Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


6. KİŞİSEL GELİŞİM VE BAŞARI ZİRVESİ

(08.30-09.00) Kayıt

(09.00-10.00) Kendi Everestinize Tırmanın / En İyisi Olmak İçin 64 Tavsiye

Zirveye tırmanmanın ilk adımı, zirveye ulaşmayı istemektir. İnsan gerçekten istediği bir şeye ulaşmak için kendisini değiştirebilir. Hayatını, önceliklerini, zamanını, açıkçası her şeyini buna göre ayarlayabilir ve bunun için gerekli disiplin, cesaret, kararlılık, motivasyon gibi tüm özelliklerini ve yeteneklerini de hayatına çağırabilir. Nasuh Mahruki bu oturumda kendi başarı yolunu anlatarak, kendi zirvelerinize tırmanma ve kendi başarı öykülerinizi yazma yolculuğunuzda sizlere yol gösterecek ve cesaretlendirecek.
Nasuh Mahruki
Nasuh Mahruki
Akut Kurucu Üyesi ve Başkanı

Hakkında

Rusya Dağcılık Federasyonu tarafından Kar Leoparı unvanı verilen Mahruki, Everest Dağı'na tırmanan ilk Türk ve dünyadaki ilk müslüman dağcı ve Yedi Zirveler projesini tamamlayan dünyanın en genç dağcısı oldu. Mahruki, Liderlik, takım çalışması, kendini tanıma, hedef odalılık, kararlılık, disiplin, risk yönetimi gibi konularda motivasyon konuşmaları ve seminerler düzenlemektedir. Mahruki’nin yayınlanmış birçok kitabı bulunmaktadır.

(10.00-10.30) Başarılı Kariyer Yönetimi ve Hedeflere Ulaşmak

Günümüz dünyasında, iş hayatında başarılı olmak ve yükselmek geçmişe oranla çok daha zordur. İş hayatında birçok kişi başarılı bir kariyer yönetimi yapamadığı için çalıştığı iş yerinde mutlu olamamakta ya da sürekli iş değiştirmektedir. Başarılı kariyer yönetimi, iş hayatında geçen yıllarınızı en doğru şekilde değerlendirmenizi sağlar. Bu oturumda iş hayatında başarılı kariyer sahibi olmak için yapmanız gerekenleri, iş kariyerlerinde bir çok başarıya imza atmış iki önemli isimden dinleyeceksiniz.
Bülent Şenver
Bülent Şenver
Türk Lider Merkezi Kurucu Başkanı

Hakkında

Şenver, uluslararası bir bağımsız dış denetim şirketinde on bir yıl görev yaptıktan sonra bankacılık hayatına atıldı. Yirmi beş adet Türk bankasının bağımsız dış denetiminde görev aldıktan sonra çeşitli bankalarda sırasıyla önce Genel Müdür Yardımcısı, sonra Genel Müdür ve daha sonra da Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı. Şenver iki kez “Yılın Bankacısı” seçildi. Şirket sahiplerine ve üst yönetimlerine “Koçluk ve Danışmanlık” hizmetleri veren Şenver, çeşitli üniversitelerde de “Bankacılık” konularında dersler vermektedir. Şenver, “Türkiye Etik Değerler Merkezi” ve “Türklider Merkezi”’nin kurucusudur. Kitapları: Banka Bilançoları Nasıl Analiz Edilir, Kulağınıza Küpe Olsun ve Gençlere Mektup

Süleyman Orakçıoğlu
Süleyman Orakçıoğlu
Orka Group Yön. Krl. Bşk.

Hakkında

Orakçıoğlu, 1986 yılında ORKA Tekstil San. ve Turizm Ticaret A.Ş.’yi kurdu. Orakçıoğlu ORKA Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve Damat-Tween-ADV markalarının yaratıcısıdır. 1998 yılında Anadolu Basın Birliği tarafından “Yılın Sanayici ve İşadamı” ödülüne layık görülen Süleyman Orakçıoğlu’na, 2000 yılında Akdeniz Gazeteciler Derneği tarafından da “Yılın İşadamı” ödülü verilmiştir.

(10.30-11.00) Kahve Arası

(11.00-11.40) Etkili Zaman Yönetimi

Zaman durdurulması, depolanması ya da tekrar yerine konulması mümkün olmayan değerli bir kaynaktır. İş hayatında pek çok insan, diğerlerinin boşa harcadığı zaman zarfında öne geçer. Bu oturumda zamanı yönetme konusunda en büyük sorun olan zaman harcayıcıları tanıyacak, bunlardan hangilerinin zamanınızı boşa tüketmenize neden olduğunu ve bunlara karşı nasıl önlem alacağınızı öğreneceksiniz. Böylece zamanı iyi yönetmenin kurallarını biliyor ve uyguluyor olacaksınız.
Damla Ataman Polat
Damla Ataman Polat
Turuncu Eğitim ve Danışmanlık Kurucu Ortağı ve "Kaliteli Yaşam için Zamanı Yönetmek" Kitabı Yazarı

Hakkında

1996’da Kanada’da Vancouver Centennial Business Collage, MBA programından mezun oldu. MBA programı sırasında, Kanada’da Victory Consultancy and Research Services’da danışman olarak çalıştı. ABD’de Howard Jhonson Oteller Zinciri’ nde Halkla İlişkiler Yöneticiliği yaptı ve Trans Continental International’da Projeler Müdürü olarak Uluslararası projeler yürüttü. Türkiye’de Epsilon Grup, Tepe Grup ve Doğan Holding’te yöneticilik yaparken, bir yandan uluslararası projeler ve eğitimler gerçekleştirdi, seminerler verdi. 2004’te Turuncu Eğitim Hizmetleri ve Danışmanlık şirketini kurarak, Eğitim ve Danışmanlık sektöründe kendi adına çalışmaya başladı.

(11.40-12.20) İletişimin Belirleyicisi Olarak Bedenin Dili

Beden dilini etkin kullanmak iş yaşamında ve özel yaşamda kişilere büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu oturumda beden dilini doğru ve etkili bir biçimde kullanmayı ve anlayıp yorumlamayı öğreneceksiniz. Söylediklerinizin, yaptıklarınızın gücünü ve etkisini artırmanız, karşınızdakilerin neler gizlediğini fark edebilmeniz için son derece değerli ipuçlarına sahip olacaksınız.
Prof. Dr.Zuhal Baltaş
Prof. Dr.Zuhal Baltaş
Baltaş Grubu Kurucu Ortağı

Hakkında

Prof. Dr. Zuhal Baltaş, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda psikolog olarak görev yapmış, farklı dönemlerde; Westminster Hastanesi’nde, Londra Üniversitesi St. George Tıp Fakültesi’nde ve Londra UCL’de bulunmuştur. İş hayatında sağlıklı ve verimli insan olmak ve başarı sağlamak gibi kişisel gelişim, kurumsal yapılanma konularında yazılmış 13 kitabı vardır ve pek çok eğitim programı ile kurumsal projede danışman olarak yer almıştır. Baltaş Grubu şirketlerinin kurucu ortağıdır.

(12.20- 13.50) Öğle Yemeği

(13.50-14.30) İş Hayatında Kuantum Düşünce Tekniği İle Başarmak

Kuantum Düşünce Tekniği basit bir "düşün ve elde et!" esasına dayanmamaktadır. Farklı unsurlar içermektedir. Bu tekniğin ülkemizdeki kurucusu olan Günseli çok etki yaratan ve yararlılığı test edilmiş teknikleri sizlerle paylaşarak iş ve özel yaşamınıza farklı bakış açıları kazandıracak.
R.Şanal Günseli
R.Şanal Günseli
Kuantum Düşünce Tekniği Uzmanı ve Yazar

Hakkında

Kuantum fiziğini, kendi araştırmaları ve çalışmaları ile birleştirerek özgün bir teknik oluşturan Günseli,“ Kuantum Düşünce Tekniği ” uygulamaları ile Türkiye’de birçok ilke imza atmıştır. Türkiye genelinde; ‘Kuantum Düşünce Tekniği Eğitim Seminerleri’ verirken, kurucusu olduğu Kuantum Düşünce ve Yaşam Merkezi ile de yurtiçi ve yurtdışından gelen pek çok danışmanı Kuantum Dünyası ile tanıştırmaya devam etmektedir. R. Şanal, sanat, spor, moda, siyaset ve medya dünyasından ünlü isimlerin yanı sıra üniversite öğretim üyeleri ile de özel çalışmalar yapmakta ve şirketlere Kuantum Kurumsal Eğitim’leri vermektedir. Kitapları: “Kuantum Düşünce Tekniği”, “Kuantum Olumlama” , “Özün Sözü”, “Eşruhumun Eşzamanı”, “ Kuantum Sıçrama”, “Kuantum ve Kur’an” , “Hayata Evet” , “Kuantum Tipoloji”

(14.30-15.00) İmajınızı Nasıl Alırsınız / İş Yerinde ve Özel Yaşamda Kişisel İmaj

Günümüz rekabet koşullarında fark yaratabilmek, öne çıkabilmek için etkili bir imaja sahip olmak gerekiyor. Kişisel markalaşma süreçlerinin bilinçli uygulamalarla yönetilmesi daha da önem kazanıyor. İş değiştirdiyseniz, iş kurduysanız, iş arıyorsanız, terfi ettiyseniz, yükselmek istiyorsanız... Bu süreçlerde profesyonel izlenimler bırakabilmenin inceliklerini bilmek, renklerin ve kıyafetlerin dilini öğrenmek, doğru mesajları vermek, istiyorsanız bu oturum sizin için.
Suna Kabadayı
Suna Kabadayı
İmaj ve İletişim Danışmanı,Yazar

Hakkında

İmaj danışmanlığı ile ilgili eğitimlerini Amerika'da sırasıyla Conselle Institute of Image Management ve Science and Art of Color'da tamamladıktan sonra, 2005 yılında kendi firması olan SekizinciRenk'i kurdu. Merkezi Washington'da bulunan Uluslarası İmaj Danışmanları Derneği'nin (A.I.C.I.) profesyonel uzmanlık sertifikasına da sahip olan Kabadayı bireysel imaj danışmanlığı yapmanın yanısıra kurumlara yönelik profesyonel imaj, serbest giyim, etkili sunum ve iletişim becerileri, uluslararası iş ve sosyal yaşam etiketi konularında eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

(15.00-15.40) Kahve Arası

(15.40-16.40) Lider Yöneticilerden Kişisel Gelişim ve Başarı Taktikleri

Herkes başarılı olmak için hayallerini gerçekleştirmek ister. Ancak başarı, pek çok unsurun bir araya gelerek anlamlı bir bütünlük ve ahenk oluşturmasıyla ortaya çıkar. Başarı yolunda emin adımlarla ilerlemek için kişiler başarısızlık ve hayal kırıklığı yaşamış olsalar bile, bunları doğru perspektifle ele alıp güven ve inançla yollarına devam etmelidirler. Bu oturumda kişisel gelişiminiz ve başarıya nasıl ulaşacağınızla ilgili önemli bilgi ve beceriler kazanacaksınız.
Ali Bulut
Ali Bulut
CNR Holding Fuarcılık Grup CEO'€™su

Hakkında

ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Bulut 1984 – 1994 yılları arasında İntersonik Endüstri A.Ş. Kurucu Ortak ve Genel Müdürlüğünü 1994 – 2008 yılları arasında CNR Uluslar arası Fuarcılık A.Ş. Y.K. Üyesi ve Genel Müdür, Standart Fuar Hizmetleri A.Ş. Kurucu Ortak, Genel Müdür, ITF İstanbul Fuarcılık A.Ş. Genel Müdür, CNROVERSEAS Yurtdışı Fuarcılık A.Ş., Genel Müdür, CNREXPO Fuarcılık A.Ş., CEO ve CNR Holding; Y.K. Üyesi, CEO görevlerinde bulunmuştur. Bulut, 2008 Mart itibariyle Altınbaş Holding Mücevher Grubu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Basri Akçasoy
Basri Akçasoy
Eti Yönetim Kurulu Üyesi

Hakkında

İş yaşamına MKE’de başlayan Akçasoy, Entil AŞ’de Gn. Md. yardımcısı ve Gn. Müdür, Zeytinoğlu Holdingde 4 şirketten sorumlu grup başkanlığı, Eti Gıda AŞ Gn. Müdür, Eti Şirketler Grubu, Tedarik zinciri grup başkanlığı, İcra Kurulu üyeliği ve TPM yönlendirme komitesi başkanlığını görevlerinde bulundu. Nisan 2010’da Eti Gıda AŞ. Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi. Akçasoy halen bu görevini sürdürmektedir.

Hikmet Tanrıverdi
Hikmet Tanrıverdi
İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkında

Genç yaşta iş hayatına atılan Tanrıverdi, 1975 yılından beri tekstil ve hazır giyim sektörünün içinde bulunmaktadır. Tanrıverdi halen, konfeksiyon, hammadde üretim ve ihracat şirketleri, dış ticaret sermaye şirketi, otomotiv ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketlerden oluşan İnci Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Tanrıverdi, tekstil ve hazır giyim sektörü içindeki birçok dernek ve örgütün kurucusu veya yöneticisidir.

Ümit A. Karaarslan
Ümit A. Karaarslan
Hyundai Assan Türkiye Yurtiçi Satış Pazarlama ve Satış Sonrası Genel Müdürü

Hakkında

Uzun yıllar boyunca otomotiv sektörünün önemli kuruluşlarında yöneticilik yapan Karaarslan Karaarslan, 1980 yılında başladığı iş hayatında sırasıyla SASA, Temsa ve Toyotasa’da çalışmıştır. Honda Türkiye A.Ş.’de 1997 ile 2009 yılları arasında önce Satış ve Pazarlama Müdürü ve son olarak da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Şubat 2011 tarihi itibariyle Hyundai Assan’da göreve başlayan Karaarslan, Hyundai Assan Yurtiçi Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

(16.40-17.10) Kahve Arası

(17.10-17.40) İş Hayatında Duygusal Zeka

Duygusal zeka işyerinde üretkenliği iyileştirmek ve geliştirmek için önemli olanaklar sunmakta ve kariyer basamaklarında yükselmenin vazgeçilmez bir parçası olarak görülmektedir. Bugün yaygın olarak kabul gördüğü gibi IQ bir işe kabul edilmeyi, duygusal zeka ise o işte yükselme ölçüsünü belirlemektedir. Kişilerde duygusal yetkinlikler kazanılabilir ve duygusal zeka düzeyi artırılabilir. Siz de duygularınızı daha iyi algılayarak, ayırt ederek ve yöneterek iş hayatında başarılı olmak istiyorsanız bu oturumu kaçırmayın!
Eray Beceren
Eray Beceren
Kişisel Gelişim Eğitmeni

Hakkında

Beceren, iş hayatında 25 yıl çeşitli kademelerde eğitim planlama, eğitim yönetimi görevlerinde bulunmuştur. Duygusal Zekanın Türkiye'de yaygınlaşması hedefleyen Beceren, şirket, kurum ve okullarda farkındalık yaratma konferansları vermiş, Türkiye'nin Duygusal Zekası sitesini kurmuştur. Beceren yönetim, liderlik ve kişisel gelişim konularında eğitim ve seminer çalışmalarına devam etmektedir.

(17.40-18.00) İş Yaşamının Güç Kaynağı: Feng Shui / Pusula İçinizde

Feng Shui yeryüzünü, gökyüzünü ve insanları inceleyerek, doğanın akışından yaşadığınız mekanlarda en iyi şekilde nasıl faydalanacağınızı gösteren bir felsefe, bir yaşam sanatı. Temel prensibi doğanın akışına saygı göstermek, kurallarını tanımak ve kendi doğanızla dış çevrenizi uyumlu hale getirmek. Türkiye''de Feng Shui deyince akla gelen ilk isimlerden olan Esra Koyuncu, yaşamınızda fark yaratacak olan bu binlerce yıllık Çin öğretisini sizlerle paylaşacak.
Esra Koyuncu
Esra Koyuncu
Feng-Shui Uzmanı

Hakkında

15 yıllık profesyonel çalışma hayatının Koyuncu, 15 yıllık profesyonel çalışma hayatının ardından bireylere ve kurumlara Feng Shui Danışmanlığı hizmeti vermekte, bilgi ve birikimlerini konferanslar, seminerler, çeşitli yayınlara yazdığı yazılar ile paylaşmaktadır. Koyuncu, 2007 senesinde Türkiye'deki ilk özgün Türkçe Feng Shui kitabını yazmıştır. 2010'da hocası Grand Master Raymond Lo ile Türkiye'de ilk kez Uuslararası Feng Shui Derneği'nden onaylı bir uzmanlık kursu düzenlemiştir. Hedefi, uluslararası Feng Shui camiasında Türkiye'yi bir nokta haline getirmek ve bu felsefeyi ve mesleği Türkiye'deki meraklılarına yaymaktır.

Kapanış