine Ocak 2013’ten itibaren İşe Alım ve Kariyer Yönetimi Müdürü olarak devam etmektedir.

Deniz Şenelt (Oturum Başkanı)
Deniz Şenelt (Oturum Başkanı)
ProAkademi Danışmanlık Yönetici Ortağı, Uluslararası Eğitmen ve Kurumsal Performans Koçu

Hakkında

Uluslararası eğitmen ve kurumsal performans koçu olan Şenelt, Türkiye’de ve Japonya’dan Amerika’ya, Danimarka’dan Ürdün’e dünyanın dört bir yanından 20 ülkede, 5000 saatten fazla eğitim vermiş, 100’den fazla ülkeden gelen 8000’den fazla katılımcı eğitimlerini izlemiştir. American Society for Training and Development Uluslararası Konferansına 2007 yılında ilk Türk konuşmacı olarak davet edilen Şenelt altı kere konuşmacı bir kere de panelist olarak katılmış, 2013 sunumu ile ASTD Konferans Gazetesinde yer almıştır. Junior Chamber International’ın en üst seviye uluslararası eğitmen sertifikasına hak kazanan Şenelt, 2006 yılında Avrupa’da En Başarılı Eğitimci (Most Outstanding Trainer) uluslararası ödülünü alan ilk ve tek Türk olmuştur. Toastmasters ileri yetkinlik seviyesinde iletişimci ve lider sertifikalarına sahip olan Şenelt, Toastmasters International tarafından bu organizasyonun Türkiye sorumlusu olarak görevlendirilmiştir. Vakko Holding’de Eğitim Birim Yöneticisi olarak çalışmasının ardından ProAkademi Danışmanlık şirketi yönetici ortağı olan Şenelt, Zihinsel Performans, Koçluk, Liderlik, Takım Çalışması, Müşteri İlişkileri, Etkili İletişim, Prezantasyon Teknikleri ve Topluluk Önünde Konuşma ile Performans Koçluğu ve İletişim Koçluğu ana alanlarında şirketlere özel çözümler hazırlayıp sunmaktadır. Avusturya, İsveç, Norveç, Rusya gibi ülkelerde düzenlenen Yönetim ve Liderlik Akademilerinde baş eğitmen olarak uluslararası eğitimcilerle çalışmakta, tecrübelerini hizmet ve perakende sektörü başta olmak üzere Türkiye’ye taşımaktadır.

(15:25-15:45) İnsan Kaynakları ve İş Etiği

Salih Ertör
Salih Ertör
Mercedes-Benz Türk İnsan Kaynakları Müdürü

Hakkında

Münih Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Ertör, iş hayatına Almanya’da Mercedes-Benz’in Yönetici Geliştirme Programı’na katılarak başladı. 1979 yılında Türkiye’ye dönerek Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de Personel Planlama ve Ücret Yönetimi Grup Şefi olarak işe başladı. Devamında Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Asistanlığı ve Genel Sekreterlik görevlerini yürüttükten sonra 1985 yılında İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini devraldı. Geçmiş yıllarda PERYÖN Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde de bulunan Ertör, şu an MESS Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Otomotiv Sanayicileri Derneği İ.K. Komitesi Başkanlığı görevlerini devam ettirmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli mesleki dernek ve vakıf üyelikleri de bulunan Ertör, mesleki dergi, kitap ve gazetelere makaleler yazmakta, İnsan Kaynakları, Eğitim, Sosyal Güvenlik, Endüstriyel İlişkiler, Sanayii-Üniversite İşbirliği konularında konferanslar vermekte ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde İK Programı’nda Öğretim Üyeliği görevinde bulunmaktadır.

(15:45-16:05) Sihirli Değnek / Question & Answer

Utku İlik
Utku İlik
Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Direktörü

Hakkında

Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 1992 yılından mezun olan İlik, 1992 yılında Koç Grubu’na MT olarak girdi ve 1992-1996 yılları arasında Beko Elektronik Sanayi A.Ş.’de görev yaptı. Aynı dönemde, 1994 - 1996 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans (MBA) programını tamamladı. 1997 yılında Eczacıbaşı Topluluğu’na katıldı. Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı’nda 2000-2007 yılları arasında İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapan İlik, 2007 yılından bu yana İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

(16:05-16:30) Kahve Arası (Networking Coffee)

(16:30-17:05) İnovatif İK Stratejileri ve Uygulamaları

Erkan Ataman
Erkan Ataman
Ciner Yayın Holding A.Ş. İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Hakkında

İşletme yönetimi alanında doktora yapmakta olan Ataman, 1992 yılından beri İnsan Kaynakları alanında çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. Ekim 2007’ den itibaren Ciner Yayın Holding A.Ş.’de İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Otomotiv, Lojistik ve Medya Sektörlerinde elde ettiği 20 yıllık İnsan Kaynakları ve İşletme Yönetimi alanındaki tecrübelerine akademik yorumlar katarak çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Grafolojik incelemeler ile kişilik analizi konularında çalışmalar yapmaktadır. İşletme Yönetimi Eğitimi ve deneyimleri çerçevesinde İnsan Kaynakları Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Medya İletişimi, İşletme Yönetiminde İnsan Kaynaklarının yeri...gibi konularda Arel Üniversitesi sürekli eğitim merkezi bünyesinde eğitimler vermektedir. Akademi İstanbul bünyesinde düzenlenen İnsan Kaynakları Sertifika programında İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı olarak eğitim ve danışmanlık alanlarında da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Özgür Burak Akkol
Özgür Burak Akkol
Koç Holding Sistem Geliştirme ve İK Koordinatörü

Hakkında

Akkol, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirmiş, Koç Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Nautilus Foods’ta Üretim ve Verimlilik Uzmanı olarak başlayan iş yaşamına başlayan Akkol, sonrasında sırasıyla Koç Holding bünyesinde Yetiştirme Elemanı, İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı, İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2005 yıllarından itibaren Koç Holding A.Ş. Denetim Grubu Başkanlığı’nda Denetim Uzmanlığı ve Kıdemli Denetim Uzmanlığı görevlerini sürdüren Akkol, sonrasında Sistem Geliştirme ve İK Yöneticisi görevine gelmiş olup, 2010 yılı Kasım ayından itibaren görevine Koç Holding A.Ş. Sistem Geliştirme ve İK Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.

Şerife Füsun Ömür
Şerife Füsun Ömür
Akkök Holding İK Direktörü

Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Marmara Üniversitesinde MIS konusunda yüksek lisansını tamamlayan Ömür, Koç Holding ve Arçelik’te İK, Stratejik Planlama, Finans ve Muhasebe konularında çeşitli seviyelerde yöneticilik yapmıştır. İK fonksiyonundaki tecrübesinin yanı sıra, Stratejik Planlama ve Finans süreçlerinde de yöneticilik yapmış, eğitimler vermiş ve kültür değişimi projeleri yönetmiştir. Farklı sosyal sorumluluk projelerinde görev alan Ömür, 2007 yılından bu yana Turquality Çalışma Grubu’nda aktif olarak yer almaktadır. Ömür, Praesta Koçluk Şirketi ve Forbes’un Türkiye'de yönetim kurulu adayı olmaya uygun yetkinlik ve tecrübeye sahip üst düzey kadın yöneticileri iş dünyasına kazandırmak için önderlik ettiği “Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın için Şirketlerarası Mentorluk Programı”nı menti olarak tamamlamıştır. 2009 yılından beri Akkök Holding İK Direktörlüğü görevine devam etmektedir.

Osman Ünal (Oturum Başkanı)
Osman Ünal (Oturum Başkanı)
KalDer Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

1987 yılında iş hayatına Koç Holding’de başlayan Ünal; bugüne kadar Migros, Inchcape Plc, Castrol, Telsim, Soyak Holding gibi ulusal ve uluslararası şirketlerde İnsan kaynakları, kalite ve eğitim konularında yöneticilik yaptı. Soyak Yapı'nın 2007 yılında Ulusal Kalite Ödülü aldığı süreci yönetti. Ünal, halen KalDer Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürmektedir.

(17:05-17:40) Yetenek Yönetiminde Başarı

Özlem Yılmaz
Özlem Yılmaz
ERGO Grubu Holding A.Ş. İK Direktörü

Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesi’nden mezun olan Yılmaz, aynı üniversitede işletme yüksek lisansı yaptı. Kariyerine 2000 yılında Eli Lilly & Company’de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. 2003-2004 yılları arasında Türkiye PepsiCo’da Kıdemli İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yapan Yılmaz, 2004-2010 yılları arasında Turkcell Grup İnsan Kaynakları’nda çeşitli yönetim seviyelerinde “Ücret&Ek Menfaatler Yönetimi, İş Değerleme, Performans & Yetenek Yönetimi, Kariyer Planlama, Koçluk, Ödüllendirme, Çalışan İlişkileri” süreçlerini yönetti. 2010 yılında ERGO Grubu Holding’de Organizayonel Gelişim Müdürü olarak görev yapmaya başlayan Yılmaz, 2012 yılından bu yana İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Birol Saylan
Birol Saylan
Limak Holding İK Direktörü

Hakkında

Saylan, 1992 yılında ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Aynı yıl müfettiş olarak göreve başladığı Garanti Bankası’nda, belli bir süre İK Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. ABD’deki 2 yıllık MBA eğitimini tamamladıktan sonra 1999 yılında Türkiye döndü ve Toprakbank’ta İK Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Sonrasında, Tansaş’ta İK ve İdari İşler Direktörü Metiş Holding’te İK ve Kalite Direktörü olarak çalıştı. Gazi Üniversitesi’nde İşletme Doktora Programına devam etmekte olan Saylan, 2007 yılından beri Limak Holding’te İK Direktörü görevini sürdürmektedir. PERYÖN’ün İç Anadolu Şubesi Başkan Vekiliği görevini 2003-2009 yılları arasında yapmış olan Saylan’ın hem PERYÖN ve çeşitli akademik ortamlarda, hem de pek çok sertifika programları kapsamında sayısız eğitmenlik tecrübeleri bulunmaktadır.

Yrd.Doç.Dr. Dinçer Atlı (Oturum Başkanı)
Yrd.Doç.Dr. Dinçer Atlı (Oturum Başkanı)
Üsküdar Üni. Öğretim Üyesi, "Yetenek Yönetimi" Kitabının Yazarı

Hakkında

Atlı, İÜ İletişim Fakültesi’ndeki öğrenimi esnasında ve sonrasında Türkiye’nin en büyük Reklam Ajansları ve Halkla İlişkiler (PR) Şirketleri’nde görev yaptı. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden master derecesi alan Atlı, akademik çalışmalarına devam ederken 2002-2008 yılları arasında Turkcell Grup bünyesinde Müşteri İlişkileri Uzmanı ve ardından İK Uzmanı olarak çalıştı. Atlı, Marmara Üniversitesi’nde “İK Yönetiminin Yeni Vizyonu” olarak adlandırılan “Yetenek Yönetimi” konusunda Türkiye’deki ilk doktora çalışmasını tamamlayarak 2010 yılında doktor unvanı aldı. 2011 yılında ABD Massachusetts Boston, Washington ve Newyork’ta akademik çalışma ve incelemelerde bulunan Atlı, Cambridge Collage ve Boston Türk Kültür Merkezi’nde “Yetenek Yönetimi” konusunda eğitim ve seminerler gerçekleştirdi. Atlı, halen Yetenek Yönetimi, Bireysel Yetenek Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi gibi konularda eğitim ve seminerler vermekte, yönetim danışmanlığı yapmaktadır. Atlı aynı zamanda "Yetenek Yönetimi" isimli kitabın yazarı ve İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi (Kagem) danışma kurulu üyesidir.

(17:40-17:45) Kapanış